Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kielemeznétek ezeket a helyzet...

Kielemeznétek ezeket a helyzeteket? (hosszú)

Figyelt kérdés

Néhány napja hazahoztam egy dobit, még nincs egy éves, kan, velünk már teljesen nyugodt, bújós. Tegnap az egyik rokonom áthozta a saját, szintén mentett, ám már teljesen kézben tartható, engedelmes kutyáját. Leírom a találkozást: A rokon behozta a szukát, kiültette, kiengedtem az enyémet, rokon kiadta a szukának a stop parancsot (áll), az enyém körbeszagolta, majd a szukának ment a "mehetsz"= szabadvagy parancs, megszagolta a kant, erre a kan bevágta a könyöklős, segg magasan játékra hívó pózt, a szuka erre hátat fordított és visszasétált (normá tempóban, tudomást sem véve a kanról) a gazdihoz. Erre az enyém, a kan begőzölt, elkezdett borzolni és nekiszaladt a szukának. Szukás gazdi reakciója: Beáll a kutyája elé és térddel fékezi az enyém lendületét. Onnantól kezdve a szukás gazdi behívta lábhoz a kutyáját, bementünk a házba. A szuka megkapta a rágcsáját, tök nyugodtan feküdt a gazdi mellett, de a kan folyamatosan bepróbálkozott nála, és ha nem volt reakció, indult a hőbörgés. Ezt a gazdi minden esetben hárította a kutyája helyett. Végül én kiküldtem a szobából a kant, kizártam babaráccsal, de végig szirénázott, ha a másik kutya parancsot kapott.


A másik ilyen, amit nem értek, az a séta: Az első közös sétánkon szögessel mentünk, meg flexivel, amit sikeresen kinyírt, meg feltörölte velem az utcát, abszolút minden érdekelte. A második sétán sikerült eltépnie egy bőrnyakörvet, sima pórázzal. Most haltival tanuljuk a laza pórázos sétát, úgy, hogy kb 2 óránként megyünk fél órát egy nap. Ha húz, és kellemetlen neki a halti, hanyatt vágja magát és elkezd ordítani, ugyan ez fojtóval is.

Elengedni nem lehet,mert nem behívható és az első két szabadulós balesetnél is majdnem világgá szaladt.


Büntetni nem nagyon tudom, mert szidásra vicsorog meg kapkod, ha belerántok a nyakörvbe, akkor meg földhöz vágja magát és sír fejhangon. Már gondoltam rá, hogy a nyakával van baj, de nincs.

Ötletek?



2015. febr. 4. 09:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"A sima textil nyakörv a nyakának a szerkezete miatt nem alkalmas igazán sétáláshoz, ha megindul hátra, simán kihúzza belőle a fajét, ez a bajomamúgy a bőrrel is, bár annál a kis akasztóka adta fel a harcot. "


Rakj ra bort es fojtot is egyszerre es kapcsold ossze az akasztoikat a karabinerrel. Igy nem fojtja a kutyat, teljesen ugy mukodik, mint egy sima bornyakorv, kiveve, ha ki akarja huzni a fejet, mert akkor a fojto nem engedi.

2015. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

A tükörmódszer nem a kutya habitusa alapján dolgozik, hanem egy sémát próbál az összes kutyára ráhúzni. Az idősebb kiképzőik között még vannak jók, akik ismerik a kutyákat, de az ilyen gyorstalpalón végzett kislányok/ kisfiúk, akiknek már volt 2 kutyája (természetesen mindkettő tenyésztőtől vett, tökéletesen szocializált problémamentes kölyök), úgyhogy most már ők az élet császárai, na az vicc kategória...

Remélem, az a suli, ahova mentek azért nem csak a munkára, hanem a kutya lelkiállapotára is fog fókuszálni, hiszen ez legalább olyan fontos, mint a munka.

2015. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Nekem se tetszik a tükör képzés. Még a hagyományos iskolákban is egy sémát akarnak ráhúzni minden fajtára, legyen az vadász, öleb, agár, őv, pásztorkutya, terelő, stb., de ott annyira nem erőltetik, talán kivéve az őrző-védő foglalkozásokon sajnos.
2015. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"A sima textil nyakörv a nyakának a szerkezete miatt nem alkalmas igazán sétáláshoz, ha megindul hátra, simán kihúzza belőle a fajét,"


Én írtam a textil nyakörvet. Az enyém is kihúzgálta belőle eleinte könnyen a fejét, szorosabbra kell állítani és a nyak felső részére kell akkor inkább tenni.



" Mert az ugye túl egyszerű, hogy kövessük a falatot és toljuk le a seggünket...neeeem...megy a falat felfelé, mi meg kitörjük a nyakunkat utána... aztán ha valaki hozzáér a fenekünkhöz, megijedünk... szóval a vége az lett, hogy folyamatosan falatoztam, desikerült :)"


Nem vársz te túl hirtelen túl sokat ettől a kutyától? Honnan tudná, hogy ülni kell? Honnan tudná, hogy azért tapogatod, hogy üljön le? És nem vagy kicsit ideges? :D


Inkább sétálni tanítsd meg először rendesen, utána meg ráér a többi, a sétát viszont akkor akár kezdhetnéd a lakáson belül is (ingerszegény környezet, a kutya biztonságban érzi magát). Laza póráz, gazdira figyelés követés. Utána mehettek ki a lépcsőházba/udvarra/folyosóra/kertbe és ott is megkövetelni a laza pórázos, odafigyelős sétát.

2015. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Nem volt ma időm nagyon itt lenni a munkám miatt, most olvasgattam végig.

Azt javaslom, hogy semmiképpen ne kiabálj rá, próbáld nagyon finoman irányítani a leírtak alapján. Maradj mindig nyugodt, higgadt, halk szavú és határozott. Érezze rajtad, hogy Te nyugodt és magabiztos vagy. Így fog leghamarabb lenyugodni. A félelem, hiszti, ijedősség még teljesen természetes az előélete miatt, a rehabilitációja hónapokig el fog tartani. Ne akarj túl sokat egyszerre, kis lépésekben haladjatok. Mindenképp fojtót és bőrnyakörvet tennék rá egyszerre. Gondolom, falat mindig van nálad a sétákon, ha egy kicsit is úgy viselkedik a kutya, ahogy szeretnéd (rád figyel, nem tépi le a karod, nem hisztizik a földön), akkor jutalmazd. Most már az "ül" is menni fog gondolom hamarosan. :)

Türelem és higgadtság a kulcsszó.

Figyelj arra gondoltam, indíthatnál egy blogot Erikről, oda írhatnád a napi híreket. Állandó olvasója lennék :) Persze, csak ha van időd és kedved.

2015. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
A blogot en is olvasnam!
2015. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
0%
Szia! Hát nem is tudom mit írjak... Az hogy szidásra,büntetésre beléd csípett,azt jelenti ,hogy főnöknek képzeli magát. Gondolom ez eddig is egyértelmű volt... A szuka kutyára is azért rontott rá,mert az úgy viselkedett vele,mint egy nyugodt főnök,nem vett róla tudomást,nem vette fel vele a harcot,a Te kutyád meg ki akarta vívni a figyelmet bármi módon,át akarta venni a főnöki posztot. Nekem a következő könyv rengeteget segített a kutyáim nevelésében,megértésében: Jan Fennel : Hallgassunk a kutyánkra Szerezd meg minél előbb,mert igen nagy baj történhet a kutya és közted!
2015. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem főnök AKAR LENNI, hanem FINGJA SINCS RÓLA HOGYAN KELL VISELKEDNI.


Egyáltalán nem ugyanaz a kettő.

2015. febr. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Így van. Eddig egy láncon élt, a kérdező leírása szerint nulla interakcióval, kb. úgy érezheti magát, mint aki a Marsra került. Minden, mindenki, minden helyzet új neki, soha senki nem mutatta meg, hogy mit csináljon.
2015. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
És nem egyszerre kellene rázúdítani mindent.
2015. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!