Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana vagy Orijen?

Acana vagy Orijen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 4 honapos onemetjuhasz kiskutyam. A helyzet az, hogy parvos volt kicsinek amikor 80 ezerert elhoztuk a tenyesztotol...meggyogyult, latszolag nyom nelkul. De... Royal Canin Maxi Junior tapot kapott egeszen eddig, amitol ment a hasa. Azert gondoljuk, hogy a taptol, mert amikor kulon neki lett fuszermentesen kis porkolt csinalva es odaadva zsirtalanul rizzsel, attol teljesen jo volt. Az Orijent akartuk neki venni, de a Fressnapfban nem volt, leven tegnap mar este volt, nem tudtunk elmenni egy masik allatboltba. A Real Nature kutyatapot ajanlotta az elado, elmondasa szerint az osszetetele hasonlit az Orijenhez. Na most kiskutyamnak ettol is megy a hasa, hovatovabb meg fekete is, tehat zacskostul vagtam a kukaba a tapot es kapott fott csirket rizzsel. Tegnap kapott oltast, tehat azt, hogy bagyadt azt az oltas szamlajara irom :) Mit ajanlotok? Orijenbol melyiket? Olyan valami kellene ami premium es konnyen emesztheto. Gondolkoztunk a Royal Canin German Shepherd Junior fajtatapon (az se volt Fressnapfban) de osszetetelben hasonlit ahhoz amit eddig kapott. Tanacstalanok vagyunk, mivel a doki megmondta, hogy azert meg nem allt neki fel rendesen az emesztorendszere a parvo utan es olyan kell ami jol emesztheto. Valami otlet?

2015. febr. 4. 11:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Az allatotvosunk hozzatette, hogy a Hill's es a Royal gaszro intestinal tapjarol szo se lehet mert ezek szerint nem tetszik a kaja ofelsegenek, es amig nem talaljuk meg a megfelelot addig nem ad neki orvosi tapot meg parvo utan se.
2015. febr. 4. 11:07
 2/4 Maxitabi ***** válasza:

Én igazán orijen-párti vagyok, de biztos nem adnék még neki.. Ugyanis nagyon sok kutya gyomra nem bírja.. (acanát sem-mivel egy a gyártó..)Főleg azért,mert drága ahhoz, hogy kis mennyiségben vedd.. Ha meg nem válik be,akkor...

Szerintem nektek a BARF etetés lenne jó, tehát majdnem az,amit csináltok,de nyersen és kiegészítőkkel. Ennek utána kell olvasni,mert fontosak az arányok, de pénzben nem drágább az orijennél -főleg,mivel nagyobb testű kutyád egy hónap alatt tuti megenné az egy zsákot (13.5kg).

Ha mégis kipróbálod, akkor 6fish,v regional red, ne a puppy(-bár abban sok az energia,de csirkés)-a hal könnyebben emészthető. Acana pacifica is nagyon jó...

Vagy brit care is nagyon jó.

2015. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Maxitabi ***** válasza:
Ja és elfelejtettem: csakis nagyon fokozatosan szabad átállni másik tápra-orijennél,acanánál pedig ez alap,minimum 2 hét!! De kölyöknél nem ajánlatos váltogatni,mert amúgy sincs még kifejlődve az emésztőrendszere, nálatok meg nehezített műsor van. Normaflore pedig segíthet a bélflórája helyrezökkentésében.
2015. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mr.darius ***** válasza:
nálunk hasonló volt a probléma...,az én pitikém Joserát eszik,nem génkezelt és nincs benne gabonaféle
2015. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!