Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyáitok mennyire okos...

A ti kutyáitok mennyire okos milyen vizsgáik vannak?

Figyelt kérdés
esetleg nincs videótok róla? érdekelne mert ahogy itt olvasgatok mindenki olyan hihetetlenül ért a kutyákhoz hogy le a kalappal, biztos valami csodák lehetnek a kutyáitok... :)
2015. febr. 5. 14:30
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
86%

"gondolom nem látja mert vak hogy mennyi trükköt tud és mennyi munka lehetett abban hogy megtanította neki"

De, latom. Tudom, hogy nagy munka stb viszont nem nagy tudomany. Ertsd, ha van kitartasod, egy jol motivalhato kutyusnak nem nehez betanitani ezeket. Ettol a gazdaja nem lesz nagyobb kutyas szaki, mint az, akinek nem tud trukkoket a kutyaja, "csak" engedelmes barmilyen helyzetben. Sot, lehet olyan helyzet is, amikor az utobbihoz tobb tudas es kitartas kell akar a kutya termeszete, akar az eloelete miatt. Mellesleg, ha megnezed, az en kutyam munkavizsgas, megis azt irtam arra is, hogy nem nagy szam. Csak kellett egy jo kutya, egy halom penz, kis kitartas es egy jo kikepzo. Nem tartom magam ettol nagy szakembernek.

2015. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

idézek : "Ez aranyos, de egy valódi nyomkövető kutyának sokévi és nagyon drága kiképzés kell, hogy pontosan úgy dolgozzon, akkor és úgy jelezzen, hogy azt az embercsapat értse is. Szóval tök kedves vagy, de ez nem így megy."


ez véletlen se cinikus válasz, de még nem is csak a kérdésre válaszol :) rávágnak egy ilyen választ holott még semmit nem tudnak a kutyájáról ? miért irigységből hogy az ő kutyája nem nyomkövető akkor másé se legyen az ? jó nem megyek bele jobban , mert felesleges, a falnak beszélhetek én de minek, pedig még durvább válaszokat is linkelhetnék én mert ez még azokhoz képest semmi.

2015. febr. 5. 16:53
 23/43 anonim ***** válasza:
Ja, hogy az már nem lényeg, hogy TE mit tettél le az asztalra, mit értél már el a kutyáddal, de azért osztod az észt itt nekünk. Szerintem inkább menj tanulni, holnap még iskola van.
2015. febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
78%
Semmi rosszindulatot nem erzek a valaszban, te vagy tulerzekeny.
2015. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
23 tényleg nem hittem volna ebből látszik, hogy te oda jársz. de gondolom kisegítőbe. nem vagyok túlérzékeny csak a mondat mögé látok.
2015. febr. 5. 17:01
 26/43 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező valóban nem túlérzékeny.

Simán egy hisztérika.

2015. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Azert valjuk be: a mentokutyas kerdes valoban kisse naivan hangzott. Foleg, hogy kb 5 perc guglizassal rengeteg informaciot talalhatott volna a temarol, raadasul mivel elvileg munkakutyazik, szinte biztosan van olyan ismerose, aki fel tudja vilagositani.

Mellesleg ez a kerdesek 90%-ara igaz. A legtobb kerdes olyan, hogy ha raszant volna minimalis idot es elolvasott volna par szakkonyvet, magatol is tudta volna a valaszt. Itt az oldalon rengeteg embernek segitettunk, ingyen es bermentve, ezt azert ertekelni kene es ha nem tetszik a valasz hangneme, akkor meg kell nezni a kerdest is.

2015. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Mohos Dávid válasza:
100%
Milyen jó kis eszmecsere :D Én eljártam egy kutya kiképzőhöz. Egyre többet kezdtem tudni a tanításról és egyszercsak eljutottam arra a szintre , hogy rájöttem , hogy milyen keveset tudok :D Mindig lehet fejlődni ! Sajnos a mai világ nem mindig teszi lehetővé , hogy annyit legyünk a kutyánkkal amennyit szeretnénk. Volna olyan dolog amit tanítanék még a kutyámnak , de nem használom , és így nem kezdek bele. Nagyon sokan dícsérték a kutyáinkat , hogy milyen ügyesek, pedig tényleg nem tudnak sokat , de ez a kevés is nagy értékű. Pl: 1;ha hívom odajön hozzám , akkor is ha : másik kutya van ott kaját lát , más hívja , játszik ..vagy bármi 2; tudja hogy mi az a tiltás ( NEM ) szócska : őrzővédők és ilyenkor nem támadhatnak , abba kell hagyniuk minden tettüket ,nem ugrik a kaja alá , nem ugrál fel ! (ez sok embernél bejön ,hogy nem koszolja össze ,nyugodtan viselkedik)nem verekedhetnek ,nem húznak pórázon ,nem jönnek be a házba , nem szaladnak ki az útcára ,nem ugatnak feleslegesen (amikor idegen jön jeleznek, de miután kimentem és szólok nekik , hogy ne ugassanak akkor csend lesz és lehet beszélgetni , akár babát altatni :) 3; tudják hogy mi az a fekvés ....bármikor feküdnek ha hallják hogy szólok nekik. Lényegében ennyi , ez jó kevés de ezzel a három paranccsal ( NÉV , NEM , FEKÜDJ ) állítom hogy a városban a kutyák 80 % mögöttünk van lemaradva . Úgy néz ki a sétánk , hogy kimegyünk az útcára , kényelmesen jobbkézben babakocsi balkézben a laza póráz mivel nem húznak . Ha akarom elengedem őket , (szabadság, nincsenek hozzám kötve )Ha elengedtem és acsarkodó kutya van a kerítésnél és menne oda szólok neki hogy NEM , ugyan ez ha macskát lát . Ha éppen valahonnan kijönnek háztól akkor meg egyszerűen szólok nekik és visszajönnek hozzám (nincs belőle gond ,ha esetleg félnek a kutyától. Sok emberben van félelem itt a városban , sajnos okkal ..sok felelőtlen gazda miatt). Ha kis útcában megyünk esetleg város szélén ahol nincs járda és jön egy autó, vagy biciklis , akkor ahol nincs útban a kutya szólok neki, lefektetem és miután elmentek mehet tovább játszani szaladgálni.Ezzel a 3 szóval átlagos mindennapi dolgokat megoldunk, könnyű és kényelmes a kutyával való mozgás , járkálás ,séta .Szoktunk járni 1-2 kissebb bemutatóra évente Őrzővédő munka több formáját ,engedelmességgel kombinálva bemutatjuk. (nem zsákmányra dolgoznak, hanem civilesek )És még szoktunk vércsapa munkát is csinálni a lehetőségekhez képest.Látványos tud lenni , de ilyenformában nem használom csak hobbi , mint a síma nyomkövetés , és a tárgyról tárgyra való szag azonosítás.Ezeket csinálgatjuk de sajna csak az első három parancsot használjuk az életben.A többit csak hébe hóba felkészülünk rá . Sajna a mindennapok nem tesznek lehetővé többet
2015. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is úgy látom, hogy benned van a hiba. A nyömkövető kutyás kérdésnél is normális válaszok születtek. Tényleg nem ismerhetjük a kérdezőt és a kutyáját, tehát annyi információval kell gazdálkodnunk, amennyit ő elárul. A legtöbb normális kérdés többnyire normális válaszokkal szokott indulni és ha a kérdező fejlődőképesnek és nyitottnak bizonyul, akkor konstruktív segítségnyújtás lesz belőle. Akkor szabadulnak el az indulatok, ha a kérdező arrogáns, értetlen vagy kifejezetten kötöszködő, amikor nem is valódi választ vár, hanem csak megerősítést a saját megalapozatlan elképzeléseire.
2015. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, az én kutyám csak az alapokat tudja :gyere, ül, áll, marad, nem, illetve szépen jön pórázon. A legnagyobb eredményünk tavaly, a helyi szépségversenyen 3. lett :) De nem ezért vagyok rá büszke, hanem mert normálisan viselkedett, nem acsarkodott és verekedett. Ez nekem elég, és mivel spicc, nagyon makacs és hamar elunja a munkát. De talán a következő kutyám 'okosabb' lesz és lesznek vizsgái is.

Én egyébként nem nagyon szoktam neveléssel kapcsolatos kérdésekre válaszolni, inkább egészségügyi dolgokhoz szólok hozzá. És igen, nem vagyok mézes-mázos azzal a gazdával, aki a patkánymérget evett kutyáját tejjel akarja gyógyítani, vagy azt hiszi, hogy röntgenszemünk van és tudjuk, hogy mi baja lesz az elütött kutyának.

Egyébként én egyetemista vagyok és általában délelőtt érek rá kutyázni, esténként a GYIK szinte üde kikapcsolódás 6 óra labor vagy 2 óra agyleszívó szeminárium után.

2015. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!