Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás sportok? (Bővebben lent! )

Kutyás sportok? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Helló!

Érdekelne, milyen kutyás sportokat lehet hazánkban keverék ebbel űzni?

Szeretnék minél több sportot kipróbálni, számomra nagyon vonzó a közös izgalom, az a sok élmény ami egy ilyen rendezvényen van, amikor szinte már-már elveszne az ember a nagy "tömegben" és akkor ott vagyunk mi ketten. Nagyon jó érzés, kutyás kutyás hátán.

Szóval az volna a kérdésem, Ti milyen sportokat ajánlanátok egy Labrador keveréknek?

A kutya kiállítás nagyon megfogott, mindenféle képen ki fogjuk próbálni.

A kutyámról azt kell tudni Labrador kan, kiállításra tanítom jelenleg, azon kívül otthoni edzésnek, ugró illetve szánhúzó feladatokra tanítottam. Ugró feladatoknál dobbantóról 160-165 cm magasságot és 2,5-3m hosszat ugrott (ez utóbbit dobbantó nélkül), viszont agility-hez szerintem nem elég gyors, illetve hát nem tudom.

Szánhúzásban jelenleg ott tartunk hogy parancs szavakra indul,(lép-üget-vágta-üget-lép), van kézi fék is a biztonság kedvéért :), viszont irányváltásra nem tudom hogyan lehetne megtanítani, próbáltam utána olvasgatni, videót nézni a megtanításáról, valahogy nem jött össze, úgy hogy jelenleg úgy megyünk hogy ő sejti én merre akarok menni, és arra megy (tehát egy megszokott útvonalon gond nélkül el megy, viszont egy új úton már gondok vannak).

Szóval Ő ilyen feles kutya, mindenben egy picit jó, hiszen nincs specializálva, sem Ő sem pedig Én. Mint első kutyám, és mivel mindent saját elgondolásomból tanítok neki semmiben sem vagyunk kifejezetten jók, inkább több mindenben kicsit.

Összegzem, az agility nekem nagyon tetszik viszont nem tudom hogy boldogulnánk, kutyakiállításra hamarosan fény derül hogy boldogulunk, szánhúzásban az irányítással (illetve hogy egyedüli kutya) vannak gondok, na meg hát a Labrikat nem éppen erre találták ki.

Esetleg vannak még olyan sportok amiket én nem találtam meg, viszont Labrinak és egy szerencsétlen gazdinak ajánlanátok? (Esetleg videót tudok küldeni privátban ha valakit érdekel. :) )

A Válaszokat előre is Köszönöm, vitát NE!



#tanítás #sport #kutyás sport #kutyás kikapcsolódás
2015. febr. 5. 19:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Agilityben egy jó edző sokat tud segíteni, hogy gyorsabb legyen, simán eljuthattok verseny szintre is. Ha labdás, apportos akkor ott a flyball, frizbi, de kipróbálhatjátok a vadászatot is. Ha szánhúzás, akkor a bikejöringet, canicrosst is megpróbálhatjátok. De trükközhettek is, a dog dancing az egyik legszebb és legnehezebb sport! Megpróbálhatjátok az engedelmest is, k99 vizsgákat, BH versenyzést, obedience-et. Vagy nyomkövetést, mantrailinget. És mostanában kezd népszerűvé válni a treiball itthon. Még az őrző-védőt is kipróbálhatjátok, tudok több labiról, akik egész ügyesek benne.
2015. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!