Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Lassie még mindig nagyon...

A Lassie még mindig nagyon elcsépelt név a collie-k között? Nem csengett le még a Lassie-láz?

Figyelt kérdés
Hamarosan boldog gazdája leszek egy skót juhászkutya kölyöknek. Hiába nézegetem a rengeteg külföldi nevet, gyermekkorom kedvenc könyve, a Lassie hazatér után annyira megtetszett ez a név, ugyanakkor sajnos olyan sablon collie név lett...Gondolkodtam már a Nessie-n is, elvégre így ,,hívják" a Loch Ness-i szörnyet is, akinek szülőhazája ugyebár szintén Skócia...De hangzásra az is hasonló nagyon, tehát ha az utcán elkezdenek neki Lassie-zni, akkor ha Nessie lenne a neve, ugyanúgy felkapná szerintem a fejét...Akármit csinálok, változatlanul az egyik legkedvesebb név, amit csak el tudnék neki képzelni, de szerintem a tenyésztője (törzskönyves kutyus lesz) falnak menne, ha így nevezném a kutyát...Ti mit gondoltok?
2015. febr. 8. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézz Outlandert eredeti nyelven, és azzal a kiejtéssel legyen Lassie, úgy szerintem jópofa :D

Egyébként amíg a sztori él, könyvben, filmben, akármin, addig elcsépelt név lesz, mint a németjuciknak a Rex, meg a jack russeleknek a Milo :)

2015. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy szuka vagy kan. Lassie kislányt jelent angol nyelven, ha kan lesz, simán nevezhetnéd Laddie-nek (kisfiú a jelentése), az nem is olyan elcsépelt. A Lassie szerintem nagyon elcsépelt, de ha neked ez tetszik, hajrá.
2015. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A miénket Mandulának hívják, mégis nem tudok úgy végigmenni egy nap sem vele az utcán, hogy 3 ember ne lessizze le.

Tök mindegy hogy hívják majd, úgyis ezt fogod hallani halkan vagy hangosan: "nézd, Lessie"....

2015. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ugyanolyan mint a magyar vizslánál a Frakk, német juhásznál a Rex vagy Kántor...

Ha tetszik neked ez a név akkor miért ne adhatnád neki? Miért érdekel h mit szólnak hozzá az emberek, amikor az a te kutyád lesz és neked tetszik. És ha a tenyésztő falnak megy? Nekem se tetszik minden név amit a gazdik adnak a kutyájuknak....és? nem dől össze a világ.

2015. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még egy Lassie nevű kutyával sem találkoztam, én inkább Zeusszal találkozok minden utcasarkon, pedig én is ezt a nevet szeretném adni 10 év múlva a kutyámnak. :D

Ha tetszik a név, akkor legyen Lassie! Lehet hogy tucat név, de viszont skót juhászra illik. Ha ez tetszik, legyen nyugodtan ez. És szerintem a tenyésztőt nem nagyon érdekli hogy Lassie lesz, vagy nem.

Amúgy én így vagyok az egyik kutyafajtával (egy elég ritka kutyafajtával), hogy akármit csinálok, a legkedvesebb fajta számomra, pedig próbálom magamat lebeszélni róla.

2015. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok:

Pár évtizedig szerintem biztos a Lassie, Rex, Zeusz meg az ilyen nevek gyakoriak lesznek.

2015. febr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az első collie-mat szintén Eric Knight regénye alapján Lassie-nek neveztem el, akkoriban még nem ment a tv-ben a sorozat meg a filmek, szóval ha kérdezték a nevét az utcán, nem is értették elsőre, még furcsának, különlegesnek számított :) Azóta mondjuk sok colliet ismertem, láttam már, de egyet sem hívtak Lassie-nek, szerintem nem elcsépelt :) Lány kutyának én nyugodtan adnám ezt a nevet, ne mások véleménye alapján dönts ebben, a te kutyád lesz, te fogsz vele élni, te fogod nap mint nap szólongatni, neked kell szeretni a nevét :) A tenyésztőnek meg ehhez semmi köze, ő csak örüljön, ha talál egy jó gazdit...
2015. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem a tenyésztője (törzskönyves kutyus lesz) falnak menne, ha így nevezném a kutyát"

Nehany tenyeszto olyan tkv-i neveket tud kitalalni, hogy attol meg en megyek a falnak. :)

2015. febr. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, mindenkit felszavaztam! :) Szuka lesz egyébként a kicsi, még mindig variálok ezen a Lassie dolgon, de annyira tetszik...Ugyanakkor igaz, hogy ahogyan írtátok, amíg világ a világ, addig lesz könyv, film, sorozat belőle, úgyhogy a Lassie téma sosem fog kihalni, ahogyan az akita-Hachi, bernáthegyi-Beethoven és nj-Rex is mindig lesz forgalomban. De sebaj, majd mire érkezik a kicsi, addigra csak eldől, mindenesetre örömmel olvastam, hogy nem hurrogtátok le nagyon :)
2015. febr. 9. 06:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok, szerintem nagyon jo nev a Lassie, ha skotom lenne, lehet, hogy en is igy hivnam. Az volt az elso konyv, amit elolvastam, kb 8 voltam es zsinorban vagy otszor ujraolvastam. :) Utana evekig skot juhaszert konyorogtem. :)
2015. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!