Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez csak egyszerű jóindulat...

Ez csak egyszerű jóindulat vagy nem elég domináns?

Figyelt kérdés
Van egy két éves boxerkutyánk meg egy macskánk, és múltkor kidobtam az ablakból nekik egy kenyérszeletet...Úgy van, hogy lefelé vezet a kocsilejáró és mellette a járda kb. két méterrel feljebb van...Na és, szóval mindketten a járdán voltak, a kenyér meg leesett, és a macska persze rögtön utána ugrott.Mire a kutya odaért már javában ette...A kutya egyre közelebb sompolygott, aztán kb. fél méterrel odébb megállt és mozdulatlanul bámulta az egyre fogyó kenyeret vagy öt percig, aztán megunta, és visszaszaladt a járdára.Arra gondoltam, hogy bizonyára csak azért nem vette el tőle, mert én is néztem(közben ugyanis egyre fel-fel nézett rám :) ), ezért bezártam az ablakot és óvatosan kilestem...Ahogy vártam, a kutya rögtön visszaszaladt a macskához, de csodálkozásomra továbbra is csak nézte, és nem csinált semmit.Először örültem neki, hogy ilyen "toleráns", de később eszembe jutott, hogy talán csak nem elég domináns, a macska és a saját maga szemében...Szerintetek?

2015. febr. 10. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mi az iestennek adsz nekik kenyeret?
2015. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is a macskák alatt van a rangsorban. Miért baj ez? Engem nem zavar, míg én vagyok a tetején.
2015. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskák általában nagyon hatékonyan tudnak kutyát nevelni. Szóval vélhetően azért nem próbálta meg elvenni tőle, mert tisztában volt vele, hogy úgysem sikerülne, vagy csak komoly sérülések árán :D

Egyébként mit jelent az, hogy egy kutya elég domináns? Mihez kell elég dominánsnak lennie?

2015. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak a kenyér nem volt elég vonzó a kutyád számára, hogy „megvívjon” érte a macskával, pl. csonttal már lehet más lenne a helyzet.

A mi egyik előző kutyánk is nagyon előzékeny volt a macskákkal, ha kaptak maradék házi kosztot , azt közös tányérba kapták, általában megvárta míg a macskák jóllaknak.


Amúgy egy macskával szemben (sem) nem is kell neki dominánsnak lennie!

2015. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Alapból örülök, hogy ilyen jóban vannak, csak nem tudtam, hogy ez normális-e...:)

És első válaszoló :már mégis miért ne adhatnék neki kenyeret?!Ha nem tudsz a kérdésemre értelmes választ adni, akkor minek írsz egyáltalán?

2015. febr. 10. 17:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskák alap jellemükből fakadóan általában dominánsabbak a kutyáknál.

A macskafélék általában, és a házi macska is magányos vadász, nem falka állat, így nincs hierarchiához szokva.

Egy macska egészséges mentális fejlődéséhez elengedhetetlen az egójának a növelése, önbizalmának növelése, így tud kiegyensúlyozott életet élni.


Ezzel szemben a kutyák 99%-ának a követő magatartás okozza a kiegyensúlyozott életet, emberek között pedig 100%-ban az.

Így nincs rajta nyomás, felelősség a falkáért, az irányítás terhe, stb.

Kényelmesebb így neki.


Úgyhogy egy kutya meg egy macska kapcsolatában meglepő, ha a kutya a dominánsabb.

Erősebb lehet, de dominánsabb igen ritkán!


Még egy meglepően sajnos általános dolog.

Nem egyszer találkoztam már pl olyannal, hogy a macska halála után a kutya "megbolondult" a gazdái szerint.

Pedig csupán arról volt szó, hogy az emberek egyáltalán nem foglalkoztak semmiféle falkasorrenddel, mert viszonylagos békében éltek, vagy azt se tudták, mi az.

Egyedül a macska volt az, ami bármikor gondolkodás nélkül helyrerakta a kutyát.

És ehhez nem kell fizikai fölény.

(Ha kéne, akkor egy káj-t se tudna irányítani egy ember, márpedig tud...

Úgyhogy ehhez csak magabiztos fellépés, és tapasztalat kell.)


Szóval a macska halála után semmi kontroll nem maradt, plusz a gyász is gyengévé tette a kutya szemében az embereket, és következtek az egyre komolyabb balhék.


Egymástól függetlenül vagy 3 ilyenről is tudok, ahol kiderült, hogy ez történt!

2015. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mesélj,, mire kell akár a kutyának, akár a macskának kenyér?
2015. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak SEMMI KÖZÖD ahhoz, hogy én mit adok az állatoknak enni...Tudod, nem vagyunk egyformák, mindenki úgy eteti az állatait, ahogy akarja.A miéink nagyon szeretik a kenyeret, elég sokat adunk nekik(a száraztáp és a maradékok mellett), és semmi bajuk tőle...Lehet, hogy neked olyan finnyás állataid vannak, amiknek már a kenyér sem elég jó ennivaló, de szerintem, ha megkérdeznél még néhány kutyatulajdonost(akiknek mondjuk nem a szobában vannak az állatok -lehet, hogy csodálkozni fogsz, de bizony sokan még ilyen "maradiak"), akkor nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen ilyen "szívtelen állatkínzó"(ahogy gondolom magadben nevezel engem).Egyébként már megint ott tartunk, hogy én kérdeztem egy teljesen szimpla kérdést, te meg nem bírod megállni, hogy bele ne köss valamibe, hogy azután veszekedhess valakivel...Szánalmas...
2015. febr. 11. 18:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva van.

Ha kajáról van szó, akkor a kutya megmorogja a macskát ha a közelébe megy, vagy beijeszt neki, ezért a macska arrébb megy.

Nem lehet, hogy volt már balhé a macskád és a kutyád között amiről nem tudsz és a macsek esetleg odacsapott a karmos mancsával a kutyának így a kutya tudja, hogy a macska sérülést okozhat neki?

Egyébként én is szoktam kenyeret adni nekik, bár a macska elég finnyás úgyhogy az a kutyának marad.

2015. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!