Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert akar mindenki olyan...

Miert akar mindenki olyan kutyat, aki megvedi?

Figyelt kérdés

Az oldalon rengeteg olyan kerdest lattam, hogy "egy x fajtaju kutya megvedene?" vagy "milyen kutyat ajanlotok szemelyvedelemre?". Nem igazan ertem, miert jo egy ilyen kutya. Eleve nem nagyon tamadjak meg azt, aki minimum eugy kozepes meretu kutyaval maszkal, masreszt mivel a kutyat szinte sehova nem lehet bevinni, szinte csak akkor lenne a gazdival, amikor setalni mennek, vagyis a nap nagy reszeben ugyanugy vedtelen.

A masik ilyen ertelmetlen dolog a hazorzes, nem nehez kiiktatni a kutyat, ha be akarnak torni, raadasul a riaszto toredekebe kerul.


2015. febr. 13. 13:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is sóhajtottam már fel úgy, hogy bár volna velem egy minimum német juhász méretű kutya, mennyivel könnyebben tudnék az utcán közlekedni... Jelenleg egy magyar vizslánk van otthon, szegény már öreg, de néhány éve úgy megvédett egy pitbull támadásától, hogy én is meglepődtem (konkrétan földhöz vágta a pitbullt, és amikor utána is újra és újra elindult felém, a vizsla mindig elébe állt és félrelökte). Persze ez nem volt előre látható dolog, de akkor is számtalan olyan helyzet adódik, amikor igenis jól jönne egy védelmező kutya. Tehát az igény érthető. Kár, hogy amint írod, nem lehet szinte sehova sem vinni.
2015. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekem elég "veszélyes" kutyám van, de megmondom őszintén, nem hiszem, hogy ha tényleg megtámadnának, megvédene. Az elegendő védelmet biztosít, hogy egy 40 kilós ragadozó vonul mellettem fegyelmezetten és rámereszti a szemét minden szembejövőre.


Kb. annyit ér egy "átlag" kutya védelem szempontjából, mintha pár évig karatéztál volna. Önbizalmat ad, és egy közepesen jól sikerült rúgást talán elhelyezhetsz a támadón, de ha egy nálad gyakorlottabb utcai harcos meg akar ölni, akkor meg fog ölni.


A házőrző kutyák ideje lejárt. Ha valaki tényleg be akar menni, akkor nincs az a kutya, ami visszatarthatná. De a piti besurranó biciklitolvajok dolgát legalább megnehezíti.

2015. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Elso: a kobor kutyak eleve a kutyat tamadjak, nem teged, tehat gyakorlatilag nem megvedett, hanem a jelenletevel veszelybe sodort a kutyad.

Masodik: ugyanerre gondolok en is. 12 eves korom ota kutyazom, mudim van, ennek ellenere a jelenlete is eleg volt ahhoz, hogy tavol tartson minden rosszandeku illetot, pedig kislanykent igencsak kiszolgaltatott helyzetben voltam.

2015. febr. 13. 14:10
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre nem tudom a választ, de nőként pl jobban érzem magam úgy hogy egy boxer sétál mellettem az utcán, mintha helyette egy csivava lenne. Szeretem ha nem szaladnak oda hozzám úton útfélen, hogy jaj de aranyos, és megsimogathatják e a kutyát. Így mindenki tisztes távolságra marad... :)
2015. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem lenne nálad kutya, valószínűleg senki nem szaladna oda hozzád, hogy megsimogathat-e. :D


Szóval félig-meddig egyetértek, ez egy ilyen körkörös rendszer. Aki attól fél, hogy kutya megtámadja, az jóeséllyel sokkal több kutyát fog bevonzani azzal, hogy kutyát sétáltat, a másik meg, hogy aki ennyire retteg a kóbor kutyáktól, amik aztán tényleg százévente egyszer ha csúnyán néznek az emberre, akkor az nem tudom, miért nem fél két verekedő kutya látványától (már ha egyáltalán bunyó lenne belőle).


Mivel a kutyát kb. sehová sem lehet bevinni Mo-on, ezért aki éjjel egyedül sétálgat, az általában kutyasétáltatás céljából teszi. Ha nem lenne kutyája, nem kéne attól tartania, hogy mi lesz akkor, ha elhagyatott parkokban lófrál egyedül éjfélkor, mert ugye miért sétálgatna? Ha buliból megy haza, akkor meg nyilván nem kutyával teszi. Szóval...nem értem. A házőrzést meg végképp.

2015. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

5# ez jó volt. :D Bármilyen fura, volt kutya nélkül is ilyen szitum... ott a hajam volt az illető célpontja. :D ( mindig is vonzottam a ritka "egyéniségeket" :D )


4es voltam. :)

2015. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolso, tokeletesen megfogalmaztad, amire gondolok.
2015. febr. 13. 14:25
 8/21 A kérdező kommentje:
Utolso=marmint az 5-os valaszolo.
2015. febr. 13. 14:26
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindenki, én annak örülök, hogy a kutyám barátságos az idegenekkel. Nulla közeli az esélye, hogy bárki megtámadjon, ha mégis, akkor egy képzetlen kutya egyáltalán nem biztos, hogy meg tudna védeni. A házőrzés dettó, nagyon kevés az olyan fegyelmezett kutya, akit megtanítottak a gazdái arra, hogy ne egye meg az órák óta az orra előtt heverő mérgezett kolbászt, innentől a legtöbb kutya semmit nem ér házőrzésre.
2015. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mert valóban nem tudnak megvédeni bár megpróbálnák, és ettől én nagyon rosszul érezném magam.

A mai világban a betörők és a támadók a kutyára tudnak a legjobban felkészülni és fel is készülnek rá. A legtöbb esetben a kutya issza meg a levét.

Tanulmányoztam eseteket, és hallgattam sitten ülő betörőtől riportot, sőt van haverom, aki betörő volt, (ült is) egytől egyig mindegyik azt állítja, hogy a kutya a legkevésbé visszatartó erő. Sőt ez a haverom imádja a kutyákat, ergo ismeri is őket. A kutyára való alapozás a legrosszabb elképzelés, mert az élőlény ártalmatlanítására számtalan módszerük van. Ennek én nem tudnám kitenni őket, ezért alapból nem is nevelem őket védelemre. Nekem bővel elég, hogy ismerem az ugatásukat, pontosan értem a nyelvüket, és tudom, ha jött valaki és azért ugatnak, vagy csak azért, mert egy sünt lát a bokorban. Sosem állítanám őket magam elé, hogy védjenek meg, mert ugyan megpróbálnák, de pórul járnának.

A riasztó rendszer sokkal biztosabb módszer, arra egyelőre kevés stratégiájuk van a támadóknak.

2015. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!