Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító vagy tenyésztő?

Szaporító vagy tenyésztő?

Figyelt kérdés
Szóval ha a kutyám tk-s,szűrésekkel rendelkezik,tenyésszemle,munkavizsgák,kiállítási eredmények,és nincs kennelem,és lennének kiskutyái szaporító lennék vagy tenyésztő?

2015. febr. 15. 10:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
szaporítóhoz szerintem elengedhetetlen, hogy undorító körülmények között tartsd az állatokat. Ha normális életük van és szeretik őket akkor jó. szaporító ne legyél mert undorítóak legszivesen agyon verém mindet!
2015. febr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem éppen: akinek nincs kiváltott kennele, de pároztatja a kutyáját, az is szaporító. Nem a fajták jobbá tételén akar javítani, csak a kutyák számát növeli. Ehhez nem feltétlenül kellenek rossz körülmények.
2015. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Én azért hiányolom a fokozatokat az amúgy jószándékúnak tekinthető emberek és azon kifejezetten tetű figurák között, akik egyértelműen csak a pénzért gyártják a kutyákat pocsék körülmények között.
2015. febr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
14%
nem a kennelnévtől lesz valaki tenyésztő, vagy szapi. Ahol határozott céllal történik a párositás, ott nem beszélhetünk szapositásról.( nyilván kivétel a pénzszerzési céllal gyártott kölyök) és ebben az esetben nem is a törzskönyvtől lesz jó, vagy rossz az a kutya. lásd pl. fegyveres testületek
2015. márc. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
Vannak fokozatok, ugy, hogy van a kisebb rossz es a nagyobb rossz. Ha nem minoseget akar valaki novelni, csak mennyiseget, az a 2 millio kobor kutya orszagaban rossz.
2015. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondtam, hogy jó, de attól még szerintem nagyon nem mindegy, hogy valaki ezerrel szaporítja a kutyákat úgy, hogy semmi nem érdekli, csak a pénz vagy mondjuk a saját kutyájától szeretne egy almot, nem is a pénzért, hanem mert szeretne egy kiskutyát tőle. Eleve a kiskutyák minőségében is óriási különbség van annak ellenére is, hogy a különféle szűrések nincsenek meg az utóbbi esetben sem, mert nem egy túlhajszolt szülőgép az anyjuk, rendesen gondoskodnak mindannyiukról, nem akarják idő előtt elválasztani a kicsiket, satöbbi. Én nem érzem, hogy ezeket az embereket mindenféle mocsoknak kéne nevezni. Lehet értelmesen felvilágosítani, miért nem jó, amit csinálnak, de ugye ennek is inkább preventív jelleggel lenne értelme. Ezek nem rossz emberek, csak nincsenek képben.


Mielőtt még felmerülne, én nem csinálnék ilyet, nem is csináltam, viszont ilyen helyről van a kutyám, aki egyébként abszolút rendben van mentálisan és egészségileg így hét és fél évesen is és az egyik testvére is, akiről tudunk. Ettől még magamévá tettem az itt és máshol olvasottakat és az utódja rendes tenyésztőtől származó, mindenféle szűrésekkel felvértezett kiskutya lesz, mert attól még, hogy szerencsém volt, a továbbiakban inkább a kockázat minimalizálására törekszem.

2015. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
23%
Utolso, ezzel csak az a baj, hogy a gazdatlan kutyak tobbsege nevm a kutyagyarakbol kerul ki, hanem pont az ilyen "csak egyszer hadd szuljon" helyekrol.
2015. márc. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
28%
Én normális emberekről beszélek, nem mindenféle tetűről, akik kidobálják a kiskutyákat egy véletlenül besikerült alom után. Az enyém egy tervezett alomból származik, kerestek egy ugyanolyan fajtájú apát, megszülettek a kicsik, kerestek gazdit az ismeretségi körben mindnek egy kivételével (kb önköltségi áron), 2 hónapos korukig együtt voltak az anyjukkal és a testvéreikkel, rendes helyen és megkaptak mindent, ami kell. Én képes vagyok felfogni, hogy ez miért nem jó, de nem tudom ezeket az embereket mindenféle szar szemét mocsoknak elmondani, mert nyilvánvalóan nem azok. Ők úgy csinálták, ahogy alig több, mint száz éve, kábé ennyi idős a törzskönyvezés Magyarországon. Ezek a dolgok nagyon lassan változnak meg. A komoly egészségügyi szűrések története alig néhány évtizedes lehet.
2015. márc. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%
En is pont ezekrol a szerinted normalis emberekrol beszelek.
2015. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%
Hogy lenne már normális az, aki kiteszi a kutyákat?
2015. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!