Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporító vagy tenyésztő?

Szaporító vagy tenyésztő?

Figyelt kérdés
Szóval ha a kutyám tk-s,szűrésekkel rendelkezik,tenyésszemle,munkavizsgák,kiállítási eredmények,és nincs kennelem,és lennének kiskutyái szaporító lennék vagy tenyésztő?

2015. febr. 15. 10:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A legtobb kobor kutya NEM ugy keletkezik, hogy a kolykoket bem tudjak elpasszolni es kidobjak! Ilyen is van, de altalaban egy kolyoknek nem nehez gazdat keresni. A kobor kutyak legtobbjet akkor dobjak ki, amikor 1-2 evesen kiderul, hogy nevelni kellene, sokat eszik stb. Es ezek a kutyak altalaban a te peldadban emlitett "normalis" szaporitoktol kerulnek ki. Ilyen helyrol 10-bol 1-2 kerul felelos gazdahoz, vagy annyi se, mert a legtobb felelos kutyatarto menhelyrol valaszt vagy tenyesztotol vesz torzskonyveset.
2015. márc. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
77%
Ja, hát ezzel végképp nem tudok mit kezdeni, ez a gazdák hibája és kétlem, hogy a puppy millekből kikerült vagy a menhelyről befogadott kutyák között ne lenne ugyanannyi, akinek ez a sorsa. Nyilván egy kétszázezerért vásárolt törzskönyvezett kutyánál erre jóval kisebb az esély, ez tény. Ezt a kirakás problémát mindenesetre viszonylag rövid időn belül jelentősen korlátozni fogja a kötelező chipelés és nyilvántartás.
2015. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
23%

De akkor legalabb az ujabb szaporulattal ne termelnek ujra a problemat. A sajat fajtamnal a fajtamentok altal befogadott kutyak 99%-ban az ilyen altalad emlegetett "normalis szapik" 1-2 eves termeke. Ha ok felhagynanak aldasos tevekenysegukkel, a fajtamentok gyakorlatilag bezarhatnak a boltot.

De nem is ez az egyetlen problema a szaporitassal. Altalaban orokletes betegsegekre nincsenek szurve a szulok, nem vizsgaljak, hogy a szamrazas alapjan osszeillenek-e. Altalaban a szulok eleve nem a fajta diszpeldanyai, mert azok tenyesztoknel vannak, tehat egy eleve kontraszelektalt allomanyt szaporitanak tovabb.

2015. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
71%
Megmondtam már, hogy nem kell magyarázni, szerintem sem jó ez. Nekem azzal semmi bajom, ha ez ellen fellép valaki. Nekem azzal van bajom, ami ezeken a fórumokon megy, hogy egy csomó agresszív barom azzal elégíti ki az egóját, hogy mindennek elmond amúgy normális, csak valamilyen szinten tudatlan embereket.
2015. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!