Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya beltenyészetből...

Ha egy kutya beltenyészetből származik akkor hány éves korától jelentkeznek a betegségek nála?

Figyelt kérdés
Illetve egy kutyán mikor kezdenek jelentkezni az örökletes betegségek? pl allergia , diszplázia stb... ?
2015. febr. 15. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Már születéstől, az élve maradó kölykök száma is jellemzően kevesebb ilyen pároztatásokból.
2015. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Minden fajtatiszta kutya beltenyeszetbol szarmazik, a merteke a kerdes. Illetve a szerencse is belejatszik, lehet, hogy egy kutya alig beltenyesztett, megis minden baja van, mig egy kutya, akinek a szulei testverek, makkegeszseges. Persze az utobbinak tobb eselye van betegsegekre, de nem torvenyszeru. Ha valami baja van, akkor sem lehet tudni, hogy mikor jelentkezik, fugg attol, hogy milyen betegseg, milyen sulyos stb. Es minden orokletes betegsegre igaz. Van, ami mar egeszen kicsi korban latszik, a legtobb viszont csak idosebb korban, de hogy pontosan mikor, az megjosolhatatlan. Olyan is letezik, hogy a kutya ugyan rossz genetikaju, de megsem jon elo a betegseg, pl helyes taplalas miatt, vagy elojon, de a vartnal sokkal kesobb.
2015. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általában fél éves kortól kezdődnek a problémák,de recept nincs rá.
2015. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én kutyámat még anno szapitól vettem , most 6 éves és csak babéziás volt , más baja nem. szerintetek akkor még kijöhet rajta örökletes betegség? középkat táppal etettem . Köszi szépen a válaszokat!
2015. febr. 15. 13:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor a későbbiekben sem lesz vele gond, remélem :)

Mi a neve a tápnak amit eszik?

2015. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És azért, maert szapis kutya, honnan tudod, hogy beltenyésztett? Van egyáltalán ismereted, mit jelent a beltenyésztett?

Nem lehet sem szapis kutyánál, sem milliókért vett törzskönyves kutyánál megmondani, mikor, mi baja fog előjönni.

2015. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem tudom de nagy rá az esély. beltenyésztett amikor rokonok szaporodnak egymással nem ? nem értem hogy miért minden fajtatiszta kutya beltenyészetből származik?
2015. febr. 15. 13:39
 8/9 A kérdező kommentje:
happy doggal etetek
2015. febr. 15. 13:39
 9/9 anonim ***** válasza:
A fajtatiszta kutyak egy viszonylag szuk allomanyra visszavezethetok, igy mindenkeppen rokonok, max tavoliak. Ezert szoktak beltenyesztettsegi egyutthatot szamolni, ez akkor nulla, ha a szulok egyaltalan nem rokonok, de fajtatiszta kutyaknal szinte mindig tobb nullanal. A minel kisebbre kell torekedni.
2015. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!