Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatom hozzá a...

Hogy szoktathatom hozzá a fésüléshez?

Figyelt kérdés
4 hónapos német juhászom kezdi levedleni a kölyök bundáját, eléggé hullik a szőre. A fésülést nem szereti, folyton rágcsálja a kezemet és a kefét, nyüszög, pedig nem tépem a szőrt egyáltalán. Hogy lehetne megszoktatni vele? Erőszakkal (lefogás) gondolom csak rosszat tennék, mert akkor alapból a rossz élmény társulna a fésüléshez a későbbiekben.
2015. febr. 15. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
hát én ugy csináltam hogy mikor kezdte rágcsálni kapott egy orrkoppintást , lehet sokan elitének de nekem bevált. probáld ki te is de ha nem érti meg belőle akkor ne erőltesd .
2015. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az aljszőr kiszedőt az enyém se tűri, csak a sima fésűt. kíváncsi lennék én is, hogyan lehetne "harc" nélkül fésülni?!
2015. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is német juhászom van, 8 hónapos. Kezdettől fésültem, előbb puha szőrű kefével, aztán normál kutyakefével és 3 soros fésűvel. Én úgy csináltam, hogy mielőtt elkezdtem, adtam neki valami rágcsálnivaló játékot, miközben fésültem, mert egyébként kivette volna a kefét a kezemből. Naponta fésülöm, így mára már teljesen megszokta, fekszik, közben fésülöm, aztán átfordítom a másik oldalára, és ott is. De naponta "megnézem a fülét, a száját kinyitom, fogait megnézem, szájába nyúlok, stb. Az eredmény, hogy állatorvosnál is nyugodtan tudják vizsgálni, szóval érdemes rászoktatni.
2015. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is kölyök korától fésülöm, de az aljszőrkiszedőt nem tűri. állatorvosnál, meg orvosa válogatja hogyan viselkedik. ha megérzi hogy tart tőle az orvos, akkor "makrancos".
2015. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába adok bármit is a szájába, még a kaját is hanyagolja, ha meglátja a fésűt. :D

Szájába, fülébe én is minden nap benézek, kotorászok, azzal nincs különösebb gond. Csak a fésülés a mumus...

2015. febr. 15. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy leültettem a kutyát, megszagoltattam vele a fésűt. Közben a másik kezemben volt kaja és mindig mikor végighúztam rajta a fésűt, adtam neki egy falatot, de persze közben ő végig fúrta az orrát a kezembe érte, így gyakorlatilag észre se vette ,hogy fésülöm. Ezt párszor megismételtük, majd fokozatosan álltam le a kajával. Pár alkalom után már csak leültettem, fésültem rajta párat, majd kapott egy falatot, de akkor már nem a kezemben volt a kaja és így tovább... Nagyon hamar megszokta, semmi baja azóta se a fésüléssel. Mai napig úgy csinálom, hogy előbb leültetem, megszagoltatom vele a fésűt, majd elkezdem fésülni, közben többször szólok neki, hogy maradjon ülve. A hátsó részét meg úgy fésülöm, hogy felállítom, a hátához állok és közben finoman fogom a combjánál, ne akarjon elmenni :)
2015. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Amúgy az sem mindegy mivel fésülöd, meg hogyan. Ismerősöm olyan szinten tépi a kutya szőrét az aljszőrkiszedővel, hogy vérzik neki. Az egész művelet úgy zajlik, hogy kifekteti a kutyát és sokszor rálép, ráfekszik, a kutya morog, stb.. nem is csodálom! Egyesek a furminátort is olyan szinten belenyomják a kutya bőrébe, hogy az valami hihetetlen! Szóval elengedhetetlen, hogy ne okozz fájdalmat a fésűvel!

2015. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!