Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában klubon miket...

Kutyaiskolában klubon miket szoktatok csinálni, hogyan zajlik a foglalkozás?

Figyelt kérdés

2015. febr. 15. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi anno vizsgákra készültünk (K9-es rendszer engedelmes és ügyességi ágazata), abból vett feladatokat gyakoroltunk, plusz trükköket tanultunk.
2015. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, már kezdtem azt hinni, hogy innen senki nem járt klubozni :)

Azt hogy hidaltátok át, hogy ugye vannak kutyák, akiknek jobban meg kevésbé megy ugyanaz a feladat, és akkor adott idő alatt nyilván egy részével lassabban lehet csak haladni? Mittudomén, apport, van kutya, amelyik magától hozza, meg van, amelyiknek úgy kell beleimádkozni a szájába bármit.

2015. febr. 17. 19:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam, és szeretnék majd újra is:)

Addig azokkal a kutyákkal, akiknek jobban megy az a feladat vagy előrébbhaladtunk (pl. egyikkel az apportkedv felkeltését gyakorolták, addig a másik kutyával már azt, hogy szabályosan hogy hozza oda az apportot). Vagy addig olyat gyakoroltunk, ami éppen nekünk nem ment olyan jól (pl. menet közbeni ültetés/ fektetés). Nem volt könnyű dolga az oktatónak így visszagondolva. Volt olyan alkalom is, hogy én pl. lazultam, és inkább csak azért mentem ki a kutyákkal, hogy bandázzanak, akkor gyakorolgattam, klikkerezgettem velük, de nem olyan feszített tempóban, hagytam inkább az éppen ráérő kutyákkal játszani őket, szóval úgy voltam, hogy ilyen is kell.

2015. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elég kaotikusnak hangzik, de asszem ezt nem is lehet nagyon másképp... :)
2015. febr. 17. 22:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet annak hangzik, de amúgy nem volt az:) Nagyon élvezte mindenki, tök jó volt. Szerintem az emberek nagy része nem azért megy klubozni, hogy percre pontosan, katonás rendbe legyenek szedve a feladatok, bár lehet, hogy tévedek.
2015. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! A mi iskolánkban klubra a kezdő és a középhaladó tanfolyam elvégzése után van lehetőség. A suli kialakított egy vizsgarendszert, ami úgy épül fel, hogy kezdő az 1-es, közép a 2-es szint és a klubon lehet felkészülni a magasabb vizsgákra, amikben egyre sokrétűbb, nehezebb feladatok vannak. A magasabb szintek már tartalmaznak pl. előreküldést, apportot, menetközben állítást... De nem muszáj a sulis vizsgákra készülni (ez azoknak van inkább, akik csak hobbikutyáznak), másik lehetőség, hogy versenyre szeretnél készülni és akkor van BH és obedience versenyfelkészítés. Mi nagyon szeretjük! :-)
2015. febr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj és előző voltam, az kimaradt, hogy mi az Akela Kutyaiskolába járunk.
2015. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

kispalikee: a másik oldalról értem kaotikusnak, hogy hogy lehet egyszerre annyifelé érdemben figyelni, ha mindenki mást csinál :)


#6: köszi, bár amit leírnak a kutyasulik, azt én is tudom, maga a konkrét foglalkozás érdekel, a fent említett probléma miatt, hogy azt hogy oldják meg, hogy mindenki mást csinál, és mégis képesek odafigyelni az oktatók. Vagy hogy pl. arányaiban mennyi a szabad játék a foglalkozásból?

2015. febr. 18. 20:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az oktatónak nehéz dolga volt, de ügyes csajszi volt, megoldotta. Ti ketten lennétek klubra, vagy valamelyikőtök egyedül vinné? Mi átlagban olyan 5-6-an voltunk, közülünk 2-3 segítő is volt, így azért kicsit könnyebb, mintha totál kezdő gazdákkal lennél.
2015. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ketten vagyunk mindenre. Általában az a rendszer, hogy én vezénylem le a foglalkozást, kollega meg kiemeli azokat, akiknek részletesebben el kell magyarázni vagy meg kell mutatni dolgokat, de az ugye a rendes csoportos "egyenfoglalkozás", a klubbal biztos nehezebb dolgunk lesz :) De van még két-három hónapunk rákészülni, az első haladó csoportunk is még csak formálódik.
2015. febr. 18. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!