Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolába szertném vinni...

Kutyaiskolába szertném vinni a kutyámat. Négy hétből 3 alkalom elég lenne valamire?

Figyelt kérdés
Sajnos sok időm nincs a munkám végett, így négy hétből három héten keresztül 1 alkalommal tudnám elvinni, tehát minden negyedik hét kivételével heti 1 alkalomra. Elég lenne ez így valamire is? Nagon ráférne a nevelés, de sajnos maximum ennyit tudok megoldani.
2015. febr. 15. 20:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Amelyik kutyasulin tanfolyami rendszer van, ott ez nagyon kevés. Viszont van, ahol folyamatosan lehet csatlakozni, vagy lehet egyéni órára menni. Ott ez jó lehet - az igazi kérdés az, hogy mennyit tudsz vele hét közben foglalkozni. Havi 3 alkalomtól nem lesz álomkutyád, ha az alkalmak között rá sem bagózol, de ha gyakorolsz rendesen, akkor bizony fejlődhettek szépen.
2015. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintm ne vidd kutyaiskolába, az alapokat egy kis logikával , következetességgel ès türelemmel te is megtudod tanítani neki!
2015. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes, maximum kicsit tovább fog tartani a dolog :)
2015. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Olyan problémámim vallak vele hogy nagyon izgatott mindig, majdnem fellöki az embert annyira örül, sétálás közben nem rám figyel hanem húz, menne előre, evés közben megmorog, és ez, főleg a morgás egy Golden Retriever-től szerintem nem elfogadott. Májusban lesz 1 éves, és nem szeretném ha ez mindig így menne. Vagy lehet hogy még a fiatalság az oka ezeknek?
2015. febr. 15. 21:00
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem fiatal, hanem kamasz, ami rátesz egy lapáttal, de pont ilyenkor kell elkapni és rendesen megnevelni.

Amúgy le van mozgatva rendesen az a kutya? Póráz nélküli séta, labdázás, keresés, agymunka, valami?

2015. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a fiatalság is belejátszik, hogy még némileg szeleburdi, de ez nem azt jelenti, hogy ne kellene ezzel valamit kezdened. Szerintem mindenképp keress egy jó sulit. :)
2015. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szoktam sétáltani, minden nap sajnos nem jut rá idő. Póráz nélkül nem merem, mert most hétvégén is elengedtem egy nagy réten, de csak ment előre akármit csináltam nem akart visszajönni, pedig itthon nagyon engedelmesen idejön hívásra, sőt még ha nem hívom akkoris a nyakamban van. Tud ötöst adni, ülni, forogni, vezényszóra ugatni, maradni. De séta közben nem igen figyel rám. Meg főleg ez a morgása nem tetszik, még a tápra nem is morog, de ha talál egy fadarabot vagy csontot akkor nagyon ilyesztő tud lenni.
2015. febr. 15. 21:11
 8/24 anonim válasza:

Azt próbáltad, hogy ha nem figyel rád, elbújsz pl egy fa mögé, hogy keresnie kelljen? Így elméletileg megtanulja, hogy ha nem figyel rád, könnyen magára maradhat, elszakadhat a családtól, amit egy kutya sem szeretne. Ha mondjuk kiabálsz utána és hívogatod, amikor rád sem bagózik, pont az ellenkezőjét érti meg, hogy mehet nyugodtan, te ott vagy a közelben, figyelsz rá.

De a kérdésedre is válaszolva: szerintem egy hónapban három kutyasuli is több mint a semmi, szerintem mindenképp menjetek.

2015. febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már a kutyaiskolát..

Az én kutyámnál ugyan ilyen gondok voltak.. Otthon minden fasza de ha kiléptünk a lakásból elszabadult a "pokol".

Annyi különbséggel hogy a kutya pórázon nem húzott előre..

Nem csak egy golden retrievernél hanem MINDEN kutya esetében nagy probléma, ha morog az ételre.

Erre egyszerű a recept: mielőtt odaadnád a kajáját tedd fel az etető tálját az asztalra vagy ágyadra ,rakjál mellé magadnak valami finomságot egy tányérba és kezdj el enni.. Közben ne nézz a kutyára mintha ott se lenne. Üzenet: te vagy a góré te eszel először amt meghagysz az az övé. Bár az én kutyámnál nem ez volt a probléma hanem konkrétan válogatott a száraz kaja meg ahusi között, de bejött! Kezd el a fegyelmezést. Szökés ellen 10 méteres hosszú póráz . nem figyel rád akkor berántod, magadhoz édesgeted és jöhet a jutalom (ilyenkor ajánlom, ha kajára kattan a kutyád akkor előtte nap ne adj neki enni hogy minél éhesebb legyen így a motiváció is sokkal nagyobb) ! Hidd el megtudod csinálni, csak rengeteg munka , munka és munka ! Sok sikert! Segítségnek ajànlanám Bíró Andor : kutyakiképzési kézikönyvét!

2015. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves Leány, elárulod, mi károd származik belőle, ha a kérdező elviszi a kutyáját kutyaiskolába? :) Maximum egy kicsit alakul pozitív irányba a kutyás társadalom, ez mondjuk tényleg elég rossz lenne, de azért bírd már ki.


Ott személyre szabottan tudnak segíteni a problémáján, nem meghallják, hogy kajaféltés, és rávágják, hogy gesztusevés. Személyesen tudnak neki visszajelezni, hogy mit csinál rosszul, vagy ha mondjuk pl. komplikáció adódna, hogyan tovább. Én elhiszem, hogy sokan tudják a kutyájukat élhető állapotra hozni kutyasuli nélkül is, de azért ne hasonlítgassuk már egy személyes és személyre szabott képzés hatékonyságát egy könyvéhez. (És most nem a könyvek ellen beszélek.)

2015. febr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!