Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolába szertném vinni...

Kutyaiskolába szertném vinni a kutyámat. Négy hétből 3 alkalom elég lenne valamire?

Figyelt kérdés
Sajnos sok időm nincs a munkám végett, így négy hétből három héten keresztül 1 alkalommal tudnám elvinni, tehát minden negyedik hét kivételével heti 1 alkalomra. Elég lenne ez így valamire is? Nagon ráférne a nevelés, de sajnos maximum ennyit tudok megoldani.
2015. febr. 15. 20:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak hogy nem élhető állapotba hoztam a kutyám! Nekem semmi gondom a kutyaiskolával csak ha valaki családi kutyának szeretné az állatját, teljesen felesleges kutyaiskolába vinni! A gesztusevés eddig Minden kutyánál bejött, kárára még egy kutyának se vált! Nem attól fog pozitív irányba változni a kutyás társadalom, ha mindenki szalad a kutyaiskolába, ezt nyugodtan hidd el! :)
2015. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
A mesterkiképződ sose mutatott még problémás viselkedésű családi kutyát, mi? Esetleg olyan gazdát, akinek ugyan családi kutyája van, de akar valamit kezdeni vele, ami nem IPO? Van ám a pórázon totyorgó Fifike és a munkakutya között is élet, nekik is vannak kutyaiskolák (igen, kifejezetten nekik, ahol nincs is komoly munkakutyás képzés), mert van rá igény. És nem az elcseszett tüköriskolákról beszélek, hanem a normális családi kutyás iskolákról. Igen, van olyan.
2015. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Látom te sokat kutyázol itt a gyakorikérdések.hu-n . Szólj ha fennt vagy akkor benézek :)
2015. febr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Iszonyúan megnézném, hogy csináltál volna te pl. az én kutyámból családi kutyát 3 évvel ezelőtt kutyaiskola nélkül. :D Mert a gesztusevést 20 évig is csinálhattad volna, olyan derűsen röhögött volna ki lélekben, hogy csak na. Nem minden kutya cukilabrador meg édesvizsla születésétől fogva.

Jó kutyaiskolából pedig viszonylag kevesen jönnek ki olyan kérdésekkel, minthogy "Lefialt a kutyám, de nem engedi enni a kicsiket, akkor most mit csináljak?", "Mit jelent ha a kutyám lepisili a fát, miután hívom?", "Heti 1 séta elég egy border collienak?", stb...

Egészen biztos vagyok benne, hogyha mindenkinek szaladni kéne a kutyaiskolába, akkor ma baromira nem itt tartanánk.

2015. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Te honnan tudod hogy az én kutyám cukilabrador meg édes vizsla? A te kutyáddal is megcsináltam volna, nyugodt lehetsz benne ,;) az én ebemnél kevesebb nehéz eset van :) Akinek pedig ezt osztotta ki a sors annak ezt kell vállalnia és megtanulnia kezelni! Sikerült úgy hogy ezek után jöhet bármilyen kutya! Na miért mit csinált a gesztusevésre a kutyád? Írd le, kiváncsi vagyok, őszintén???
2015. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Sikerült úgy hogy ezek után jöhet bármilyen kutya!"

Na EZ az, amit épeszű ember nem mond. Mert az igazi tudás ott kezdődik, amikor rájössz, hogy mennyi mindent kell még tanulnod.

Ezt olvasd el kérlek:

[link]

2015. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy én nem tanultam semmit más kutyásoktól? Van bennem alàzat,de az nem azt jelenti hogy minden hülyének igazat kell adni, aki mondd valami baromságot! Az önbizalom pedig nem éppeszűség kérdése! :) na további jó gyakorikérdések.hu / akumi segít hogyan neveld a kutyádat fórumon :) na hello bello
2015. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
* keresgélést
2015. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Hihi. :)

A gesztusevésre nem csinált semmit a kutyám, szabályosan csináltuk hosszúhosszú ideig.

Ez mondjuk nem sokat változtatott azon, hogy tökmindegy volt, milyen kutyát (kan/szuka/kicsi/nagy) látott meg, rögtön a torkát célozta meg, és mondjuk úgy, hogy nem megnyalogatni akarta kedvességből. :) Persze mesélhetek még róla, hogy milyen egyéb jó szokásai voltak, de igazság szerint ez az erős kutyanyakak iránti vonzalma volt a leginkább bosszantó. Hát igen, kicsit azért zavart.


És bár vele már egészen jól megvagyunk, meg kell mondjam, én még egészen keveset tudok a kutyázásról. Pl. egy igazán félős kutyával őszintén szólva azt hiszem, szinte semmit sem tudnék kezdeni.


Azért érdekelne, a te kutyád miféle, ha kevés nála nehezebb kutya van. :) Mert én magam sem tudom elképzelni, milyen lehet A Világ Legnehezebb Kutyája.

2015. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Fura egy kiképző lehet, akinél tanulsz, ha elviseli ezt a "mindenki hülye csak én nem, mert megneveltem a kutyámat" stílust. Vagy nagyon sokat fizethetsz neki :D
2015. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!