Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KInek van plyan yorkija...

Kapuszta Pálné kérdése:

KInek van plyan yorkija akinek légcsőszükülete van, esetleg megvizsgálták endoscoppal, vagy esetleg mütötték Rizikos a mütét? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

#bronchoscopia #yorkshire terrier #légcsőszükület #tágitó mütét
2015. febr. 16. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeket egy állatorvostól kellene megkérdezni.
2015. febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál ugyan nem műtötték, és nem is diagnosztizálták így a légcsőszűkületet, de egyértelműen olyan jelei vannak. Egy-két havonta görcsöl be neki a légcsöve, semmivel nem függ össze, tehát nem ijedtségtől, nem fájdalomtól. Ha ez sűrűbben jönne elő, mindenképp megműttetném, mert iszonyú veszélyes, fél percekig nem kap levegőt, görcsösen szívná be, de hallom hogy nem megy neki, és még az ijedtség is rátesz neki gondolom. Én meg azt se tudom mit csináljak ilyenkor, csak simogatni tudom finoman a hátát hogy legalább nyugodjon meg és hátha kioldódik, de ez sajnos mindig magától múlik el, és nagyon félek hogy egyszer túl sokáig marad így görcsben... Szóval minden műtét rizikós, de szerintem az még rizikósabb ha ilyen rohamszerű dolgok rájönnek a kutyára, én azt mondom, hogy ha az orvos javasolja, akkor te is egyezz bele a műtétbe!
2015. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nálunk más a helyzet ez vizivás után jelentkezik, magától ritkán és nem tart sokáig, pont addig amig valamit felköhög és kiköpi ez általában vizszerü folyadék.

Egyenlóre még vizagálgatják, a saját állatorvosom is el tudja végezni az endoscopos vizsgálatot, de az az érzésem ezt csak legutoljára hagyná, viszont a mütétet nem tudja elvégezni, azt csak az egyetemen egy doktor és egy dt.ő csinűlja.Irtam már levelet de még nem kaptam váűlaszt.

2015. febr. 18. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!