Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jót tennék, ha ellopnám azt a...

Jót tennék, ha ellopnám azt a kutyát?

Figyelt kérdés
Egy hajléktalan alkoholista kutyájáról lenne szó. Reggelente megetetem, amíg a csöves döglik, aztán hol itt, hol ott látom őket a környékünkön, a kutya nyakán egy túl szorosra fűzött madzag és egész nap azon rángatja, még álmában sem engedi el. Sosem játszik vele, sosem simogatja, vittem nekik 1-1 takarót, egyet a csövesnek, meg egy kis pokrócot a kutyának, pár napon belül eltűnt mindkettő, szóval szerencsétlen állat továbbra is fázik. Mindig, amikor megetetem, olyan hálásan néz, túrja a kis fejét, hogy simogassam... most még nem, de pár héten belül (költözés után) be tudnám fogadni a kutyát. Szerintetek jót tennék azzal, ha normális életet biztosítanék neki, de ezzel elszakítanám a mostani gazdájától? Vagy hagyjam őt, ahol van és inkább nézzek körül egy menhelyen egy teljesen gazdátlan kutya után?
2015. febr. 17. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, és nem tudni, mi lenne a következménye. Lehet, hogy aztán egy másik kutyával csinálná ugyanezt a hajléktalan. Lehet, hogy bedühödne rád, és erőszakoskodna...
2015. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Áh, az én szempontjaim most nem számítanak, lemennék kora reggel, elvágnám azt a rohadt madzagot és többé sosem látna a csöves. Itt most egyedül a kutya sorsa érdekes, hogy őneki azzal tennék-e jót, ha biztosítanék mindent, amire szüksége lenne, viszont hát kéretlenül, tehát akarná-e az az élőlény, hogy kiszakítsam az eddigi helyéről? Reggelente iszonyat hálás és bújós, szerintem szó nélkül jönne, ha hívnám, de elég ez?
2015. febr. 17. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Akár el is "lophatod", hiszen amúgy sem az ő kutyája. Vagy talán van benne chip a hajléktalan adataival??? Ugyan már... Ha vergődik, akkor nyugodtan le lehet szerelni ezzel, hogy akkor hajrá, hívtok állatvédőt, rendőrt, stb., nézzék meg van-e benne chip (ha nincs, akkor már kobozhatják a kutyát!), ha meg nincs, akkor mégis mivel bizonyítja, hogy az övé???


Viszont sajnos az ilyenek úgyis találnak majd maguknak újabb szerencsétlen kutyát :/

2015. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Az, hogy jobb dolga lenne-e nálad a kutyának, csak tőled függ! De, azzal jobb ha tisztában vagy, hogy te is köteles vagy benne chipet nézetni, illetve 14 napig az eredeti gazdáját keresni! Aztán ha nem jelentkeznek érte, akkor megtarthatod.

2015. febr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutya szempontjából jót tennél vele, igen.
2015. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, jót tennél, de sajnos valószínűleg be fog egy másik kutyát szerezni:S
2015. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint jót tennél vele. Egy kutya életet megmentesz, ez a fontos.
2015. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 neige ***** válasza:

Már a bizonytalanságodon ( csak a kutyának akarsz jót, jót tennél-e, stb.) látszik, hogy nem tudod mérlegelni, mi volna a jó.Ezt, a legjobb értelemben írom.Sok dolog átpörgött rajtad, sok érved van magad ellen is, innen nagyon jól látszik, hogy valóban érdekel a kutyus sorsa és jót akarsz neki - ezzel pedig kiérdemled és ki is fogod érdemelni a szeretetét.Szeretetben élni jó.

Ha van rá lehetőség, szerintem fogadd be.

Ha lesz másik kutyája, talán azon is segít majd valaki, de azért otthagyni ezt a kutyust, hogy ha talán következő lesz..

2015. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elköt egy másikat..sajna nagyon sok a kóbor kutya.Az is más lenne,ha számítana neki a kutya,törődne vele.Ne lopd el,hanem adj néhány száz forintot érte.Úgy korrektebb.
2015. febr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!