Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normalis lehet az a kutyaiskol...

Normalis lehet az a kutyaiskola, ahol a kutyara (4eves, eddig tanitatlan, kistestu keverek) rogton fojtonyakorvet adatnak?

Figyelt kérdés
Unokahugom (12 eves) kert fojtonyakorvet, mert anyukaja megengedte, hogy kutyaiskolaba jarjon, es ott kerik. Nem volt lehetosegem tobbet kerdezni, de laikuskent furcsanak tartom, normalis eljaras ez? a kutya nem rossz, csak meg sose volt tanitva(de behivhato, elegge hallgat a kislanyra ), kistestu (tacsi keverek), ivartalanitott fiu, napkozben a kertben van, de ejjel a nappaliban alszik.
2015. febr. 17. 18:24
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
Nem vagyok én se szakértő, de többet láttam már együtt a lányt és a kutyát, mint az oktató a kutyasuliban, szerintem legalábbis elhamarkodta ezt... mindegy, még nem ítélkezek, majd megnézem őket, mikor legközelebb találkozunk. Nagyon szépen köszönök minden véleményt, tanulságos volt.
2015. febr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja, te vagy a kérdező? Legközelebb akkor ugyanazzal az accounttal próbálj meg válaszolni légyszi, mert így nagyon úgy tűnt, hogy valami vadidegen gondolja egy vadidegen kutyáról meg kislányról, hogy de márpedig az úgy jó lesz, az meg nem túl hiteles. Láttam én már nem egy olyan kistestű kutyát, amihez kellett a határozottság, és olyan 12 éves lányt, akinek a kezébe igenis adtam volna inkább fojtót, minthogy egy életre elmenjen a kedve a kutyázástól (meg a saját kutyájától is) a látványos bénázás miatt. Mérlegelni kell. A fojtó nem rossz. Lehet rosszul használni, de ugyanúgy el lehet cseszni a jutalomfalatozást is - gondolom, mindenki látott már brutálisan elhízott kutyát, mégse a kaja lett rossz, hanem az azt rosszul használó gazda. A fojtónyakörvnek sajnos rossz a PR-ja, mert amúgy nem fojtja a kutyát, de kb. ennyi különbség van a két dolog között. El lehet cseszni, de nem kötelező :)
2015. febr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
ha szar az iskola, akkor textilnyakörvvel is simán letépik a kutya fejét. Az, hogy mennyire értenek ahhoz amit csinálnak, az nem nyakörv függő.
2015. febr. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
49%
Akuminak teljesen igaza van! A fojtó nyakörv nem azért van, hogy szarrá rángassuk ész nélkül a kutyát! A kistestű kutya is kutya ezt ne felejtsük el! A régi módszert meg nem szidni! Igenis nyomja le a fenekét az illető a kutyának , adja ki a parancsszót és jöhet a falat! :) Ez az eredeti módszer , amit a feltételes reflex alapján dolgoztak ki, hiszen mi is a kutyakiképzés?? Pavlov féle feltételes reflexek kialakulàsának sorozata :) egyébként a fojtóláncnak a célja, nem csak az hogy a gazdának könnyebb legyen, hanem a reflex kialakításában is sokat segít!
2015. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
Te leány, mi lenne, ha többet olvasnál és kevesebbet okoskodnál? Ez nem feltételes reflex, ez szimpla tanulás. Nagyon tetszik neked ez a kifejezés, tényleg nagyon tudományosan hangzik, de ne akard mindenre ráhúzni.
2015. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Én nem okoskodom, már meg ne haragudj, pont hogy neked adtam igazat néhány dologban te szerencsétlen! :) Látom a saját önbizalomhiányodat próbálod ezzel kompenzálni! Én munkakutyásokkal dolgozom, valamint mesterkiképzőktől tanulok, szerintem kicsit többet tudnak a kutyakiképzés elméletéről és gyakorlatàról mint te! Látom itt éled ki magadat , és a stílusodból ítélve éles helyzetben még nem voltàl csak okoskodsz! De tedd ezt majd rájössz hogy a szavak mögött tetteknek is kell lenni! :)
2015. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, hogy igazat adsz-e nekem, ha közben félrebeszélsz :)
2015. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 sippara ***** válasza:
50%
És a mesterkiképző nem említette, hogy először parancsszó, aztán csinálunk bármit? Mert kutya legyen a talpán, aki megmondja, hogy te mindjárt mondod, hogy ül, tehát előtte le kéne ülnie. A feltételes reflexhez meg ugyan van némi köze a dolognak, de azt állítani, hogy a kettő egy és ugyanaz, elég erős túlzás. Akumit meg viszonylag gyakran van szerencsém látni "élesben" :)
2015. febr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Nem a mesterkiképző kb. 80 kutyának csinálta már meg a munkavizsgát :) azt látnád éles helyzetben.. Csak néznél! Minek nincs köze a feltéleles reflexnek? Az hogy a parancsszóval egy időben lenyomom a kutya fenekét és utána jutalmat kap?? Hàt egy jó pàr kutyánál bejött màr, valószínűleg nem szar :) De ek tudom képzelni hogy tid mennyire mesterfokon űzitek ezt! Szívesen megnézném!
2015. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy ezt megterfokon űzzük, van jobb dolgunk is :) A munkakutyázás nem a világ közepe ám, bármennyire is szereti minden munkakutyás ezt gondolni.

Amúgy nem, ez nem feltételes reflex. A kutyát megtanítod, hogy ha azt mondod, hogy ül, akkor le kell ülni, ennyi.

2015. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!