Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normalis lehet az a kutyaiskol...

Normalis lehet az a kutyaiskola, ahol a kutyara (4eves, eddig tanitatlan, kistestu keverek) rogton fojtonyakorvet adatnak?

Figyelt kérdés
Unokahugom (12 eves) kert fojtonyakorvet, mert anyukaja megengedte, hogy kutyaiskolaba jarjon, es ott kerik. Nem volt lehetosegem tobbet kerdezni, de laikuskent furcsanak tartom, normalis eljaras ez? a kutya nem rossz, csak meg sose volt tanitva(de behivhato, elegge hallgat a kislanyra ), kistestu (tacsi keverek), ivartalanitott fiu, napkozben a kertben van, de ejjel a nappaliban alszik.
2015. febr. 17. 18:24
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
van a feltétlen, és a feltételes reflex. A feltétlen amit a kutya önállóan tanul , ez veleszületett,illetve a környezeti hatásokra változik, mig a másikat mi alakitjuk. A kutya mindig társit.
2015. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
A tankönyvi szöveget én is ismerem, de ez még mindig nem válaszolja meg a kérdést :)
2015. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Persze még ha tankönyvi szöveget mondtál volna fel, de amúgy nem a tanulás módja számít. Bármi kialakíthat feltételes reflexeket az állatban, nem csak az ember. A feltétlen meg veleszületett, pl. térd, meg mindenféle fájdalom.
2015. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Na de akkor tereljük a dolgot komolyabb síkra:

"Feltételes reflex: az egyedi élet folyamán kialakult reflex, amely akkor jön létre, ha egy adott feltétlen reflexet kiváltó ingerrel azonos időben az idegi központot egy másik, olyan inger is éri, amely a feltétlen reflex szempontjából közömbös."

A leülés nem feltétlen reflex, ahogy gyakorlatilag semmi, amit tanítunk a kutyának, nem az. Akkor miért is feltételes reflex a kutya tanítása?

2015. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
nem a kutya tanitása a feltételes reflex, hanem a tanitással feltételes reflexeket alakitunk ki. Igy már érthető?
2015. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Kössél bele a nyelvhelyességbe, légyszi, ahelyett, hogy értelmeznéd a lényeget :D És nem, nem érthető. Miért lenne feltételes reflex?
2015. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Vagy felteszem másképp a kérdést: mi az a feltétlen reflex, amit a kutya ülésre tanítása közben kiváltunk a kutyából?
2015. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
nem fogok vitatkozni, nyilván te sokkal de sokkal jobban otthon vagy ezekben a dolgokban, hisz évtizedek óta kutyázol, tanultál etológiát, és eredményeket tudsz felmutatni. mig én csak egy kis mezei kutyás vagyok, aki elbohockodik a kutyájával itt-ott. meg mugy is provokáció szaga van az egésznek, igy ebben nem vagyok hajlandó résztvenni, ha nem haragszol meg.
2015. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Hát akkor miért szóltál bele? Azt hittem, el tudod magyarázni, de ha nem, hát nem :) Én nem látom a feltétlen reflexet a történetben, szóval definíció szerint nem felel meg a kutya bármire tanítása a feltételes reflexnek. De mondom, cáfolatokat szívesen fogadok, szeretek értelmes vitákat folytatni, érvekkel, egymásra reagálással, ahogy kell :)
2015. febr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
(Ez egyébként középiskolás biológiatankönyvben szereplő anyag, nem kell hozzá se kutyásnak, se etológusnak lenni ;))
2015. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!