Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyámnak...

Szerintetek a kutyámnak helyes az étkezése/"étrendje"?

Figyelt kérdés

Naponta általában szokot 1-2 pedigree-s zacskos marhahust enni illetve még rágokákat szokot rágcsálni valamint paprikát . Száraz ételböl a Junior kis golyokat eszi (ez egésznap ki van neki téve nem mindig eszi meg mindet általában csak ha ugy van kedve kicsit majszol belöle :) )

Hetente egyszer kétszer szokot enni csirkét (azt a részét amit mi nem eszünk meg általába föként a mellehusán kivüli részeket eszi meg ) különbözö ilyen kis ha jol tudom marhahusos kiscipöket és elvétve azt amit éppen eszek és "kunyizik" belöle pl.: hagymáskenyér,sajt,gyülömcsök stb..

Egy Simaszörü Foxterrier 1,5 éves kutyusról van szó (átlagos "paraméterekel" tehát nem kövér nem is sovány szerintem olyan átlagos testsulyú normálisan mozog szoval életvidám :) )

Szerintetek renben van az étkezése vagy valami hiányzik belöle ?


2010. febr. 12. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évek kutyának már kell junior táp, különösen kistestűnél, nyugodtan vehetsz neki adultot. A pedigree-s zacskós marhahús, gondolom 4% hússal operál, mint a száraztápjuk, nem ér sokat. Túl sok a nasi és az is egy nagy butaság, hogy a kutya előtt mindig van kaja. Egynap egyszer, vagy kétszer kapjon, negyed óra után vedd el tőle, ha nem ette még meg.


Én azt javaslom, hogy keress egy jó minőségű felnőtt száraztápot neki, pedigree árban már kiváló tápkat lehet kapni, amikben hasznos anyag is van.


A nedves tápkat, mint a konzerv, zacskós kaja, ne tekintsd teljes értékű kajának, alig van benne valami hasznosítható. Ettől függetlenül én is adok a kutyámnak, de csak annyit, amennyivel a száraztápot "bekenem", hogy ne legyen annyira száraz, de ezt sem mindig.

2010. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, de gyerekkoromban volt egy kutyám, aki csak moslékot evett egész életében. Tizenhárom éves kort megérte.

Nem értem miért kell ezt túldramatizálni.

2010. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia. én nem adnék pedigree tápot a kutyámnak, mert az egy ipari hulladék. akkor már inkább házi maradékokat, mert azt tudod, hogy miből van!!!


Az én kutyám Acana Small Breed tápot kap, amit nagyon szeret. A napi 2 étkezésből egy száraztáp, a vacsora pedig Hill's I/D konzerv főtt rizzsel. Sajnos a kutyusom hajlamos a hasmenésre, ezért kap ilyet.


Nincs előtte a táp egész nap, csak reggel és este.

Rágókája neki is van. Kunyerálni nem szokott és nem is adnék neki!

2010. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
25%

A vélemények megoszlanak. Anyuéknál van egy spániel, ő mindig kapott házi kosztot, meg valami tápot a sarki boltból: Chappi, Pedigree, épp ami olcsó volt. 10 éves és mondhatom teljesen egészséges. A fogaival vannak csak problémák, amit főként az ételek okoznak.

Nekünk párommal van egy törpeschnauzerünk, neki csak minőségi tápot adunk, házi kosztot egyáltalán nem.

A legjobbak a Hill's, Eukanuba, Happy Dog, Royal Canin.

Néha Cézár konzervet veszünk még neki.

Nem tudom. Persze mindig reklámozzák, hogy mik a legjobbak, de gondolj csak bele, rengeteg kutya házi koszton nő fel és semmi bajuk. Aki megteheti vegye meg a minőségi én azt mondom.

Amúgy állatorvosok azt mondják, hogy a Pedigree a lehető legrosszabb táp amit kutyának lehet adni. Hasonló árkategóriában vannak jobbak is. Kutyás boltban szívesen tájékoztatnak.

És a legnagyobb hiba amit elkövethetsz, ha mindig előtte van a kaja. Csak akkor legyen ott amikor épp itt az ideje az etetésnek, ha nem eszi meg vedd el tőle, majd a legközelebb biztosan meg fogja enni.

2010. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ez minden, csak nem helyes:S a pedigreet, meg felejtsd el, mert szinte csak a reklámra költ, nagyon silány minőségű kaja:S

[link]

[link]

ezeket olvasd el, ha van időd!

2010. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szereted biztosan a kutyádat, de ha jól is akarod táplálni, akkor utána kellene járnod 1-2 dolognak. Felnőtt tápot etess, ne juniort ennyi idős kutyával. És ne Pedigree-t. Nem kell a legdrágább tápot venned, de pl. egy Dog Chow is ezerszer jobb. A konzervek 90%-a víz, felesleges megvenni, a jó konzerv pedig nagyon drága. Napi 2X etess! Ne hagyj előtte ételt! Egy kis rágcsálnivalónak jó a marhaBŐR cipőcske, de az nem tápanyag.Csirkéből csak nyak és farhát mehet, a többi csak csont nélkül.
2010. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Junior kaja nem kell neki. Soha nem szabad előtte hagyni az étel csak kb 15 percig. Utána el kell venni. Nem szabad hagyni hogy kunyizzon. Mert akkor a végén még őgy fogsz ugrálni ahogy ő akarja. Felnőtt már, elég naponta egyszer etetni, vagy az adaját két résztre bontani

A pedigree nem jó táp vannak nagyon jók amik nem is olyan drágák, de ha ez van akkor ez van. De a többit ne tedd mert a kutyának sem jó, és a te falkavezérségednek sem.

2010. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!