Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a mini yorkik...

Mit kell tudni a mini yorkik tartásáról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy mini yorkit de nem tudom hogyan kell tartani ezért segítséget szeretnék kérni, hogy mivel etessem? hol legyen a fekvőhelye? aludjak e vele? hogy kell fürdetni? ......... stb.

2015. febr. 20. 17:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

6. vagyok.

100ezer alatt még a magyar fajtatiszta kutyákat sem adják a tenyésztők. Átlagosan egy törzskönyves kutya 150ezer körül mozog ez függ a fajtától, nemtől, kortól, (színhibától), kenneltől stb.

Ha soknak tartod ezt a pénzt akkor menhely vagy fajtamentés. Sajnos a yorki olyan felkapott lett, hogy boldog-boldogtalan yorkit akar és nincs tisztában egy terrier mozgás igényével, és ezért nagyon sok yorki jellegű kutya van sintérnél, menhelyen és fajtamentésnél. Ha szaporítótól veszel 80%, hogy a fajtatiszta szűrt, egészséges kölyök árának sokszorosát fogod rákölteni az orvosnál. Fontold meg és döntsd belátásod szerint.

2015. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Tegnap volt egy ugyanilyen kérdés, keress rá, ott leírtam a költségeket

Amúgy a mini yorki... Van a normál méretű, igazi, tk-s yorki, az az eredeti. Aztán valaki kitalálta, hogy a yorkira hasonlító keverékeket el lehet adni yorki néven, ezért lett a nagyobb fajta, amit valamiért tk nélkül adtak, mert így "sokkal olcsóbb", meg ez "így is látszik rajta, hogy milyen fajta". Emiatt lett mini és nagyobb a yorki. Ezeknél az a különbség, hogy (állítólag!) nem sötéten születnek, mint a fajtatiszták.

Ezt nekem is egy tenyésztő mondta, nem tudom, mennyire hiteles

2015. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó két választ. megnéztem és elég nagy felelősség egy kutya és lehet inkább hagyom egy kicsit az ügyet amíg több pénzünk lesz egy kutya tartására...
2015. febr. 20. 18:42
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, mindenki jött bunkózni, de magyarázok neked (:

Vannak a szaporítók és a tenyésztők.

Tenyésztő az, aki törzskönyves, szűrt(tehát az örökletes betegségektől mentes szülőktől származó), oltott, chipes, prémium kölyök táppal etetett, kiállításos(ami fontos, hiszen, ha már fajtatiszta kutyát veszel, gondolom fontos neked, hogy a fajta egy jó képviselője legyen. Különben lehetne keverék is) kölyökkutyákat tenyészt. Sokat tanul a genetikáról, megválogatja a szülőket és gyakorlatilag mindent tud az adott fajtáról. Bármit kérdezel tőle, ő megmondja. Nagyon is szívügye a kölyök sorsa, amit elad(8 hetes kora után), nyomon követi, kéri a képeket és érdeklődik. Az ilyen kutyák ára 100.000 felett van, de a tenyésztő sokszor még így is mínuszba jön ki gyakran. Ő ugyanis nem él meg ebből. Ha úgy tetszik neki ez egy költséges, nehéz hobbi. Csak a fajta és úgy általában a kutyák iránti szeretet hajtja.

A szaporító ehhez képest egy alávaló szemét, finoman szólva. Nem érdekli a kutya sorsa, tesz az egészségre, azt sem tudja, hogy a féregtelenítést eszik, vagy isszák, ő csak a haszon után megy: 10-20 000ért is eladja a kutyákat, hiszen ő jóformán egy nyomorult forintot nem költött rá. Az ilyen kutyák gyakran beltenyészetből születnek, nem ritkán hallani olyat, hogy a szülők lopottak. Olykor befestik a kölyköket, hiszen egyáltalán nem olyan színű, mint az adott fajta. A mini yorkie is csak egy szaporítós fogás. Az ilyen kutyákat mindig úgy tenyésztik, hogy az adott alany legkisebb egyedét pároztatják egy hasonlóan kicsivel, amivel még kisebb kölykök születnek és így tovább. Képzelheted, hogy ez mennyire egészséges a kutyára nézve.

Az ilyenek a standard méret alatt vannak, persze, nyilván nincs is törzskönyvük, tehát nem yorkiek. Ha pedig valaki egy ilyen szörnyű helyről hoz kutyát(meg lehet nézegetni az interneten a képeket ezekről a körülményekről), akkor valószínűleg a tenyésztőtől hozott kutya vételárát elkölti később az állatorvosnál, vagy annak sokszorosát és így sem biztos, hogy a kutyának olyan hosszú élete lesz.

Én pedig azon a véleményen vagyok, hogy ha valaki fajtatiszta kutyát szeretne, akkor keressen fel egy tenyésztőt és ne támogassa a szaporítókat.

Ha nem szeretnék sokat költeni a kutya vételárára, akkor pedig ott vannak a menhelyek és a gyepmesteri telepek. Ezzel két életet is megmentesz(a kutyáét, akit elviszel és azét, aki a helyére kerül és nem kell rögtön altatni) és egy hálás társat találsz (:

Aki fajtatisztát szeretne, annak ezt meg kell fizetnie. Amúgy is lehet rá spórolni, egy év alatt ha minden jól megy összejön az ára (:

2015. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ nagyon hasznos volt remélem összejön hogy lehessen egy kiskutyám... majd spórolunk rá pénzt amennyit csak lehet hogy egy olyan kis kutyust tudjunk venni aki egészséges és megkedvel engem mikor kiválasztom a sok kiskutyus közül. még annyi hogy társasházban élünk az egyik felében a nagyszüleim laknak a másikban mi. Mi korán elmegyünk otthonról ezért átvinném ilyenkor a nagyszüleimhez... ha én nevelem a kutyust attól még rájuk is fog hallgatni mert fontos lenne hogy mikor velük van napközben akkor azt csinálja amit mondanak..
2015. febr. 20. 18:54
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Száraz, hűvös helyen, erős fénytől védve tartandó! Gyermekektől elzárva tartandó.
2015. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes választ :)
2015. febr. 20. 19:02
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek van yorkija. 1 marék tápot eszik egy nap. Ez nem kerül sokba. Havonta, vagy kéthavonta viszi kutyakozmetikushoz, ami 3ezer Ft. Ott levágják a szőrét, körmét, megfürdetik, kicsinosítják. Nem kell otthon külön fürdetni. A csipát kell csak kiszedni a szeméből néha.


Ha így OLX-ről veszed olcsón, az nem yorki lesz, hanem valami nagyobb, bolhás keverék. Azért érdemes drágán venni, hogy tényleg olyan kutya legyen amilyet szeretnél.

2015. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Azért a drága kutyánál is figyelembe kell venni pár dolgot: betegségre le vannak-e szűrve a szülők, törzskönyvük van-e, a kicsik oltva, féreghajtva, 8 hetesen kerülnek-e gazdához, és persze chippelve.
2015. febr. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. elvileg ha olx-en veszem ott is vannak akik oltva vannnak chipezve törzskönyvezve stb. Milyen oldalakról helyekről érdemes venni? a menhelyi kutyusok nagyon keverékek és nem fajtiszta yorkik?
2015. febr. 21. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!