Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan illik tenyésztőnél...

Hogyan illik tenyésztőnél informálódni?

Figyelt kérdés

Miket kell leírni az első érdeklődő e-mailben, ha a leendő alomról szeretnék információt kérni? Már akkor érdemes megemlíteni, hogy hová / milyen körülmények közé / kihez kerülne a kutyus, vagy ezek ráérnek a későbbiekben? Mik lehetnek gyanakvásra utaló jelek egy tenyészetben, tenyésztőnél? (Nem a nyilvánvalókra gondolok, hogy a fás kamrában tartja a kutyáit, és T**co gazdaságos konzervvel eteti őket, hanem mélyebb dolgokra. Pl. erre: ) Az már gondot jelenthet, hogy a 8 dédszülőből vagy 16 ükszülőből 2 felmenő azonos alomból származik?

Illetve egyszerre hány tenyésztőnél illik vagy érdemes érdeklődni kutyus iránt?

Nem szeretnék semmin elcsúszni, és gyakorlatlan vagyok még ebben sajnos :S



2015. febr. 22. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyire ne bonyolítsd!Azt kérdezd amit tudni akarsz! Főleg ha tényleg csak érdeklődj! Én telefonon szoktam, sokkal egyszerűbb és gyorsabb!
2015. febr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az már gondot jelenthet, hogy a 8 dédszülőből vagy 16 ükszülőből 2 felmenő azonos alomból származik?"

Nem.

Sőt, létezik olyan, hogy vonaltenyésztés. Ott sokkal közelebbi rokonokat is összeraknak, de kizárólag a fajta érdekében. Ahhoz már nagyon profinak kell lenni.


Viszont javaslom, hogy ne e-mailt írj, hanem hívd fel.

Sokkal többet tudsz meg az emberről, mint egy e-mailben. Sokszor nem is válaszolnak rá, itt is lehet ilyet bőven olvasni.

Én voltam úgy, hogy azért nem mentem el megnézni a kiskutyákat, mert végtelenül ellenszenves volt a csaj telefonon. Máshonnan vettem, ahol a tenyésztő rögtön szimpi volt. És pl. a honlapja neki sem volt frissítve, teljesen véletlenül tudtam meg, hogy vannak kutyái. Egy másik tenyésztő adta meg a számát.

2015. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én e-mailen érdeklődtem, de a telefont többen szeretik ezt opcionális. Írj magadról néhány sort, milyen körülmények közé szánod a kutyát, mit szeretnél tőle, miért ezt a fajtát szeretnéd... Aztán érdeklődj a fajtáról (ha még nem lennél képben), az alomról, a kennelről, ami érdekel. Feltétlen menj el megnézni, hogy tartja a kutyáit felnőtteket, kölyköket egyaránt. Nem illik rögtön az árral kezdeni. Szerintem arra figyelj oda, hogy kellően "vizsgáztat-e" a tulaj, egy jó tenyésztőnek nem mindegy hová kerülnek a kölykök, hogy válaszoljon készséggel, megmutassa a kért papírokat és ettől ne vonakodjon, alapvető legyen számára, hogy látni akarod az almot, a helyet. Mikor akarja kiadni a kölyköket, szokott-e kiállításra vagy "munkára" járni a kutyáival, mi a tenyésztési célja. Ezekből az információkból nagyon sokat megtudhatsz magáról a kennelről és a tenyésztőről, akkor is ha nem pont ezek a tények érdekelnek. Figyeld miről, hogyan nyilatkozik, engedd, hogy meséljen, kérdezz sokat. :)
2015. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én telefonon hívtam anno a tenyésztőket. Néhányat kinéztem a neten, akik szimpatikusnak tűntek, mármint a kutyáik :), aztán felhívtam őket. Nem nagyon bonyolítottam túl, a fontosabb dolgokat a személyes találkozásnál beszéltük meg azzal, ahonnan végül kutyát vettem.
2015. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! :)
2015. febr. 23. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!