Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírja el magát a kutyám,...

Nem bírja el magát a kutyám, elgémberedik a hátsó lába, elesik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!

A napokban amikor vittem sétálni a kutyámat, láttam hogy nehezen jár, pisilni nem tud(nem bírja el magát a 3 lábán), kakilni is csak nagyon nehezen, bágyadt a nézése, és van hogy kifele dől a hátsó lába, és szinte elesik, igaz már nagyon öreg, keverék kan kutya. Mi lehet ennek a dolognak az oka? Én kullancs csípésre gondoltam először. Vigyem állatorvoshoz?



2015. febr. 26. 17:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek sajna igaza van. :( Bénulás=lassú,fájdalmas,méltatlan halál. :(
2015. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mi van a kutyával? Elvitted orvoshoz?
2015. febr. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ma sikerült elérni az orvost telefonon, és estére kaptunk időpontot.

Az első kommentelőre visszatérve, tudom, hogy sajnos öreg, és féligmeddig igazad van, de szerintem ezt normálisan is lelehetne írni!

2015. febr. 27. 17:42
 14/19 anonim ***** válasza:
11%
Milyen bunkók vagytok....siettek leszólni mindenkit....és ha valakinek esetleg nincs pénze jelenleg állatorvosra vagy messze lakik az állatorvostól és nincs mivel eljutni oda akkor akassza fel magát mert a kutya húzza a lábát....jajjjjjjjj
2015. febr. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor ne tartson állatot.
2015. febr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
És akkor mi tenne a sok negatív kommentelő, amikor nem veszi fel a telefont az állatorvos? Pakoljam kocsiba a kutyát, és utaztassam fél órát a kocsiba, hadd fájjon még jobban a lába, úgy, hogy az itteni állatorvos nem mindig van a rendelőbe.. Folyamatosan hívtuk telefonon, amíg nem vette fel, és addig gondoltam kérdezek itt is, hátha valaki megtud nyugtatni egy kicsit, de hát ennyi bunkó, és tapintatlan írást én még nem olvastam a kérdéseim alatt.
2015. márc. 1. 21:44
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Google a barátod, legközelebb ìrd be a lakhelyed ès ügyeletes állatorvos keresès.

Egyèbkènt igen, fèl óra út semmi.

Bő 1 órát utaztunk a saját kutyámmal egy röntgenèrt, holott helyben is lett volna, de nyilván okunk volt rá, h nem oda vittük.


Mi van a kutyával egyèbkènt?

2015. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát még ha gyalog mennétek, megértem, hogy sajnálod a lábát, de az, hogy otthon fekszik, vagy a kocsiban, majdnem mindegy. Csak otthon nem gyógyul, a dokinál meg igen.


Ha egy doki nem veszi fel, hívni kell másikat. Meg légy szíves, ne tegyél úgy, mintha ezt most öt percen belül sürgősen meg kéne oldani, mikor napok óta nem tud járni a kutya. Bőven lett volna időd felkeresni egy állatorvost.


Nem tudom, mit vártál, nem véletlenül nincs online állatorvosi rendelő, diagnosztizálni kell a kutyát, ahhoz látni kell, megvizsgálni, tapogatni, esetleg röntgenezni, vért venni, satöbbi, utána lehet nekiállni gyógyítani. Addig meg nem tippelgetünk, mert esetleg rontunk a helyzeten, ha félrekezeljük.


Azt meg gondold át, hogy ha te lennél a kutya helyében, melyikünket gondolnád bunkónak: aki azt mondja, hogy vidd már dokihoz basszus, vagy aki napokig nézegeti, hogy fájdalmai vannak, és vakarja a fejét, hogy hogyan lehetne kényelmesen megszűntetni a problémát, esetleg le kell-e szarni az egészet. A stílusunk nyilván nem a legkedvesebb ilyenkor, mert számunkra tök alapvető, hogy ha a kutyának rossz, akkor igyekszünk segíteni rajta, minél előbb.

2015. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A lehetőségekhez mérten megtettem amit tudtam.

Amúgy fentebb kérdezték mivan a kutyával.

Injekciót kapott, meg még fog is egyet+vitaminokat, és tablettás gyógyszert is írt fel neki az orvos, azóta egy kicsit jobban van. Holnap kell vinni újra, akkor megvizsgálja megint.

2015. márc. 2. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!