Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden közlekedési járművön...

Minden közlekedési járművön kell szájkosár a kutyára?

Figyelt kérdés
Láttam már olyat hogy a kutyán nem volt szájkosár és a vezető még se szólt, vagy a metrónál a jegyellenőrzők simán hagyták hogy felvigye a kutyát a gazdi szájkosár nélkül.

#közlekedés #kutya #állat #állattal utazni
2015. febr. 27. 18:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vakvezetőkre nem kell, egyébként igen.
2015. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és ha nem teszek rá akkor megbüntetnek?
2015. febr. 27. 18:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg kell neki jegyet is venni? buszra és metróra. Ha igen akkor az kb milyen árban van?
2015. febr. 27. 18:24
 4/15 anonim ***** válasza:
Neki is kell jegy, ugyanolyan, mint neked (rendes vonaljegy).
2015. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kistestű és szállítóboxban viszed, akkor nem kell jegy. Ha nagytestű, vagy nem akarod boxban vinni, akkor kell szájkosár és jegy.
2015. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tömegközlekedési eszközön a szájkosarat valamelyik törvény írja elő (had ne keressem meg, a Wikipédia kutya cikkében pontosan citálva van), tehát minden közlekedési eszközre vagy szájkosárban, vagy szállító dobozban tudsz kutyát vinni. A szállítóboyból nem lehet lehetősége kiugrani vagy kiharapni.

A pórázon vezetett kutyának a BKV járatain teljes árú vonaljegy kell. Ha csoportos (családi vagy hasonló) jegyed van, abba a kutya nem fér bele (kértem állásfoglalást)

2015. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy tenyésztő mondta, de hozzátette, hogy nézzem meg, hogy tuti jól tudja-e, hogy fél éves kora előtt nem kell szájkosár csak jegy. Erről tudtok valamit?

Ha kicsi és szállítóboxban van akkor tuti nem kell buszra, metróra, vonatra stb.

2015. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem nagy a kutyi de nem fér bele szállítódobozba.
2015. febr. 27. 19:07
 9/15 anonim ***** válasza:
A törvény nem ír az életkorról, csak a szállítás módjáról
2015. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is találkoztam már metrón, buszon szájkosár nélküli kutyával. Szerintem a vezetőn múlik, szól, vagy sem. Buszon, ha ellenőrök jönnek, azok biztosan szólnak.

Hivatalosan kötelező a kosár bármilyen korú kutyára.

2015. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!