Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden közlekedési járművön...

Minden közlekedési járművön kell szájkosár a kutyára?

Figyelt kérdés
Láttam már olyat hogy a kutyán nem volt szájkosár és a vezető még se szólt, vagy a metrónál a jegyellenőrzők simán hagyták hogy felvigye a kutyát a gazdi szájkosár nélkül.

#közlekedés #kutya #állat #állattal utazni
2015. febr. 27. 18:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Jegyet kell venni,ha nem boxban utazik,plusz kell szájkosár is,ami miatt nincs büntetés,ha nincs,csak nem engednek felszállni,illetve leszállítjatnak.Jegy hiányában büntethetnek.Én úgy oldom meg,hogy van egy textil szájkosár a kutya nyakába akasztva.Még soha nem kellett feladnom rá,de azért próbaképpen néha ráadom,ne legyen meglepetés,ha muszáj .
2015. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Amíg a kutyám nem érte el a 8 kilót, addig bedobtam egy ikeás szatyorba és úgy vittem jegy és szájkosár nélkül.


Aztán egy ideig nem vittem járművön, de ő közben nőtt tovább és most 12 kilós. Tegnap előtt akartam felvinni a metróra, pórázzal. Elkezdtem lyukasztani 2 jegyet.

3 ellenőr állt a bejáratnál és az egyik, mielőtt még lyukasztottam volna, azt mondta. Várjon. Szájkosár van? Mondom nincs. Akkor nem mehet fel a metróra. Aztán mondtam neki, hogy akkor bzd meg. Aztán el akartam menni venni egy szájkosarat, de még nem volt reggel 10, csak fél 9, aztán hazavittem a kutyát és mentem egyedül.

Az ellenőr miatt félórát késtem onnan ahova mentem.


Másnap elmentem venni szájkosarat, de nem volt rongyból, csak műanyagból és megint bevittem a kutyát a metróba. Ráadtam a szájkosarat, egyből levette magáról és ott hisztizett, dobálta magát. Ellenőrök látták, röhögtek rajta. De így nem nagyon bírtam a kutyával. Mindegy, azért a kosarat visszatettem az arcára, két lukkal szorosabbra kötöttem és úgy rángattam a kutyát. Így mentünk reggel, délután meg hazajöttünk, és hát mire visszaértünk addigra nagyjából megszokta a szájkosarat, mármint hogy beletörődött a végére, már nem próbálta levenni magáról.


De amúgy meg soha nem harap, ezért feleslegesnek tartom hogy így végig kell kínozni a kutyát ha 1 órát utazom, akkor addig szájkosárral, de hát kénytelen vagyok rátenni.

Anélkül engem már nem engednek be. A kutya most féléves amúgy, de azt nem lehet látni rajta.

2015. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Minden tömegközlekedési eszközön kötelező a póráz+szájkosár+jegy+oltási könyv, kivéve ha boxban utazik a kutya!

Utálom, hogy sokan a 10 perces busz útra sem tudják rátenni a kosarat a kutyára.

Bármelyik kutya hozzászoktatható pár alkalom után

2015. febr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

tegnap 23:48

Amit leírtál , az mind a te hibád. Minden kutyát meg lehet szoktatni a kosár viselésére. Nem fog belehalni, hogy rajta van, ha megfelelő méretet használsz. Ahogyan az sem töri meg a lelkét, hogy nyakörvet, pórázt teszel rá.

2015. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szájkosár azért is jó,mert nem tudhatod,hogy ki megy neki véletlenül a kutyának vagy lép a farkára a kutya automatikusan hátra kaphat. Akkor azt hogy magyarázod ki?

Én is utaztam bkv-s buszon amin elég sokan voltak,rotin volt szájkosár.Rálépett egy kisgyerek a farkára a kutya hátra kapott volna,de a gazdája figyelmes volt vissza rántotta.


De sose lehet tudni!


Jobb megelőzni a bajt!


Vannak ahol felengedik a kutyákat szájkosár,jegy nélkül.Ez tényleg vezetőtől függ. Viszont az ellenőrök már kevésbé elnézőek!!

2015. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!