Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyákra is kell...

A kölyökkutyákra is kell szájkosár, ha BKV-n vagy egyéb közlekedési eszközöm akarom szállítani?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 12:40
 1/6 A kérdező kommentje:
*eszközön
2013. jún. 28. 12:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden kutyára kell (kivéve, ha zárt hordozóban szállítod).
2013. jún. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
82%
Igen, kell. Bár a BKV szabályzata szerint "pórázON, szájkosárRAL" kell szállítani az ebet, az enyémre (husky-mix) a 30+ fokos forróságban nem adtam fel az anyag kosarat, csak a nyakörvére kapcsoltam (ahová a pórázt is) találkoztunk ellenőrrel, nem volt probléma (illetve rákérdezett, de elfogadta az indoklásomat - kérdés, hogy ez az ellenőr volt nagyon kutyabarát, vagy általánosságban engedik ezt a kis kibúvót).
2013. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kell!


egy csajnak volt egy kölyök német juhásza és mutata a sofőrnek,hogy a kutya csak 3 hónapos és nem harap,nem engedte fel,mert nem volt rajta szájkosár..bár láttam olyat is,hogy simán egy felnőtt nagytestű ebet felengedett a sofőr szájkosár nélkül..szóval azért sofőrtől is függ,de jobb ha van,ha jön kaller legalább az sem tud beszólni amiért nincs rajta..max hátra ülsz és leveszed róla,ha jön a kaller meg felteszed gyorsan

2013. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én vidéki vagyok, de Pestre mentem anno a kutyámért, és én nem is tudtam, hogy kutyának is kell jegy:D szóval magamnak, és barátomnak vettünk, de a kutyának nem. És, hát jött egy ellenőr, aki mikor meglátta a kiskutyát leállt velünk beszélgetni, és nem győzte pátyolgatni a kölyköt:D

Bár, meg kell hagyni, valóban a nézésével elragadott mindenkit(felemás szemű husky-ról van szó)

Azt mondta az ellenőr, hogy amúgy kéne a kutyának jegy, szájkosár, és nem ártott volna póráz se( akkor még nem raktuk rá, mert az ölünkben volt) de mivel, hogy ilyen nagyon aranyos kutyát hoztunk fel a buszra,és feldobtuk a napját ezért nem büntet meg:D

Szóval nekünk nagyon nagy szerencsénk volt, de még egyszer, így, hogy most már tudom, hogy a kutyának is kell jegy nem játszanám el:)

2013. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mikor kölyökkel mentem, akit az ölemben tartottam, sose kért senki semmit. Kistermetű ölben tartott kutyusoknál se láttam. Ha hordozóban van a kutya, akkor biztos, hogy nem kell. Ha már nagyobb a kutyus és a saját lábán közlekedik, pórázon, akkor kötelező. Én mondjuk jártam egyszer úgy, hogy a puha bőr szájtartó szíjunk elszakadt pont, és jött az ellenőr, mikor mutattam neki, megértette és nem kekeckedett.
2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!