Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem tenyésztőtől vásároltam...

Ha nem tenyésztőtől vásároltam egy kutyát, honnan lehet megtudni, hogy fajtatiszta-e?

Figyelt kérdés
(állatorvos nem tudta megmondani)
2010. febr. 13. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mutass róla képet:D
2010. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A MEOE szakágához kell fordulni, pl ha magyar vizsla a kutya, akkor a MEOE Vizsla szakosztályához és ott megmondják, hogy mikor tartanak "B" törzskönyvezést.
2010. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nemigen van már B törzskönyv.
2010. febr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Ha hasonlít egy fajtához felnőtten, elkönyveled, hogy az, és kész.
2010. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Törzskönyvre nincs is szükségem,nem is szeretném szaporítani,csak érdekelne,hogy valóban fajtatiszta-e,mert annak vásároltam. Az sem lenne már baj,ha kiderülne,hogy nem az,attól ugyan úgy imádnám,egyszerűen csak kíváncsi vagyok.
2010. febr. 13. 19:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha ide felteszel egy képet, akkor mi megmondjuk neked.
2010. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy egy kép alapján dönteni tudnál,mert küldtem képet egy tenyésztőnek is,ő azt mondta,hogy valószínű,hogy az,de kép alapján nem lehet eldönteni pontosan.
2010. febr. 13. 20:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs törzskönyve akkor sehonnan. Vannak keverékek akik megszólalásig hasonlítanak egy fajtára, pedig alig van bennük olyan. Ha úgy néz ki a kutyád ahogy az adott fajta akkor fogadj el ennyit és kész.
2010. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Itt a példa, hogy nem szabad pénzt adni papír nélküli kutyáért, mert utólag törheted a fejed, hogy mire is fizettél.

Hozhattál volna menhelyről ingyér. Sajnos ez van.

2010. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bánom,hogy pénzt adtam ki érte,nagyon imádom a kutyusom! Tényleg még az sem zavarna,ha kiderülne,hogy nem fajtatiszta. Amúgy annak néz ki,de ugye törzskönyv nélkül ez nem fog kiderülni,ahogy egy válaszoló már megírta,de nem baj,ez a kutyus így utólag azt mondom,hogy megérte az árát! :)
2010. febr. 13. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!