Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Próbálunk sétálni a kutyámmal,...

Próbálunk sétálni a kutyámmal, de nem megy. Húz, a kutyák ráfutnak és olyankor a kaja sem érdekli mert azzal próbálom csalni. Pedig általában szót fogad, nem ugrik rám ha hazaérek, stb. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy ő-e a vezér vagy én.7 hónapos most. Mindent megteszek de nem jön össze. :(
2010. febr. 13. 20:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mikor húzni akar, ránts rajta egyet (nem úgy,hogy elrepüljön,csak hogy érezze,hogy ki a főnök) és szólj rá kemény hangon, hogy nem szabad. Addig csináld,míg megszokja,hogy ez így nem helyes.

Ne csalogasd,hanem parancsolj rá.

2010. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli és falkavezér kitanulása (téged kell elismernie - nyilvánvaló, h most nem te vagy a főnök) illetve pórázra szoktatás. Mind olyan lecke, amit amúgy házilag is megtaníthastz neki, nézz szét a google-ön.
2010. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy fogd a pórázt, hogy a legvége a jobb kezedben van, a ballal pedig egész lent fogod, hogy a kutya kénytelen legyen melletted menni. Ha nagyon húz, finoman húzd meg a pórázt. Szorosan tartsd, és legyél kitartó, türelmes, következetes! Még kölyök a kutyus, most kell tanítani, de ő ezt meg fogja szokni, és utána nyugodtan engedheted majd hosszabb pórázra is, mert melletted fog menni szépen.

És mindennap hagyd sokat szaladgálni, hadd fáradjon ki. Bármit jól csinál, nagyon dícsérd meg, és csak akkor kapjon juti falatot.

2010. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak lehetőségünk nincs most kutyaiskolába menni. Több könyvet is olvastam erről. És ahol sétálunk ott tele van kutyákkal, mert kiengedik őket a bunkó emberek és engem meg kinéznek onnan mert pórázzal próbálom sétáltatni. A gond csak az hogy ezek teljesen elveszik a figyelmét rólam :(
2010. febr. 13. 20:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát vidd messzebbre, ahol nyugodtan taníthatod.

Nem tudom, miért bunkó az az ember, aki egy kicsit elengedi a kutyáját, nekik is kell a szaladgálás. Nyilván nem 20-an fognak hozzád alkalmazkodni, hanem neked kell kitalálnod valami más megoldást.

2010. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is gazdi vagyok, de a kutyám nem engedem közterületre póráz nélkül, szoktam találkozni idegen kutyákkal de azok messze elkerülnek. Azért mondhatja kérdező hogy a sok bunkó, mert ez őt zavarja, és én sem tartom helyesnek, hogy csak úgy kiengedik a kutyákat az utcára. Kérdező neked azt javasolnám, fogadd meg az előttem szólók tanácsát, és eleinte olyan helyen járj vele ahol rád tud figyelni, aztán szép lassan lehet vele menni több kutya közé, de ne engedd hogy oda szaladjon. Amúgy milyen kutyulid van? Nekem egy ambull+stafford keverék.
2010. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
***** olvasd el ezt a könyvet! Nem muszáj végig pontosan nem tudom hányadik oldalon taglalja a sétáltatást de én még csak a 37ik oldalnál tartok de rettentő jó és a te problémádra is ad választ!Sok sikert!!

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olvastam már.

Ja és nem kicsit engedik ki a kutyájukat, csak tartják, adnak enni, s elvárják hogy őrizzék a házat, s az ilyen törpe keverék kutyák a legrosszabbak, folyton az emberre futnak. Ezek az emberek nem foglalkoznak a kutyáikkal, csak enni adnak nekik, sőt meg is verik őket. Szerintem ezzel nagyon nagy baj van.

Amúgy goldi.

2010. febr. 13. 22:10
 9/11 A kérdező kommentje:
És muszáj átmenjünk azon a részen, hogy elérjünk egy mezőre ahol nincsenek kutyák, mert ritkán visznek ki minket oda kocsival, s az nem megoldás ha kikerülöm ezt, mert később sem lesz jobb.
2010. febr. 13. 22:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia én még gyerek voltam én ugyan így voltam mint te most!!minden sétakor hogy eljuthassunk a rétig meg a Tisza partig átkellet mennem egy ilyen részen! Gondold el én gyerek voltam általános iskolás és nekem egy nagy kan német juhászom volt! Igaz apum tanította ő kutyás határőr volt német juhászokat képeztek ki! Engem is sokszor megtámadtak apum beszélt a szabadon kóborló kutyák gazdáival hogy kössék meg nálunk siker volt! De csak pár hétig utána minden kezdődött előröl! én inkább kerültem vele egy óriásit!
2010. febr. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!