Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász kutya panel lakásba?

Skót juhász kutya panel lakásba?

Figyelt kérdés

Egy nyolc emeletes toronyház ötödik emeletén lakok anyával. Szeretnék egy skót juhász kutyust. A kérdésem az lenne,hogy ez a 'napirend' megfelelő-e?

Háromnegyed 6: 10 perc séta

Délután 2-3(attól függ mikor érek haza):30 perc séta

Délután 5-6:hosszú séta,egy másfél óra

Illetve milyen tanácsokat tudnátok nekem még adni,hogy felelősségteljesen tarthassák a kutyusom? Előre is köszönöm :)



2015. márc. 1. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
A skót juhász nem való panelba, mert nagy a mozgásigénye. Kész kínzás lesz neki ha oda "bezárjátok". Azon kívül ugye hosszú szőrű, amivel tele lesz a lakás. Plusz ha öreg lesz, akkor pl. a wc-zést nem fogja tudni visszatartani a te időbeosztásod szerint, ezt sokan elfelejtik. Ha meggyőzhető vagy, kérlek gondolkozz el egy kistestű szobakutyán. Vagy esetleg a shetlandi juhászkutyán ami hasonlóan néz ki, de legalább kisebb. Bár szerintem az összes ellenérvem ugyanúgy igaz rá is.
2015. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Lakásban juhászkutyát csak napi minimum 5 óra aktív, futkározós-lemozgatós-agyi fárasztásos foglalkozás mellett lehet tartani, különben megőrül szerencsétlen.

Amit te tudsz nyújtani azzal csak egy lusta szobakutya érezné jól magát, de napi 3 pisiszünet így is kevés lesz, főleg kölyökként.

2015. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
nem kellene !!! nagyon nem kellene panelbe tartani. mert mindent összerág amjd mert hülyére unja magát. Nem szoba kutya hanem terelö kutya oriási mozgás igénnyel
2015. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A reggeli 10 perc arra se elég, hogy elvégezze a dolgát. Pont hogy ekkor kéne jó alaposan lefárasztani, különben napközben egyéb elfoglaltság után néz (értsd: rombol, szétrág mindent, vagy ugat, vonyít a szomszédok nagy örömére). A kora délutáni séta szintén csak eü. célra elég. Aztán rá nemsokra végre elvinnéd egy normál hosszúságú sétára, de ha belegondolsz, du. 6 és reggel 6 között semmi nincs, még egy pisilési lehetőséget se biztosítasz neki. Vagyis a minimum, hogy a reggeli sétát egy órásra nyújtod és jól kifárasztod, valamint késő estére, lefekvés előtt még beteszel egy sétát, legalább annyit, amíg elvégzi a dolgát. Mindezekhez pedig még hozzászámolhatsz napi kb. 20 perc porszívózást, takarítást is a rengeteg szőr miatt.


Mindezek felnőtt, már szobatiszta kutyára vonatkoznak, kölyköt 2-3 óránként le kell vinni, nem tudja és nem is fogja tovább tartogatni.


5. emeletre remélhetőleg van lift, ennyit semmilyen kutyának nem szabad lépcsőznie.

2015. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban ezt szeretnéd és nem egy hirtelen fellángolás akkor meg lehet oldani, de sok lemondással és megterheléssel fog járni. Reggel 15 perc eü séta+ fél óra futás a kutyával, minimum. Neked is jót fog tenni és neki kell a fárasztás, 10 perc egy csivinek sem elég. A délutáni 30 perc az jó. Az 5-6 órás maradhat, de semmiképp nem lehet az az utolsó időpont!!! Gondolj bele egy kicsit mit írsz! A kutyád lemehet 1,5 óránként délután de, délután 6-tól bírj ki reggel hatig.... Szerinted nem nevetséges ez így?

Tisztában kell lenned vele, hogy te egy magas mozgásigényű fajtát néztél ki, amit agyilag és fizikailag is fárasztanod kell, az év minden napján. A hatalmas bundája miatt folyamatos szőrápolást igényel. (El tudod képzelni a fürdetést vagy a vedlő időszakot például?) A lakást minimum 2 naponta porszívózni kell, és naponta fesöpörni, amikor nem bundaváltás van! Készen állsz erre? Felkészültél arra, hogy nem tudsz majd úgy buli menni, vagy udvarlót/barátnőt fogadni, hogy ne legyél tele kutyaszőrrel? Ez a megjelenésed része lesz otthon.

És ami nagyon fontos, és ne becsüld le ezt a problémát: Készen állsz arra, hogy a kutya élete végéig folyamatosan inzultálni fognak téged az ismerősök, rokonok, barátok, vadidegen emberek, hogy "állatkínzó vagy, sanyargatod a kutyát a ilyen körülmények között" stb? Ez az életed része lesz, el tudod viselni a megnemértés terhét?

Gondold át ezeket alaposan és döntsd felelősen!

2015. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

10 perc az tényleg kevés.

Reggel 25-35 percet minimum sétálj vele. Mi is ennyit sétálunk a kutyáinkkal(nem skót juhászok!) Ilyenkor jó kipisilik,ki kakkantják magukat :D Aztán jobban bírják napközben :)


Amúgy én a szőre miatt gondolkodnék el rajta.

Ezt a kérdést még én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6416537-skot-..


Este 22 óra felé egy 15-20 perces sétát még beiktatnék,hogy az éjszakát kibírja.


Amúgy nálunk a kutyák hozzá szoktak,hogy séta 15 percében szó szerint mindent elvégeznek!!! Így ha véletlenül sajna volt alkalom,hogy nem tudtam velük reggel 25-30 percet sétálni,mert elaludtam vagy vmi akkor 10-15 perc is elég volt.


Persze ez nem rendszeres.


Amelyik kutya nem szokik hozzá 10 perc alatt nem fogja elvégezni a dolgát.Csak ha nagyon kell neki.


Hosszú séta meg egy skót juhásznál inkább 1,5-2 óra.

Eléggé nagy a mozgásigényük!


Beszélgess el tenyésztőkkel,gazdikkal.Ők jót rosszat elmondanak a fajtáról.

2015. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jelentem 3. emelet, hiper skót juhász. Ott kezdődik, hogy alapelv a "fáradt kutya a jó kutya". 5-6 között van egy lefárasztós, futós séta, napközben alvás. 2 körül egy gyors eü séta, este meg egy bandázós, hosszúúú séta. Kell a mozgás neki, de nem egy border, hogy állandóan munka kell neki. Sőt ha esik az eső, meg nem mozdulna, úgy kell kiparancsolni a lépcsőházból. Mi jártunk oviba, alapfokú engedelmességből vizsgázott, középfokot is elvégeztük de ott nem vizsgáztunk le (én hibámból) még.

A szőr az más kérdés. Iszonyat sok szőre van, amit módszeresen beledolgoz a ruhánkba, ágyba, kb. mindenhova. Pedig mindenféle fésünk, kefénk van, napi 2-3 porszívózással alig éljük túl a vedlést. Néha megfenyegetem, hogy le lesz kopaszra nyírva.... Tehát arra készülj fel, hogy felveheted a harcot, de csatát nem nyersz a szőrrel szemben.

Ha ezek után még mindig szeretnél, hajrá, de megfelelő tenyésztőtől vegyél kutyust, elég sok a beteges collie.

2015. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Gond a sok-sok-sok-sok szőr,nagyon sokat kell mozogjon, szerintem panel házba valmi más kutyát vegvegyetek pl. Vlmi rövidebb szőrű kutyust sok sikert a kutyaválasztásban! ;)
2015. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyánál kertesházban van skót juhász. Sokat van bent, fekszik, alszik, nincs vele gond. Fogja a hely. Néha kizárjuk hogy mászkáljon már. Amit szeret: közös locsolás, kertészkedés, teraszon üldögélős időt, tehát ha órákra kint lenni vele, közben meg rohangálhat, ugathat a kapunál, meg levadászhatja a

slagot.


Pisilés miatt én egy kutyát sem tartanék panelban. Kellemetlen lehet neki.

2017. okt. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lujdzsi16 válasza:

Lakásba csak akkor vegyél skót juhászt, ha naponta legalább 4-5 órát fárasztod. Nekem is lakásban van egy sheltiem és egy colliem. Mi ezt a napi rendet szoktuk követni:


Reggel fél 5-kor kelek, 6-tól 6.45- 7-ig viszem le őket a reggeli sétára.

Ez után sajnos az Egyetemre kell mennem, addig vagy otthon vannak, vagy anyukámnál stb...

Amint hazaérek van egy 1,5 órás sétánk, ami után én tanulok, takarítok, végzem a saját dolgomat.

6.30-kor viszem ki őket a nagy fárasztós sétára, ami 2 és fél órásnak kell lennie legalább.

22.30.-kor viszem le őket az úgymond "pisiszünetre", ez nálunk egy kb 20-30 perces művelet.


Összegezve: Ha nagyon sokat fárasztod őket, mozogsz egy collieval, akkor lehet tartani lakásban. Előttem többen is írták, de én is megjegyzem: SZŐR VAN MINDENHOL.

Mivel nem vagyok tisztaság mániás és már az első kutyám is collie volt, hozzászoktam ahoz, hogy mindenhol szőrpamacsok vannak. Ha még nem volt hosszú szőrű kutyát, vagy tisztaság mániás vagy (utóbbi esetben semmilyen kutyát ne vegyél, magadat kíméled meg) akkor ne vegyél colliet.

Ha viszont van napi legalább 4-5 órád plusz 2 naponta fogsz utána takarítani, elviszed agilityzni, vagy valami sportot űztök közösen, foglalkozol vele, hogy ne romboljon, akkor egy tökéletesen eltartható (vagy elviselhető?) colliet kapsz, aki boldogan el fog élni veled a lakásban is :D


Srry, nem javítom a helyesírási hibákat, sajnos simán lehet, hogy tele van vele xd

2020. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!