Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie, mudi vagy puli?

Border collie, mudi vagy puli?

Figyelt kérdés
Ezek közül a fajták közül szeretnék választani majd nyár elején egy kiskutyát:) tisztában vagyok mimdennemű szükségleteikkel. Ti melyiket választanátok? Tapasztalatok az egyes fajtákról?

2014. dec. 20. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én a puliról tudok nyilatkozni. Nekem egy fehér van, imádom, nagyon barátságos, kedves, HŰSÉGES. Érdekes, hogy az idegenek közül sem mindenkit ugat meg, csak azokat, akiken érzi a "rosszat". Tökéletes barát :) Persze a másik két fajta sem ér kevesebbet.
2014. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Naponta kb mennyit foglalkozol vele?

2014. dec. 20. 18:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a külsőt nézzük nekem a inkább a mudi jön be, vagy a szürkés (nem tudom a színváltozat nevét) bc.

De személyesen én is pulit ismerek, nagyon imádnivaló, barátságos :)

2014. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Megpróbálok minél többet, de sajnos suli közben nehéz eleget vele lenni. Ráadásul a fehér bundája tiszta kosz, mivel kinti kutya. Ennek ellenére nagyon jól érzi magát. Viszont arra készülj fel, hogy az első 1,5-2 évben igazi energiabombák, szó szerint meg vannak őrülve :D
2014. dec. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Mire kene? Komolyan szeretnel sportolni, vagy csak hobbira? A puli sajnos komoly munkara, sportra ma mar nem igazan alkalmas. Nagyon ritkan latni oket dolgozni. Hobbira tokeletes, bar a szoret apolni kell es minden piszkot osszeszed es behord a lakasba. A mudival es a borderrel lehet komolyabban sportolni, viszont hobbikutyanak a bordert kevesbe javaslom, maximum a kiallitasi vonalakat. A mudi tapasztalatom szerint elso kutyanak kevesbe alkalmas. Irhatnal magadrol tobbet, konnyebb lenne segiteni.
2014. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mudim van. Sok múlik azon, melyik kennelből hozod a kutyát, ez mind a küllemet, mind pedig a jellemet, ösztönt is nagyban befolyásolja.

Szóval két nagyon különböző kennel mudi tulajdonosa egészen eltérő képet kaphat a mudiról.


Van a Fényes Mudi Klubnak viselkedéstesztje, szerintem ott érdemes az általában magas pontszámot elért kutyák kenneleit választani, mert nem nagy cucc az egész, és ott már tényleg gáz lehet, ha egy kutya közepes eredményt ér el.


Én nagyon elégedett vagyok a mudijaimmal.


Attól is függ, mire szeretnéd a kutyát. Pl én bordert csak sportra választanék, a mudi és a puli megfelelő egyedei kiváló sportkutyák lehetnek, de családi kutyának is nagyszerűek.


A mudi emberközpontú, bújós, kedves kutya. Fontos tudni a fajtáról, hogy van védőösztöne - ha leültök valahova, akkor 5 perc után már védi azt a kis területet.

Nagyon alkalmazkodó fajta. Nem szedi szét a lakást, ha vizsgaidőszakban kevesebbet tudsz vele foglalkozni.

Az ugatást az elején tisztázni kell, mikor lehet és mennyit, és lakásban sem lesz vele gond.

Nagyon érzékeny a gazda állapotára, rögtön levágja, ha feszült vagy bizonytalan.

Rettenetesen okos. Komolyan, ijesztő.


Szerintem a standardot közelítő mudik nagyon-nagyon szépek.

2014. dec. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Puli. Nagyon okos, tanulékony, élénk és hűséges, illetve játékos és energikus. Egyetlen rossz tulajdonsága, hogy eléggé ugatós fajta, de erről intelligenciája miatt könnyű leszoktatni. Szőrét meg is lehet nyírni, hogy könnyebben gondozható legyen. Agilityre alkalmas fajta, mert nagyon jól ugrik. Jól kijön a többi háziállattal. Nagyon egészséges fajta, erős immunrendszerrel, ezért télen is kint lehet tartani. Elég neki egy jól bélelt kutyaház. Próbáltam összeszedni a gondolataimat, hogy miért őt választanám!
2014. dec. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köstönöm az eddigi válaszokat!:)

Hobbi szinten sportolnék vele (leginkább frizbire gondoltam) de családi kedvencnek veszem majd. Naponta kb 2-3 órát tudnék vele foglalkozni

2014. dec. 21. 00:19
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyakorlatilag barmelyik jo, amelyik jobban tetszik.
2014. dec. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mudiiiii
2014. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!