Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan illik a kiskutya ára...

Hogyan illik a kiskutya ára után érdeklődni a tenyésztőnél?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert jártam már úgy hogy beszéltem egy tenyésztővel, kb elmeséltem neki az életem történetét, sokat beszélgettünk a kutyafajtáról, aztán amikor az ár meg a foglaló felől kezdtem érdeklődni, hát akkor koppantam, mert 300 ezerért árul hobbi célra kiskutyát, nekem meg sajnos 100-150 ezer a keretem a vételárra... Szóval kicsit kellemetlen az ilyen... Van ennek valami módja, hogy az ilyen szitukat elkerüljük?
2015. márc. 1. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég korán rá kell kérdezni :) Nyilván nem az elején, de ha ezt elmondod, hogy neked amúgy van rá pénzed, de legutóbb pórul jártál, mert a dupláját mondták be annak a nem kevésnek, amit rászántál, és nem akarod beleélni magad egy kölyökbe úgy, hogy aztán pofáraesel emiatt, az szerintem nem gáz, normális tenyésztő megérti.

Amúgy milyen fajta ez, amiből 300 a hobbikutya?

2015. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
49%

Yo nigga, how much?


Am megkerded, mennyi..

2015. márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam így. Nagyon szimpi ürge volt. Beszélgettünk, aztán amikor bemondta a 300 e ft-ot, akkor megmondtam, hogy nem szánok ennyit hobbi kutyára. Egyáltalán nem éreztem kellemetlennek és ő sem küldött el a halál f...ra, mert nem vettem tőle kutyát.

(hovawart)

2015. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tévedek, de szerintem azért zavarja ez a dolog a kérdezőt, mert állítólag van az a kretén tenyésztő -én is mintha már olvastam volna itt ilyenről- aki egy ilyen "mennyibe kerül?" kérdésen kiakad, hogy ő olyannak nem ad, akit ez érdekel :) Mondjuk az ilyennek én azt javasolnám, hogy akkor adja ingyen a kutyáit, akkor aztán lesz is bőven annyi jelentkező, akikből aztán kiválaszthatja azokat, akiknél a legjobb helyen vannak. Viszont amíg pénzért adja, addig akár első kérdésnek is abszolút jogos ez, mert nem értem, kinek jó az, ha egymás idejét rabolják feleslegesen, mert gyökeresen eltérő elképzelésük van az árat illetően.
2015. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen, négyes, van benne valami. :)

De azt is hányszor hallod, hogy ha az érdeklődő első kérdése az, hogy "hogyé adod?" és a tenyésztő rögtön megmondja, akkor meg csak egy rohadt szapi, mert őt csak az érdekli, hogy pénzzé tegye a kutyát és nem érdekli, hogy hová kerül.

Szóval itt is van egy arany középút. :)

2015. márc. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem nem az a lényeg, hogy ez-e az első kérdés, sokkal inkább az, hogy az egyetlen-e :D Meg hogy némi kommunikáció zajlik-e mellé, mert az úgy elég paraszt dolog, hogy

"- Jónapot, mennyiért adja a kiskutyát hobbira?

- 300.

- Köszönöm, viszhall. "

Ellenben ha fel van vezetve, hogy néztük a weboldalt, meg a kutyákat, és nagyon tetszik, és átgondoltuk, na de mielőtt belemennénk, fontos lenne tudnunk, hogy mennyibe kerül egy kölyök hobbi célra, mert fix összeget szántunk rá. És ha sok, akkor hát sajnálom, pedig jó lett volna, sok sikert a továbbiakban, satöbbi, úgy mindjárt másképp hangzik. Szóval a tartalom igazából másodlagos szerintem, a felvezetés meg a körítés számít, hogy kifejezed-e, hogy amúgy normális ember vagy normális szándékkal, vagy nem.

2015. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

Tisztelt Uram/Hölgyem.

xy vagyok, a kiskutyák után szeretnék érdeklődni. Hobby célra keresek kan/szuka kiskutyát. Régóta ismerkedem a fajtával, vannak határozott céljaim. Ami nyujtani tudok a kölyök számára :........

Családban élne, kertbe ki, be járással.

Szeretném megkérdezni, hogy ebben az alomban van-e még foglalható kiskutya, illetve az árat. Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: xy

2015. márc. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!