Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat hogy ne legyen kapzsi?

Figyelt kérdés

A kutyám sosem várja meg amíg leteszem neki az ételt csak ugrál és csaknem kilöki a tálját a kezemből!

És olyankor nem hallgat az 'Ül!' szóra sem. (Pedig már tudja hogy olyankor le kell ülnie ha azt mondom Ül!)

Nem tudom hogy tanítsam meg hogy tudjon várni nem szeretném hogy neveletlen maradjon nagykorában is.

Egyébként Német Juhász (fajtatiszta) 2 és fél hónapos.


2010. febr. 14. 00:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
A kutyád nem kapzsi, az emberi tulajdonság. Csak gyorsan akar enni. Amikor hozod a kaját akkor fogd meg egy kicsit a nyakörvénél és mond neki hogy 'nem'. Várj egy kicsit, dicsérd meg és mond neki hogy 'tied' vagy 'egyél'. Ha nem hat akkor szólj rá erélyesebben, told le magadról, és ne foglalkozz vele addig amíg le nem nyugszik csak állogáj ott és nézelődj. Ne engedd hogy egyen engedély nélkül. Nagy türelem kell ehhez.
2010. febr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Próbáltam már hogy olyankor nem figyelek rá meg ilyenek de akkor rámugat meg elkezd nyüszíteni stb... De köszönöm a választ ki fogom próbálni pontosan amit irtál :)
2010. febr. 14. 00:47
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Mit akarsz egy 2 és fél hónapos kölyöktől?
2010. febr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hát bocs hogy élek... :)

De még nem volt sohasem kutyám és kevés dolgot tudok :/

2010. febr. 14. 01:05
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

a tanítást már fiatalon el kell kezdeni, elég ciki lenne ha majd a 40kg-os kutya csinálná ugyan ezt.

ha egyedül nem megy vonj be valakit aki egy póráz segítségével tudatja a kutyával, hogy nem jó amit csinál. A pórázt ilyen esetben mindig hirtelen, gyors, határozott mozdulattal rántjuk meg majd rögtön el is lazítjuk. Kötélhúzósat nem játszunk vele abból semmit nem ért meg a blöki.

2010. febr. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2010. febr. 14. 01:14
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ugasson és nyüszítsen, nem lesz tőle semmi baja. Csak párszor kell eljátszani és megjegyzi.
2010. febr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nehéz ellenállni a cuki szemeinek olyankor xD

De megpróbálom.

Köszönöm szépen a választ :)

2010. febr. 14. 01:21
 9/21 anonim ***** válasza:
5%
Nekem is hasonló problémám volt... akármikor rágyújtottam, a kutyám kivette a cigit a kezemből.. nagyon idegesített egy idő után, ezért feldugtam a s*ggébe egy répát, amitől nem tudott sz*rni és belülről felrobbant
2010. febr. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Te normáliss vagy? :O :@
2010. febr. 14. 01:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!