Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat hogy ne legyen kapzsi?

Figyelt kérdés

A kutyám sosem várja meg amíg leteszem neki az ételt csak ugrál és csaknem kilöki a tálját a kezemből!

És olyankor nem hallgat az 'Ül!' szóra sem. (Pedig már tudja hogy olyankor le kell ülnie ha azt mondom Ül!)

Nem tudom hogy tanítsam meg hogy tudjon várni nem szeretném hogy neveletlen maradjon nagykorában is.

Egyébként Német Juhász (fajtatiszta) 2 és fél hónapos.


2010. febr. 14. 00:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%

A következőt javaslom: Amit elkezdtél, csak nagyobb türelemmel.

Vidd ki a találat ahogy szoktad,és állj meg ott ahol le akarod tenni. Itt kezdődik a türelemjáték :D

Maradj mozdulatlan, mint egy szobor. Ha ugrál, pattog a kutya ne foglalkozz vele (sőt rá se nézz!!!), majd megunja. Amíg a abba nem hagyja nem teheted le a tálat !!!!! Különben azt hiszi ez a játék lényege. Amikor a pattogást abbahagyta számolj el tízig magadban és megvárod míg a kutya leül.


2. megoldás, ha az első nem jön be:

I,Kiviszed a tálat -> megállsz.

II,Ha pattog a kutya visszafordulsz és szó szerint bevágod az ajtót magad után.

III, 10 perc pihi a heverőn.

IV, A pihenő végével az egészet elölről kezded, míg nyugton nem marad


Írd meg melyik jött be, kíváncsi vagyok rá.

2010. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
én a falkavezérség miatt úgy szoktam tálba beleteszem a kajáját a kezemben egy ropi megállok előtte fogom a tálját és szépen elfogyasztom a ropim mintha az ö táljából ennék, na ilyenkor van minden ugrálás nyüszítés, utána várom még lenyugszik és leül ha felugrik egy lábra állok és felhúzom az egyik térdem és úgy mindig abba hagyta. már most ott tartok hogy jövök a táljával és csak ül és nézz. A másik még amit kaja előtt tehetsz jó fáraszd le vagy játékkal vagy nagy sétával!
2010. febr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az amit mondtak hogy várj még megnyugszik, meg szólj rá teljesen jó megoldás, nekünk a kutya mikor adjuk a kaját ezzel a módszerrel lett szoktatva, oda sem megy a tányérhoz még ott vagyunk mellette, eljövünk onnan és utána csak.
2010. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm ki fogom próbálni :)
2010. febr. 15. 19:53
 15/21 anonim ***** válasza:
29%
figyelj kölyök.Bár nekem belgám volt, és soha nem csinálta ezt, mert kiskorától neveltem, éstudta, hogy mit hogy merre meddig.ha ugrál érte, akkor megálsz, és szuólj rá hogy nem szabad.várd meg még lenyugszik és csak utána add oda...az az érzésem hogy ez a kutya egykettőre a fejedre fog nőni, mert ha még ezt sem tudod neki megtanítani, akkor mmi lesz később??ezek domináns de jól kezelhető kutyák.egy kutyaoktató
2010. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%

előző vagyok:

08:19 : te nem vagy a falkavezérer a kutyádnak.Mert ha a falkavezére vagy, akkor a kutyxa leül és türelmesen vár (akár kölyök ) is .akkor fogadja el a falkavezér szerepet.szerinted egy farka alfahím tűrte hogy a kis mocskosok ott nyüszitsenek meg ugrabugráljanak körülötte?hát nem..fogta és beleharapott abba amelyik rakoncátlankodott...még 1 etetési tanács, :

amikor eszed a ropit, ne nézz a kutyxára, ne szólj hozzá, utána ahsznált a tied vezényszavakat, addig nincs kaja, mert akkor megint ő irányít.

2010. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
bocs, belgám van.
2010. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Idővel megfogja tanulni, de ne engedd neki. Még csak 2 és fél hónapos :) az én Vizslám akkor se nyúl hozzá a kajához ha egy fazék a földön van tele kajával, tudja, hogy csak a saját táljából kaphat. Pedig kiskorában bármit megtett volna érte :)
2010. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A kutya falánk, ez általános. Nem ismerek olyan kutyát, amelyik mazo hajlamú. Ez nem kapzsiság.

Igaz, még nagyon fiatal (hányszor adsz neki enni? Tudomásom szerint ilyen fiatal kutyust naponta négyszer kell etetni kis adagokban, talán kevesebb kaját kap?), de most kell elkezdeni szoktatni, mert te vagy a falkavezér, a kutya alárendelted, tehát csak "utánad ehet a zsákmányból".

Elkapod a tarkójánál lévő bőrt, és nem engeded a kajához. Mondod neki, NEM SZABAD! Egyre jobban meg kell ülnie, ha nagyon ficánkol, meg is rázhatod, végső esetben az orrára is csaphatsz. Hátra kell riasztani a kajától. Minél nyugodtabb, annál kevésbé kell fogni. Dicséred, ha marad, és csöndben vár, vagy látszik, ugrana, de tartózkodik. Kajánként ismételni kell, míg meg nem jegyzi.

Ha engem kérdezel, meg kell tanítani a "marad" szó jelentésére, és ezt legegyszerűbben a kajával tudod elérni. Fogod a tálját, állsz előtte, és mondod, "MARAD!". Nem csak úgy odadobod neki a kaját, és hagyod, hogy rávesse magát, hanem jutalmazod, és elvárod, hogy engedelmeskedjen. Te vagy a főnök, tudasd a kutyával!

2010. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem volt ilyen gond a kutyával, pedig a miénk nagyon domináns, de már kicsi kora óta, ha adtam neki enni, akkor megvárta amíg beleraktam a táljába mindent, és arréb mentem, csak utána ment oda enni. Fontos, hogy ki a főnök, ha valamire azt mondom, hogy nem, akkor az nem, mert különben büntetés jön. Sokan azt mondják, mikor látják, hogy fegyelmezem az ebet, mondjuk pár jókora pórázrántással, vagy földrekényszerítéssel, hogy szegééééééényke. Én meg erre azt tudnám mondani, hogy igen, én is sajnálom, de inkább feküdjön ő a földre, meg kapjon ő egy pár maflást, vagy megcibálást, minthogy letépje rólam a nadrágomat, meg megtámadjon, mint mondjuk őt a saját neveletlen kutyája...
2010. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!