Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást nem irritál hogy ennyi...

Mást nem irritál hogy ennyi kérdés a yorkikról szól?

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 00:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát én igazából telibeszarom az egészet,tőlem akár ,még több ezer kérdést is kiírhattok erről a fajtáról.Ez a honlap inkább a tahóemberek.hu nevet kellett volna adni.Legalábbis amilyen stílusban szoktak nekem válaszolni a kérdéseimre eléggé szánalmas és undorító.-(az utóbbbi megnyilvánulásom nem ehhez a kérdéshez fűzhető)
2010. febr. 14. 15:01
 12/18 anonim ***** válasza:
26%

ha a yorkit azért kell kaja előtt levinni mert leszakadhat a gyomra, és igenis van mini, szomszéd is most vett, fajtiszta, törzskönyves, chipes, az ükszüleiig vissza van vezetve a vérvonal, meg miegyéb. erről ennyit. lehet vinni csivavát, igen, de a yorkit külön erre tenyésztik a legtöbben, míg a gülüszeműeket nem igen. és jobban elterjedt, mint a csivava. az is sokaknak van, de nem annyira.

kutyatartó

2010. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

TENYÉSZTENI NEM LEHET KIÁLLÍTÁSI EREDMÉNYEK NÉLKÜL! Innentől fogva a csivavát ugyanannyian viszik kiállításra! A kutyákat nem azért tenyésztik hogy kiállításra vigyék, hanem azért viszik kiállításra, hogy utána lehessen őket tenyészteni és vonzó legyen a vásárlóknak a sok díj. A tenyésztés lényege az hogy olyan kutya szülessen aki a lehető legközelebb van a standardhoz, és ezt csak a kiállításon tudják róla megállapítani. Nincs olyan kutya akit kiállításra tenyésztenek, a legtöbb komoly tenyésztő hordja a kiállítátsa a kutyáit, legyen az komondor vagy yorki.Vagy szerinted mégis mire tenyésztenék a csivavát? Csibészelésre?

Törzskönyvet pedig lehet hamisítani, venni úgy hogy az adott kutyának semmi köze hozzá. Vn egy meghtározott méret ami alatt és fölött nem lehet a kutyát továbbtenyészteni. Az FCI (persze nem hiszem hogy tudod mi az :D) szabályzatában nem szerepel kutya mini yorki néven, tehát ilyen kutya nincs. Halvány gőzöd sincs a kutyákhoz, de ez nem elég még ki is oktatsz olyat akinek van. A yorki nem egy külön állatfaj, hanem egy Kutya, aki pedig önző módon a divatot hajkurászva "mini" néven hibás yorkit vesz az csak a saját kutyáját kínozza! Neki nem poén hogy olyan kicsi!

2010. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
attól még a sok hülye ember összetömöríti őket, ráaggatnak minden giccses sz*rt nem? ez kell a népnek b*szus, ennyi. ezért van a sok kérdés.és pl akiket én ismerek, 60-70 yorkival élnek együtt, csak kiállítás céljából. és rohadt sok van olyan, aki csak azért tenyészt, a saját magam ismeretéből indultam ki. kész.
2010. febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%

az egyik mániás yorkitartó kommentelőnek üzenném, hogy nézze meg a guiness rekordok könyvét, a világ legkisebb kutyája egy csivava, 10 cm-es hosszával, és már felnőtt.

nem tudom miért kell ennyire ajnározni a yorkit, és a csivavákat leszólni. nekem egyiksem kéne, de inkább csak a méretük miatt, mert gondolom jobban kell félteni, nehogy pl. egy német dog eltapossa. a csivava is és a yorki is nagyon elterjedt a mi környékünkünk, mindkettőből elég sok van. arról, hogy a yorki tartók kérdezgetik, hogy mivel kéne etetniük, meg mik a speciális igényeik, az a véleményem, hogy ha több eszük lenne, nem itt kérdeznék meg, ahol nem feltétlenül hozzáértők válaszolják meg, hanem a tenyésztőtől, akitől megveszik (hiszen ha annyira lelkiismeretesek a kutyájukkal szemben nyilván nem egy gyenge idegrendszerű testvér-testvérrel almoból veszi a kutyusát)

mind a két kutya (csivava és yorki) is nagyon aranyos :) bár csivavából már láttam olyat aki sokkal szebb volt mint a fajtársai, vagy mint egy yorki(a színe miatt)

de viszont nekem a kedvenc kutyafajtám -olyan mint az én kutyám- a dobermann! :)

minden kutya kutya, akármekkora is legyen! és nem mérettől, hanem fajtától és egyedtől függően vannak eltérő igényeik!

2010. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hülye kérdésre hülye válasz..:P


ÉS most te is feltetél egy Yorkis kérdéstXDXDXD

2010. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha zavar,minek olvasod???

Tudod azért van ennyi kérdés,mert sokaknak nem egyértelműek a dolgok és szeretnének jó gazdik lenni...

2010. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Extra mini yorki van nem tudom hogy honnan találgatják sokan hogy nincs és ha zavar hogy ennyi kérdés a yorkikról szól akkor mért kell meg nézni őket mért nem nézel akkor más témáról kérdéseket és mért nem azokra adsz választ (lehet pontozni)
2010. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!