Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fél a klikker hangjától...

Kutyám fél a klikker hangjától, hogyan lehet hozzászoktatni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy először meg kell tanulnia azt, hogy a klikker hangja egyenlő a jutalommal. Viszont akárhányszor klikkelek, megijed, elbújik, akkor is, ha a legkisebb hangerőre van állítva. Nem tudom, hogy így szabad-e jutalmazni, mert attól tartok, csak a félénk viselkedést erősíteném így.
2015. márc. 3. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
akkor ne klikkerrel tanítsd ha fél tőle, ilyen egyszerű..
2015. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Dugd zsebre, vagy a hátad mögé, vagy húzz rá zoknit. Meg ne stresszeld vele a kutyát, ne bámuld, ne akarj tőle látványosan semmit, csak mászkálj a lakásban, néha kattints egyet, eleinte nem is kell hozzá falat, csak szokja meg a hangot.

Mondjuk nem tudom, egy golyóstoll kattanására is így reagál? Mert az egy elég halk klikkernek felel meg, és amúgy azzal is elkezdhetsz klikkerezni. Ha meg nem a hang zavarja igazán, hanem a szituáció, akkor azt próbáld kevésbé stresszelővé tenni. Csak lazán, vidáman :)

2015. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, Akumi.

Toll kattanására semmi reakciója nincsen, nem is egy félénk kutyáról van szó, de engem is meglepett, hogy a klikker minimum hangerőn is viszonylag hangosan kattan. A szituáció szerintem nem gond, mert odahívtam magamhoz, megsimogattam, egész eddig nyugodtan viselkedett, a klikk után pedig hátrál és elbújik.

Köszönöm a tanácsot, megfogadom. :) Arra már gondoltam, hogy sétákra magammal viszem a klikkert és közbe-közbe klikkelek, de akkor itt bent is használni fogom.

2015. márc. 3. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!