Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami biztato valasz?

Valami biztato valasz?

Figyelt kérdés

Sajnos lem lehet kutyam...mert nem kertes hazban lakok...es nem engedik meg hogy kutyam legyen.Van néhány kertes telkunk es ott lehetne hogy naponta atjarjak hozza,de igy nem vallaltam hisz az nem az en kutyam lenne...

Az osszes osztalytarsamnak szinte van kutyaja...es mar bogtem el miatta magam.Van egy kistesom aki 1 eves en 13/l.

Mamameknal lesz egy nemetjuhasz kutya, igy nyaron es szunetekben ott leszek...de az nem eleg...foleg mert 500km-re vannak tolunk...mar az osszes kutyas videot megneztem, meg mindent mar tudok az osszes fajtarol...valakinek akinek van kutyaja meselne nekem rola?

Es valami lelket ontenetek belem...mert mar teljesen kutyabolond vagyok...ha meglatok egy kutyat sirva fakadok...

Segitsetek!!!


2015. márc. 3. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ez az ok, h nem kertesben laktok, akkor elég gyenge... más oka nincs? Például mert nem tartanak felelősségteljesnek, vagy nincs pénzetek egy kutya megvételére és eltartására?
2015. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Lakásba,1 éves gyerek mellé nem kell kutya!


Menj önkéntesnek egy menhelyre.

2015. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem engedik nem tehetsz semmit, és remélem nem azért akarsz kutyát mert az osztályból szinte mindenkinek van.

Önkénteseket mindig szívesen látnak állatmenhelyeken, ahol KIVÉTEL NÉLKÜL SOK KUTYA VAN.

Azok a kutyák is ugyanúgy igénylik a szeretetet, törődést stb... :)

Szerintem ha van szabadidőd (ami saját kutya tartásához is kell) keress fel egy állat-menhelyet és segítsd a munkájukat. Így neked is jó, mert kutyák közt vagy és nekik is könnyebb.

2015. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
jól írta a 3-as válaszadó.
2015. márc. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Kicsi korom óta bolondultam a kutyákért, tinimagazinok helyett is Kutya magazint olvastam, de hát ugye a család... 12 éves korom körül végre megengedték a kutyát, 3 hónapig volt nálunk, aztán apám kidobta az utcára, ahonnan összeszedtük.

15 évesen elkezdtem menhelyekre járni sétáltatni, 19 évesen, meg az első fizetésemből elköltöztem otthonról és vittem a menhelyről a kedvenc kutyámat. Azóta is velem van, én meg kutyasulit nyitottam. Nem hiszem, hogy ennél biztatóbb sztori kellene :) Hasonlót te is összehozhatsz, az önkénteskedést csak nem tiltják meg, addig se otthon kutyázol ugye. Aztán majd ha lesz lehetőséged saját kutyát tartani, akkor lesz az is.

2015. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
Lakásba semmilyen kutya nem való. Kövezzetek meg, de még egy pincsinek is kínzással ér fel, hogy naponta lemennek vele jobb esetben 2x sétálni fél órát, amúgy meg egész nap egy lakásban rohad. Vegyél macskát, nyulat, hörcsögöt, kígyót, békát, de ne kutyát.
2015. márc. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Mikor gyerek voltam, nekem sem lehetett kutyám. Én is rosszul éreztem magam, mert kicsi korom óta imádom a kutyákat, és mindig arra vágytam, hogy lehessen sajátom, azonban ez különböző okokból nem valósulhatott meg (nem volt kert, illetve anyagi szempontból sem engedhettük meg magunknak, hiszen a kutyázás nem olcsó hobbi). Annyi idősen, mint Te, én is szívszakadva néztem a kutyájukat boldogan sétáltató embereket.

De! Mostmár így felnőtt fejjel úgy érzem, hogy nem is baj, hogy nem volt akkoriban kutyám. Ugyanis bekerültem a középiskolába, ahol a tanulás mellett (a hétvégéket kivéve) nem nagyon lett volna időm egy kutyára. Viszont nem kellett teljesen elszakadnom tőlük, volt egy nagyon jó kiképző ismerősöm, akihez minden hétvégén eljártam, és rengeteget tanultam az oldalán. Nem tudok elég hálás lenni neki azért a tudásért, amit átadott nekem az évek során. Ha 13 évesen annyi tudással, ami nekem akkor volt, kutyát kaptam volna, annak nem lett volna jó vége.

Most 23 éves vagyok, 2 éve boldog amstaff tulajdonos.

Azt javaslom Neked, hogy keress kutyás barátokat, járj el kutyás társaságokba, biztos nem fogják Neked azt mondani, hogy nem foglalkoznak veled, ha látják, hogy komolyan foglalkoztat a téma. Gyűjts tapasztalatot és sok-sok tudást, hogy mire majd kutyatulajdonos lehetsz, a lehető legfelkészültebben vágj neki a dolognak. Pillanatnyilag ez a legtöbb, amit tehetsz.

2015. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én is kb ilyen idős voltam amikor elkezdtem sírni kutya után. A szüleim hajthatatlanok voltak. 22 évesen tudtam elköltözni otthonról, 23 évesen a párommal úgy döntöttünk jöhet a kutya. A szüleim akkor is lehülyéztek, megtiltották, de mivel már nem laktam velük, nem tehettek semmit. Miután hozzánk került a kutya és meglátogattam őket teljesen elvoltak olvadva, hogy mennyire okos és aranyos. 1 év telt el, mire azt mondta apukám, hogy szeretne egy kutyát! El sem hittem!

Nagyon örülök neki, hogy ennyire szeretik Őt és lassan tervezünk is mellé még egy kutyust.

Viszont mai ésszel úgy gondolom, hogy akkoriban tényleg nem lett volna nekünk való a kutya. A szüleim is csak addig jutottak el, hogy milyen aranyos és milyen jókat lehet vele játszani, de képtelenek lennének normálisan nevelni. Mai ésszel nem bánom, hogy így történt. Sokkal jobb volt így felnőtt, felelős fejjel belevágni a kutyázásba.

2015. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Ja, hát igen, 12 évesen én sem voltam egy mintagazda. A sétáltatás nyűg, utálok korán kelni, a nevelés nem megy, a kutya szökik, szóval gyorsan letört a lelkesedésem, akármennyire is évek óta akartam kutyát.

Meg ugye ha a szülők nem akarják, csak kisírja az ember, akkor meg jönnek a gázok, mikor a kutya elkezd pénzbe kerülni, megrág ezt-azt, meg megbetegszik, esetleg suliba kéne vinni viselkedési problémákkal, satöbbi, aztán az lesz, mint ami nálunk volt, hogy mégis új gazdát kell neki találni, vagy menhelyre adni, vagy rosszabb. Ezt nem kívánom senkinek, inkább várd ki, amíg egyedül el tudsz tartani egy kutyát.

2015. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyaltalan nem anyagi ok... Apukam epitesi vallalkozo mintha mondtam volna...van meg par telkunk...

Csak azert nem akarnak kutyat, mert .....ok se tudjak... Kistesom is en nevelem, nem azerr mert anya nincs vele, mert anya tul sokat is van vele, ezert ertelmes es nagyon okos...

Mindig arrol almodom h majd ha nagy leszek lesz egy kutyam, de mar arra a szintre jutottam el, hogx nem lesz se gyerekem se semmi mas, csak penzem es kutyam...

Az allatmenhelyen is onkentes vagyok, mar egyszer nagyon kozel voltam ahhoz hogy kihozzuk Millot a kutyust, de valaki elvitte elobb...azota mar lehetosegem nincs beszelni a kutyakrol anyaekkal ...

Pedig nagyon nagyon szeretem oket...

Sok gyerek arrol almodik, hogx 3laptop okostelefon tablet mp3...nekem ezek mind megvannak kituno tanulo is vagyok...de nen kapok kutyat ezert sem...

Vannak akik ezekrol almodnak h tab gep telo...en meg ott kockulok es tanulok es mast nem tudom nagyon...ja meg sirni h milyen jo lenne ha most megsimogatnam a kutyam...de mamameknal most halt meg egy kutya Vitez...akit nagyon szerettem ,eggyutt nottem fel vele...es 12evesen meghalt...most ott is lesz egy uj kutya.

A setaltatasrol:a suli tolem 1cm-re van es 7-7 30 p ig csak ulok amig egy kutxat siman meg lehetne setaltatni...de nekem nem kedvez a sors...

2015. márc. 3. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!