Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afrikai oroszlánkutya? Kinek...

Afrikai oroszlánkutya? Kinek ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mire van szüksége? Milyen a vérmérséklete?

Bár a google a barátom, de amikor azt olvasom hogy a kaukázusi kifejezetten ajánlott kisgyermekes családnak, akkor meginog a bizalmam. (Bár tapasztalattal vagy kezdőként kutyasulival nyilván nagyszerű társ lehet belőle)


2015. márc. 4. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Nekem az egyik ismerősömnek van ilyen kutyája. Szóval írok róla:

Hát, elég makacs néha, de ha sajtról van szó, akkor már pattan. Elég intelligens, a parancsokat legtöbbször betartja, de van amikor csak csücsül a fülén. Nagyon ragaszkodó, és rettentő kedves. Ha reggeltől nem csinál semmit a gazdájával, akkor már egész nap lusta lesz. Szóval elég sok lemozgatást igényel.

Szerintem kezdőnek is ajánlott, ha tényleg tudja a gazda a HATÁROZOTTSÁG jelentését.

Az ismerősömnek nincs gyereke, de sokat foglalkozik gyerekekkel. Mivelhogy ő óvónéni, és sokan járnak nála. A kutyája a gyerekekkel is kedves nagyon :D nem tudom, hogy ő nevelte jól, vagy mindegyik ilyen, ha ezt olvastad. A barátom bent tartsa lakásba, ezért elég sokszor kell vele játszon, de mivel nem kölyökkutya ezért nem igényel olyan sok energiát.

Mondjuk kint én sem tartanám, szegény meleg helyről honos kutya.

Ő sokszor mondja, hogy télen nagyon kell a kutyának egy kabát féle, mert eléggé fázós fajta, és ha az út le van sózva, akkor otthon ki kell mossa alaposan a talpát a kutyusnak. Meg kenegesse, hisz mégsem Afrikába él :)

A vérhőmérsékletét nem tudom sajnos. De elég meleg, ahogy én simogatom/ttam.

Bár, tényleg kemény kezek kellenek hozzá.

NEM VERÉSRE ÉLTEM A KEMÉNY KEZEKET!!!


Szóval, remélem segítettem.

2015. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kau valóban alkalmas kisgyerekes családokba, ha ismernéd a fajtát, tudnád, szóval ne erre alapozz :) Persze igen, megfelelő gazda mellett :)


Az afrikait leginkább aktív embernek tudnám ajánlani, talán ez a legfontosabb. Illetve a szokásos: következetes, de nem durva embernek.

2015. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!