Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elszökött a kutyám! Kerestem,...

Elszökött a kutyám! Kerestem, de semmi. Szerintetek visszajön?

Figyelt kérdés

Tegnap estefele elszökött a kan kutyám, és még mindig nem jött haza.

Ez azért lehet mert most tüzelnek a szukák?

Eddig mindig vissza jött, és el sem szökött soha, pedig lett volna rá alkalma.

Most viszont elment.

Előző nap is már kicsit rosszul viselkedett, egyszer ki is ment az utcára, de hívtam és visszajött.

Estefele kimentem, és láttam hogy a távolba sétál egy lány kutyával.

Mikor szólni akartam, a lány kutya elkezdett futni, és ő is követte.

Már kerestem a faluban, a határban, hívogattam de semmi.

Mivel a kutyám nem elszökős, és mindig vissza szokott jönni, szerintetek van rá mód hogy most is visszajön?



#kutya #kutya elszökés
2015. márc. 5. 13:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Holnap megyek és veszek neki normális nyakörvet.

Ivartalanítást nem csináltatom, valahogy úgy érzem, nincs hozzá jogom hogy szó szerint kiheréltessem :D lehet csak én vagyok az a hülye aki így van ezzel, de mind egy.

Még egyszer köszi!

2015. márc. 5. 17:10
 12/21 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy megcsinálom jól a kerítést hogy ne tudjon kimenni legközelebb. :)
2015. márc. 5. 17:11
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

'Ivartalanítást nem csináltatom, valahogy úgy érzem, nincs hozzá jogom hogy szó szerint kiheréltessem :D lehet csak én vagyok az a hülye aki így van ezzel, de mind egy. '


Igen, csak te vagy. Viccet félretéve: ha ebből sem tanulsz, nem tudom, miből fogsz. A kutyád elszökött, és ha tüzelő szukát érez, kb. akármilyen kerítésen át fog menni. Max. kivasalja szegényt egy kamion, aztán utólag rájössz, hogy jobb lett volna. Az hogy egyszer szerencséd volt, nem jelenti, hogy máskor is az lesz. Az ivartalanítás nem változtatja meg a kutya viselkedését, csak annyiban, hogy nem fogja a szukákat hajtani.

2015. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
Alapnak kéne lennie, h jó kerítés mellett tartsanak az emberek kutyát. A tökeit meg ne érezd a sajátodénak, nem a tiédet vágnák le. Ha majd legközelebb elszökik és kivasalva találod meg, talán elgondolkodsz rajta...
2015. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Majd még gondolkozom rajta.

A kerítéssel eddig nem volt gond, nem ásta kis soha, csak volt egy kis baleset, és ott lett egy lyuk, amin ugye sikeresen ki tudott menni.

Mindegy. Lényeg hogy már jól van. :)

2015. márc. 5. 18:43
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első kutyám egy kan volt, ő is kiment egy alkalommal tüzeléskor. A kerítésünk 2,5 méter magas, beton alapú, máig sem vagyunk benne bizosak, hogy sikerült neki, egy ismerősünk azt mondta, ő már látott kutyát hasonló kerítésen szó szerint kimászni, nem tudom.

Sajnos neki nem volt ilyen szerencséje, egy kamion gázolta el. Napokig küzdöttünk az életéért, és napokig szenvedett. Amikor már megcsillant a remény, hogy minden a régi lesz, mégis meghalt.

Nem hiszem, hogy valaha meg fogom tudni bocsátani magamnak azt, ami miattam történt vele. Sajnos teljesen tisztában vagyok vele, hogy az utolsó napjait minden fájdalomcsillapítás ellenére iszonyú kínok közt élte le.

Én ezek után arra kérnélek, gondold át mégis. Én már nem tudom helyrehozni, te még léphetsz.

2015. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Átgondolom.
2015. márc. 5. 18:52
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahhoz nem lenne jogod, hogy minden évben kétszer ilyen idegállapotnak tedd ki, hogy remeg meg nem eszik, meg annak a veszélynek, hogy elmászkál, elüti egy autó, agyonveri egy másik kutya, satöbbi. A kutyának nem kötődik a személyisége a golyóihoz, ez tipikus pasis szemlélet, de millió ivartalan kan nevében mondom, hogy hülyeség, tudnak ők tökösek meg "férfiasak" lenni herék nélkül is.
2015. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Minden évben kétszer? Most az először történt meg ez a dolog. Meg még mondtam hogy gondolkodom rajta. Vége. Témát zárom. Köszi mindenkinek a segítséget, meg lett a kutya. Már eszik, iszik, jól van meg minden.
2015. márc. 5. 20:21
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Évente általában kétszer van tüzelési időszak. Ha most esetleg sikerült betalálnia a szukánál, mérget vehetsz rá, hogy ez csak rosszabb lesz. Mondjuk anélkül is, csak kicsit lassabban. Képzeld magad az ő helyébe, tele van a levegő azzal, hogy "dugjál meg", ő meg ugye... :)
2015. márc. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!