Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megtagadta a behívást...

A kutyám megtagadta a behívást! Kinevelhető ez belőle?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyjából minden körülmények között behívható.Mikor szilveszter volt, levittem és valaki ránk dobott egy petárdát. .Azóta nagyon fél ha a hasonló zajt hall.(pl:szőnyegporolás)Eddig az bevált, ha megijedt akkor elkezdtem a másik irányba futni, így visszajött.Ámde ma mint akit puskából lőttek ki hazarohant.Mire utolértem a házunk előtt állt.Egyébként nagyon okos,engedelmes most fogunk nemsokára menni agilityzni. Az autóktól szirénáktól nem fél még az idegen emberktől tart egy kicsit ( menhelyes kutya volt és valószínű kölyökkorában megverték). Ki lehet belőle ezt nevelni,hogy ne féljen a "puffogó" zajoktól? 10 hónapos/labrador és spicc keverék/szuka.

2015. márc. 6. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hozzá kell szoktatni az ilyen jellegű hatásokhoz, semlegesíteni ezeket az ingereket. Ez persze idő és meló, de meg lehet csinálni.
2015. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Esetleg segítenél hogy hogyan csináljam? (egyébként klikkerrel szoktam tanítani)
2015. márc. 6. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Látatlanban nem :) Nem mindegy, hogy mennyire fél, mire hogy reagál, mivel lehet esetleg motiválni, hogy küzdje le a félelmét, satöbbi. Ha meg betippelek valamit, ami nem úgy van, és megcsinálod, azzal meg még jobban belerakhatod a rettegést, szóval inkább nem. Mutasd meg rehabilitációval is foglalkozó kiképzőnek, az a tuti :)
2015. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanba annyit mindenesetre lehet tanácsolni, hogy ha megijed még véletlenül se próbáld simogatással de még szóval se megnyugtatni! Ezzel pont azt erősítenéd meg benne, hogy így kell reagálnia az ilyen szituációkban.

Ilyen helyzetben rá se nézz a kutyára, maradj nyugodt, mintha semmi se történt volna, így a te reakciódból meg fogja tanulni, hogy nem kell félnie. Persze ez a ti esetetekben lassabb folyamat lesz mint normális esetben egy kölyökkel lenne.

2015. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig mikor megijedt akkor porazra raktam és elkezdtem vele sétálni de szegény annyira megijedt h húzott hazafelé... Meg próbáltam elterelni a figyelmét de nem sok sikerrel...azt tudom hogy ilyenkor nem szabad simogatni mert csak a félelmet erősítem benne.😉😀😀 köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor amikor majd megijed ezentúl megpróbálok nyugott maradni!
2015. márc. 7. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!