Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F. esetén ilyen...

B. A. R. F. esetén ilyen előfordulhat? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

13,8 kg volt a kutyám mikor elkezdtük eszerint etetni. Alig 2 hete tart, de már csak 12,8 kg.

Eleve 14 kg-s kutyára számoltuk az adagját, de szerintem így is rengeteg a fogyása. Ma reggel már 50%-kal emeltem az adagját.

Másnál is előfordult?

Ne haragudjatok ha hülye kérdés, de eléggé megijedtem.


2015. márc. 7. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm, aki közel 10%-al etet, 2,5 helyett :D Szóval előfordul. Ez függ attól is, hogy milyen húst kap, mennyire magas a tápanyag tartalma (a csirkefejnek pl. sokkal magasabb, mint a farhátnak), illetve attól is, hogy mennyit mozog a kutya.
2015. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A százalékok csak irányadók, annyit kell adni a kutyának, amennyitől jó a kondija. Számít a súlyon kívül a kutya életmódja, a tápanyagfelhasználása, szóval egyedileg ki kell kísérletezni, hogy mennyi lesz a jó. A 24 kilós kutyám pl. jóval kevesebbet eszik, mint a 21 kilós, egyszerűen azért, mert az egyik energiatakarékos, a másik meg pörög reggeltől estig.

Szóval nem tudom, hogy hány %-kal számoltatok, de számoljátok át többre. Ha eddig kapott 2,5-et, most kapjon 3-at. Ha az sem elég, 3,5. Vagy rögtön 3,5, aztán ha hízik, csökkenteni 3-ra. Sakkozd ki, hogy lesz jó :)

2015. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 7. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!