Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű vsagy nagytestű?

Kistestű vsagy nagytestű?

Figyelt kérdés
Ti melyikért vagytok jobban oda? Ha felajánlanák melyikt választanátok?
2010. febr. 14. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én imádom a nagytestű kutyákat.Goldenem van,semmi esetre se választanék egy kistestű kutyát.
2010. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem a méret a lényeg. Azt a fajtát választanám, amelyiknek a jelleme legjobban tetszik.
2010. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés vagyok, nem kellett választanom. Van egy kicsi egy nagy és egy mégnagyobb.
2010. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Mindkettőnek vannak "előnyei" és "hárányai". Kistestű kutyában azt szeretem, hogy ha valami baj van, akkor könnyedén felkapom és futhatok vele. Mint a múltkor, amikor ránk akart támadni egy kóborkutya, csak felkaptam a kezembe és sprinteltem is be a kapun. A nagykutyában meg azt seretem, hogy képes megvédeni magát akár embertől, akár más kutyáktól. De persze sok sok sok más dolog is van, amit szeretk bennük. Nekem kistestű kutyám van, de majd nagytestűt szeretnék. De az még várat magára, mert anyagilag még nem vagyok felkészülve. :S
2010. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem is goldenem van. A kistestűeket nem szeretem, csak a beaglet. A csivavát meg kifejezetten utálom.
2010. febr. 14. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én "ideálom" a közepes testű, rövid lábúak.
2010. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Normális méretű kutyákat szeretem. Nem legyen se kicsi se extra nagy. Szerintem a kutya egészségnek ez a legjobb méret, lehet velük sok dolgot csinálni. Ebben a méretben vannak azok a tipikus kutyák akikkel lehet őrző-védőzni, de nem lomhák, gyorsan futnak, de erősek.

Mudi, dobermann, ausztrál juhász a kedvenceim.

2010. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nekem kistestűk közül a kedvencem: törpe pincher

nagy testűk közül: rhodesiai ridgeback

2010. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekemem van egy Stefim és egy Uszkárom:)

a picit azért szeretem mert nem túr ki az ágyból hanem oda bujik hozzám. a nagyot pedig mert reggel szokott kelteni jó nagy pusszikkal ja és ugrál rajtam:D

egyébként a harci kutyákat és nagytestűeket szeretem.de mellé egy pici is. minidobbermann

2010. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én mindegyiket szeretm mindegyik méret közt van cuki és kevésbé jó természeű/ cuki

de én nekem 23-25 kg-os a kutyusom és kicsit már else tudnék képzelnni magamnak pl mikor megmentettem egy kis kutyus (hosszú történet)akk is amikor a bolognese méretű kutyus sétáltattam hát huhh féltem este kvinni mert ő nem tud meg védeni féltem h ha rálpek eltörik vmilye vagy ha velem alsik 9össszenyomom msáképp a nagy kutya megvéd meg se kottyan neki ha egy 1-2éves kölök nyúzza és legugolás nélkül simogathatom :D igaz a nagy kutyának is van hátránya többet eszik többet termel ki és termék szedéskor kicsit kellemetlenebb drágábak a cuccai pl nyakörv de szerintem megéri de ksi kutyát lehet tartani panellben is

a kedvenc kistestű kutyám : a bolognese ,pincser

kedvenc nagy termetű kutyám: leonbergi skót juhász fehér svájci juhászkutya

de egy menhelyi imádni való keverékem van (lehet skótjuhász vagy leonbergi vagy kuvasz keverék :D)

2010. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!