Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Help! Miért támad a kutyám?

Help! Miért támad a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves amerikai bulldogom, becsuktam a kennelbe, mert jött egy ismerős, de kiangedni már nem tudom, mert rácson keresztül morog és támadni akar amikor közelítek a kennelhez. Sosem bántottam, nem volt vele eddig ilyen probléma, többnyire szabadon van, csak néha van becsukva 1-2 órára. Amúgy egy játékos, jószívű kutya, macskát sem és senkit nem támadott eddig, csak az idegeneket nem szereti. Valamiért nagyon izgatott, mert a másik két kutyámat is támadná. Mintha nem ismerne meg senkit. Mi történt vele? Mit lehet tenni?

2015. márc. 8. 09:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kiengedtem. Látszólag rendben van minden.
2015. márc. 8. 12:45
 12/20 ödi2 ***** válasza:
100%

Nem,nincs rendben minden...!

Ezt fogd fel egy figyelmeztető jelzésként. Sürgősen kezdj el vele foglalkozni,keress tenyésztőt és kérj tanácsot!

Nagyon-nagyon rosszra fordulhat a helyzet ha nem teszel valamit.

Ja,még valami...

NEM az agresszív kutya a jó házőrző,hanem a stabil,jól kezelhető!

2015. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nincs semmi baj. Jellemzően az idegenekkel szokott ilyen lenni, és valószínű, hogy valami szagot érezhetett, vagy az zavarta meg, hogy be vagyok rekedve és nem ismerte fel a hangom. Abszolút nem agresszív sem a családtagokkal, sem más állatokkal. Úgyhogy biztos nem a személyem ellen irányult ez az agresszió, bár tényleg bepánikoltam, hogy velem van valami baja, természetesen nem adtam erre okot. Idegeneket meg ne engedjen be, elvégre azért van. Kapukon kint van a "harapós kutya" tábla, onnantól mindenki saját felelősségére próbáljon bejönni. Ösztönösen védi a területét, úgyhogy ebben semmi kivetnivalót nem találok.
2015. márc. 8. 20:35
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát, reméljük a legjobbakat. Véletlenül nem szürkületkor történt az ominózus eset?
2015. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Figyi! Ez nem így működik... Oké? Egyrészt, ez a kutyafajta nem is kifejezetten őrzővédői feladatokra lett kitenyésztve úgyhogy ne mond, hogy ez a dolga... Másrészt, ha ez lenne a feladatta akkor sem így kellene vele báni! Ha mondjuk rottweilered, vagy más őrzővédőd lenne akkor először el kellene vinned kiképeztetni (szakemberhez) és aztán mondhatnád, hogy az a dolga... De ha nem is, így semmiképpen sem viselkedhetsz egy kutyával, főleg nem egy nagytestűvel mert Ő azon felül, hogy boldogtalan még emberekre is veszélyt jelenthet! Sürgősen kérd ki egy tenyésztő, vagy más kutyákkal foglalkozó szakember véleményét.
2015. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

# 14


Nem szürkületkor volt, hanem a kérdés kiírása előtt negyed órával.


# 15



Nem kell több bullshit.


1. Nem érdekel, hogy mire lett kitenyésztve, tetszik a fajta és nem mellékesen már a megjelenése is komoly visszatartó erő.

2. Attól, hogy ez a feladata, még a család kedvence is és kevés helyen van ilyen jó sora egy kutyának, mint itt, úgyhogy nem tudom mi az a "akkor sem így kellene vele báni". Nem ismered az előéletét, és azt sem tudod, hogy mennyi időbe telt a bizalmába férkőzni. 7 hónaposan hoztam el egy olyan gazdától, aki verte. Nem evett, nem játszott, ahova letettem 2 napig sem mozdult onnan, falatonként kellett a szájába adni az ételt. 1-1,5 évembe telt mire kezdte otthon érezni magát. Örülök, hogy már nem látszik rajta az az első pár hónap és már olyan, amilyennek lennie kell egy ambullnak. Jól táplált, csupa izom, határozott, BOLDOG kutya.

3. Sok kutyám volt már, többnyire korcsok, keverékek, sose voltak kiképezve őrző-védő feladatokra, mégis ösztönösen védik/védték a területet, úgyhogy eszembe sincs százezreket fizetni hülyeségekért.

2015. márc. 11. 19:08
 17/20 ödi2 ***** válasza:

Kedves kérdező. Miután a kutyád összeverekszik majd a környékbeli kutyákkal és megtörténik az első családon belüli harapás,majd akkor keress meg nyugodtan,talán akkor elfogadod a tanácsom...

Hadi kutyákat neveltem,képeztem és rehaboztam,több mint 20 évig,úgy gondolom van rálátásom a dologra és a TE SZAVAIDDAL leírt helyzetre adtam tanácsot...

Remélem,h Neked lesz igazad!

Remélem.

2015. márc. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 ödi2 ***** válasza:
100%

Ja,még valami...

A ház és terület őrzése,NEM az örző -védő képzés lényege...

A dominancia és a terület védése megint különböző dolog...

Neked egy,képzetlen,domináns ambullod van,mely bontogatja a szárnyait és csak idő kérdése a baj.

Megismétlem,remélem Neked lesz igazad.

De EBBEN Nekem van nagyobb és több tapasztalatom és ez meg tény...

Sok sikert,reméljük a legjobbakat!

2015. márc. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ödi2!


Lehet, hogy igazad van. Talán ott hibáztam, hogy mindig mindenben próbáltam a kedvébe járni és mi alkalmazkodtunk hozzá, nem fordítva. Nagyon okos, viszont érzékeny kutya, de sem étellel, sem játékkal nem lehetett motiválni vagy rávenni bármire is. Ettől függetlenül szófogadó kutya. Tavaly hoztam egy kiscicát, egy hét múlva már ehetett a táljából, pedig első 1-2 napban alig bírtam csillapítani a vadászösztönét.

És mi a helyes viselkedés, ha újra bepróbálkozik? Hagyjam rá, hátráljak meg? Ezzel csak megerősítem abban, hogy így elérheti a célját. Vagy maradjak és folytassam mintha misem történt volna? Azzal meg azt kockáztatnám, hogy nekem jön.

2015. márc. 12. 19:31
 20/20 ödi2 ***** válasza:

Örülök hogy elgondolkodtál a dolgon,hidd el nem akarok semmi olyant tanácsolni,mely rontana a kutya és közted lévő állapoton,kapcsolaton.

Keress a környéketeken egy jó kiképzőt,aki házhoz megy. A dominancia és a kapcsolatotok a kutyával otthon mérhető fel leginkább,mivel a megszokott és biztonságos légkör a legoptimálisabb.

Tudom költséggel jár,de hidd el minden fillért megér,h biztonságban tudhatod magad és a családod. A kutyádnak is sokkal jobb lesz,ha lesz egy stabil és biztonságos helye a családban...

Ha még gondolkodsz,akkor olvasd el Fenneltől a kutyapszichológia könyvét és segíteni fog megérteni,h miről írok,h problémáitok vannak.

Látatlanba nem tehetek és javasolhatok semmit a leírásod alapján,fontos a helyszínen látni benneteket,ezért kell a szakértő.

Remélem segítséget kérsz,amíg nem késő.

Sok sikert!

2015. márc. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!