Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier tartó,...

Yorkshire terrier tartó, mesélnétek a kutyátokról? Hamarosan lesz egy ilyen kiskutyám, így minden érdekelne.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már alig várom, hogy legyen egy yorkshire terrier kiskutyám. Mindent elolvastam róluk, itt is szinte az összes kérdést átböngésztem. Videókat/képeket is nézegettem már róluk. Kifogytam, így szívesen olvasnék a Ti kutyátokról :)

Hogy hívják, mennyi idős, mióta van veled?

Mivel eteted, mennyit sétáltatod?

Valami vicces vagy érdekes sztori ami megtörtént vele?

Bármiről szívesen olvasnék, amit megosztanál velem (és mással aki majd olvassa ezt a kérdést).. tényleg bármiről, mert annyira szeretek olvasni ezekről a kutyusokról, csak már nincs hol :(

Esetleg tud valaki egy jó fórumot, blogot, oldalt stb.? Hátha tudtok egy olyan oldalt ajánlani, amit még nem találtam meg:)

Szép napot mindenkinek!



2015. márc. 9. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Írok az én yorkimról :)


Szóval egy éves a kicsike. Maga a megtestesült energia. Egyszerűen nem tudom kifárasztani. LEHETETLEN :D. Volt hogy egész nap sétáltunk, kocogtunk mégis mikor hazaértem úgy ugrált a lakásban mint egy gumilabda. Kutyapelenkára csinál...általában. Najó...nem tiszteli az új szőnyegeket egy cseppet sem!!!! Kutyakaját eszik. Mást nem nagyon adunk neki mert hányik tőle :/. Fürdetni 2-3 hónaponta szoktuk mert megártana a bőrének a sok sampon. A bundáját macerás fésülni de megoldható. Nagyon szeretni való kutya...minden ember szívébe belopja magát. Nekiugrik a 3x nagyobb gonosz és rémes macskának hogy megvédjen!!!bizonybizony!!!


:D

2015. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én Yorkim 8 éves, kan, és Szotyinak hívják:) Imádom őt, a legjobb társ a világon. Még én is meglepődök néha rajta, hogy mennyire érzelmes tud lenni, mennyire tudja szeretni a gazdáját, remek kutya. Csomó "emberi" tulajdonsága van, ami vicces. PL: Ha valami olyat csinál és kinevetjük, simán megsértődik, és vígasztalásra szorul. Ha látja hogy én vagyok szomorú akkor ő jön oda, és mintha próbálná kitalálni mi bajom lehet, de nem tudja hogyan segíthetne, ezért csak odabújik. és még sok mást fel tudnék itt sorolni... :)

Ha kajáról van szó elég harcias, nehezen tudom elvenni tőle pl a csontot, de ha a macska eszi a kajáját belé nem mer kötni, úgyhogy hozzám rohan hogy mentsem meg az ennivalót előle. :DD Minden állattal nagyon jól kijön, imádja őket. Az idegen emberekkel viszont tartózkodó. Bár.. az is érdekes, hogy ha mondjuk hazajön 2 családtag, és egy idegen, akkor nagyjából fél óra után esik le neki, hogy hoppá, az egyik nem idevalósi, és csak akkor kezd el morogni rá :D De alapvetően hamar megszeret mindenkit. Ha viszont a gázleolvasó jön ellenőrzésre egyből elkapja a bokáján a nadrágot, és a konyháig is húzhatják akár akkor sem engedi :DD Ami fontos, hogy ne legyen elkényesztetve azért, mert manapság "divatkutya" lett. A sétáltatás ne abból álljon, hogy a fél utat a kezedben, vagy cuki kis táskában töltse... Az én szotyikám nagy utazó, imád sétálni, és hosszabb vonatutazásokat is gond nélkül kibír.:) Igazából sokat tudnék még mesélni, ha bármi kérdésed van nyugodtan írj privátba.:)

2015. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind a kettőtöknek a választ, olyan jó volt olvasni :) Ha van még valakinek hasonló, vagy eszetekbe jut még valami, írjatok nyugodtan:) Utolsó, ment a privát üzenet.
2015. márc. 9. 19:51
 4/6 Mony ***** válasza:

Az én Yorkim Joey és jövő héten lesz 2 éves :)

Energiabomba ő is. Nagyon szeret sétálni,túrázni,agilityzni,enni :) A jutiért pedig bármire képes.

Jó időben rengeteget sétálunk,túrázunk. Agilityt csak hobbi szinten űzzük.

Agyilag is szüksége van a fárasztásra. Trükköket tanítok neki és imádja. Ha meglátja a jutit,akkor minden trükköt,amit eddig megtanult elkezdi csinálni,csak hogy megkapja mihamarabb.

Kis éhenkórász a lelkem,nagyon jó étvágya van,de azt le is mozogja,így szép formás kis teste van.

Az emberekkel csak akkor haverkodik,ha valaki bejön a lakásban,vagy kint az utcán szintén kutyával van. Ha csak magában kutya nélküli emberkékkel találkozunk és elkezdik,hogy jajjjjj,de aranyos,meg minden... attól kész van.

Azzal minden el van rontva.

Kutyákkal barátságos,kivételek a nagyok,de egy idő után meg tudja szokni. Játszott már berni pásztorkutyával is.

Mindég jó kedvre derít,pl.egy nehéz nap után munkából hazaérve egyből elfelejtem minden gondom,ha meglátom az örömtáncot,amit lejt :)

Soha meg nem kapna,annyira tisztel,még a kaját is elvehetem a szájából.

Az utazást sajnos nem szereti,de szerencsére nincs rosszul,nem szokott behányni,csak fél szegénykém.

A facen van sok Yokis csoport. Csatlakozz és ott lesz mit olvasni róluk :)

2015. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Abigel02 válasza:

Szia

Nekem mindössze 2,5 hónapja van yorkim. Kezdő kutyatartó vagyok de már most mindent tudok a kutyákról.

Az én yorkimról pár infó:

-neve:Léna

-kor:14 hetes

-7 hetesen került hozzánk

- Royal Canin tápot eszik meg mindent amit mi 😊

Pár infó a kutya-kiegészítőkről:

-hámot ajánlom,kiskorában viszont nekem csak a nyakörvet viselte el

-mindenképp flexi póráz

-gumisaljú fémtál

-sok játék

-fekhely

-pelenka( egy éves koráig is elhúzódhat a szobatisztaság)

Az hogy a yorkik hisztisek a egy tévhit. Nagyon szeretnivalók és rendkívül hálásak. Talán kicsit szemtelenek ha épp eszünk,de szerintem ez minden kutyusnál így van.

Egy nap 3szor viszem sétálni. Az elején utálta de most már imádja a hosszú sétákat. Ne ijedj meg ha az első pár alkalommal lecövekel a földön mert ez majd idővel megváltozik

Remélem segítettem 😊

2015. márc. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is a választ, jó volt olvasni :) Ment mindenkinek a zöld kéz. Jó kutyázást kívánok és egészséges hosszú életet :) Megnézem akkor a Facebook csoportokat is, köszi a tippeket 3. válaszoló.
2015. márc. 16. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!