Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar- német vizsla kutyus...

Magyar- német vizsla kutyus keveréket el merjem hozni kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

Van egy kétéves kisfiam, és szeretnék mellé egy kutyust. Egy ismerőstől hozhatnék ilyet. Be merjem vállalni? Mennyire kajla egy vizsla? Kertes házban élünk. Mennyire számítsak arra, hogy kiássa a növényeket?

Mindigis szerettem volna egy vizslát, de még nem volt. :)

Utánanéztem a fajtáknak, de tapasztaltokra, véleményekre lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm!


2015. márc. 13. 11:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Kölyök a kutyus vagy már felnőtt?

Ha kölyök és nincs rengeteg időd vele foglalkozni, inkább ne hozd el. Felnőttként más a helyzet, ha már lenyugodott...

Tudod.. Vagy a gyerek, vagy a kutya legyen már min. 3 éves.

2015. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen kérdéssel indítasz, ne tedd. Minden kölyökkutya kajla. A kertben szabadon bizony rombolni is fog. Akár fajtamentőktől, akár menhelyről keress egy fiatal, de már nem kölyök vizslát. A gyereknek és neked is könnyebb lesz az együttélés a kutyával. Aztán idővel majd lehet kölyökkutyád is.
2015. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
48%
nekem magyar vizsla volt, egy gyermek melle abszolúte 100%osan jó. akkor ássa fel ha nem foglalkoznak vele, de ez mind nevelés kérdése. nagyon szeretik a gyerekeket! válalld be hidd el a kisfiad jo kiállású gyerek lesz! egy kutya csak jót tesz az embernek:) egymást fogják nevelni
2015. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,az a baj,hogy még a gyereked is kicsi és a kutya is kölyök,igy maga lesz a csatatér és a felfordulás minden. Nem beszélve a sirás-rivásról,ha a kölyök vizsla játékból zsákmánynak nézi a gyereket és állandóan "megtámadja". Szóval nem egyszerű. És fél év múlva már nagy lesz a vizsla,a gyerek még kicsi marad,játékból feldönti a gyereket stb. stb....
2015. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Itthon vagyok a kisfiammal, rengeteg időm van, szinte egész nap kint vagyunk, sétálunk, sokat tudnék vele foglalkozni. 6 hetes a kutyus :) a felforduláshoz gyerek mellett már hozzászoktam.

Azt olvastam, hogy jól nevelhető, ezért gondolom, hogy talán nem lesz gond vele. Én türelmes, következetes vagyok, sportos. Passzolna hozzám a természete :)

2015. márc. 13. 12:15
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kornál előbb el se hozhatnád, mert törvénytelen! De ha eleve felteszed egy ilyen kérdést, akkor inkább ne merd bevállalni! Egy kisgyerek mellett nem lesz elég időd a kutyára, már medig egy kölyök rengeteg figyelmet és törődést igényel. Szobatisztaságra kell nevelni, tanítani kell, ez gyerek mellett nehéz.
2015. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Kicsi gyerek mellé kölyökkutyát NE! Bármelyik menhelyen biztosan találsz egy 1-1,5 éves vizsla keverék kutyust, az már úgy bőven jó.
2015. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Az én unokám felnőtt vizsla mellé született, nem volt gond. Ha ás, akkor nem a növényeket ássa ki, hanem valami szagot érez (sokszor vakond szagát) és akkor ás, ő nem tehet arról, ha ott éppen növény van. A kutyát viszont nagyon tisztán és féregmentesen kell tartani, mert ez az egyetlen igazi veszély.
2015. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Menhelyes kutyában én nem tudok megbízni sajnos, főleg ha már idősebb! Ki tudja, hogy bántották-e, bármikor előjöhet belőle az agresszió.

Ha viszont én nevelem, akkor tuti jámbor lesz, mert imádom a kutyákat.

2015. márc. 13. 12:22
 10/31 anonim ***** válasza:
74%
Uhh... a saját érdekedben mondom, ne tarts kutyát. Az utolsó kommented elárulja, mennyire járatlan vagy a témában. Két mondatban annyi butaságot írtál, bele se kezdek elmagyarázni... csak annyi mondok, a te fajtád "neveli" olyanra a kutyáját, aki aztán belemar valamelyik családtagba. Előbb tájékozódj, de legalább fél évig csak olvass a témában és amikor már érteni fogod, hogy nem rosszindulatból írtam ezt a választ, csak akkor leszel készen kutyát tartani.
2015. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!