Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar- német vizsla kutyus...

Magyar- német vizsla kutyus keveréket el merjem hozni kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

Van egy kétéves kisfiam, és szeretnék mellé egy kutyust. Egy ismerőstől hozhatnék ilyet. Be merjem vállalni? Mennyire kajla egy vizsla? Kertes házban élünk. Mennyire számítsak arra, hogy kiássa a növényeket?

Mindigis szerettem volna egy vizslát, de még nem volt. :)

Utánanéztem a fajtáknak, de tapasztaltokra, véleményekre lennék kíváncsi.

Előre is köszönöm!


2015. márc. 13. 11:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatodban csak annyi a hiba, hogy nem biztos, hogy "jámbor" lesz a leendő kutyád. Ha egy zizis egyedet fogsz ki, az messze lesz a jámborságtól. Egy almon belül is van kiskutya, amelyik nyüzsgős, rámenős. és van, amelyik nyugodtabb, megadóbb. Erre sajnos sokszor nem figyelnek azok, akik kiskutyát vesznek magukhoz.

Ha ennyire bízol magadban, akkor nem sok értelme volt a kérdésednek.A válaszok zömében láthatod, hogy inkább idősebb kutyát ajánlanak.

2015. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Ha tényleg rengeteg időd van, bevállalhatod. Azért azt tudnod kell, hogy minden kölyökkutya kajla, ugrál, harap (játékból), sok-sok nevelést igényel. Vizsláknak elég nagy a mozgásigénye, amit mindennap ki kell elégíteni, pl. hogy ne ásson. Gyermek és kutya kettesben soha ne maradjon, csak felügyelet mellett. Ásni akkor fog (esetleg), ha nincsenek levezetve az energiái és egyedül marad a kertben. Célszerű lakásban tartani, és csak veletek együtt kiengedni az udvarra.

8 hetes kor után hozd el, 2 oltással, többször féregtelenítve, bolha ellen kezelve. Az első időkben (hetek, hónapok) a szobatisztaságra szoktatás fáradtságos folyamat, kb. 2 óránként ki kell menni vele, bent pedig gyakran takarítani. Pórázhoz kell szoktatni, és ha megvannak az oltásai, naponta sétáltatni, lefárasztani, hogy otthon ne romboljon, és persze az első perctől nevelni. Az első év szinte ugyanolyan fárasztó, mintha még egy gyereked lenne, de a befektetett idő és energia megtérül, ha jól neveled.

Kisfiadat is meg kell tanítani, hogyan bánjon a kutyussal, nem szabad bántania játékból sem, fülét-farkát húzni, rálépni, felébreszteni, ha alszik stb.

Lesz elfoglaltságod, az biztos, de sok örömed is. :)

Nekem anno dobermannjaim voltak, mikor a gyerekem született, bár a kutyák már felnőttek voltak akkor. A legfiatalabb kutyám pedig kölyökként akkor került hozzánk, mikor a fiam 4 éves volt.

2015. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy azért írták az idősebbet, mert félreérthető voltam a kérdésből. Időm mint a tenger, tényleg sokat foglalkoznék vele, helyem is van bőven, és mindenképp kölyökkutyát szeretnék, hogy együtt nőjenek fel a kisfiammal. Idősebb menhelyes kutyusban nem bízom.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy ez a fajta mennyire jön ki a gyerekekkel, kinek mik a tapasztalatai.

Azért a kölyökkutyáról ránézésre megmondani, a tekintetéből, viselkedéséből, hogy nyugisabb,vagy izgágább típus. Amúgy a jámbort az előző hozzászólásomban arra értettem, hogy szelíd,nem agresszív.

2015. márc. 13. 12:43
 14/31 anonim ***** válasza:

" Időm mint a tenger, tényleg sokat foglalkoznék vele, helyem is van bőven, és mindenképp kölyökkutyát szeretnék, hogy együtt nőjenek fel a kisfiammal." - ez sose szokott jól elsülni. A leírásodból lejön hogy még nem volt kölyökkutyád.


" Idősebb menhelyes kutyusban nem bízom." - pedig a menhelyi kutyákról is meg lehet mondani, milyen a természete, melyik szereti a gyerekeket, melyik ajánlják egyedülállóknak stb...


" Csak arra voltam kíváncsi, hogy ez a fajta mennyire jön ki a gyerekekkel, kinek mik a tapasztalatai." - ez a gyerek és a kutya nevelésétől is függ!


" Azért a kölyökkutyáról ránézésre megmondani, a tekintetéből, viselkedéséből, hogy nyugisabb,vagy izgágább típus." - ugyanezt leírták előtted is...


" Amúgy a jámbort az előző hozzászólásomban arra értettem, hogy szelíd,nem agresszív." - ez idegrendszer és nevelés kérdése. Ha a gyereked tépi a kutya fülét, nem csoda, ha a kutya odakap, főleg, ha dominánsabb kicsit. Nem mindegyik kutya szereti, ha húzzák-nyúzzák.

2015. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
10-es,ezt most nem értem.:( régóta olvasgatok a témában, mindigis volt a családban kutya,de egy éve különmentünk,és sajátom még soha nem volt, de nagyon szeretnék, és már lehetne. A kiafiam se baba már, meg lehet neki tanítani, hogy viselkedjen egy kutyussal. Hogy érted, ogy olyannak nevelem hogy bántson? Eddig az összes kutyánk olyan volt,hogymég a betörőt is körbenyalogatta.
2015. márc. 13. 12:50
 16/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem itt rajtad kívül az emberek nagy része tudja, hogy mivel jár egy kölyök kutya (pláne egy vizsla!) és egy kisgyerek együtt nevelése. Nem piskóta, de te tudod. Arra készülj, h az összes vizsla, akit én ismerek, ugrál (nyilván nevelés kérdése, de készülj fel rá, ha esetleg 40-50eFt-os kutyasulira lesz szükség), oda is el tudd vinni, ha úgy van.

Én továbbra is azt mondom, h idősebb kutyában gondolkodnék, semmi hátulütője nincs pl. a fajtamentésnél!

2015. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Sejtem, hogy nem lesz egyszerű, de akkora bűn, hogy kiskutyát szeretnék? :( Imádom az állatokat, egy kicsit elkenődtem a válaszokon :(
2015. márc. 13. 13:12
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn, de írtam már (első vagyok), h kiskutyát és kisgyereket nem tartunk együtt, amíg vmelyik el nem éri a 3 éves kort, utána sokkal egyszerűbb, de addig a hajad be fogod fonni!
2015. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként vegyétek nyakatokba a menhelyeket, menjetek be párba (vizslát szinte mindenhol fogtok találni), nézzetek körbe, kérjetek ki 1-1 felnőtt (vagy max. növendék) kutyát sétára és meglátjátok!
2015. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Alapvetően a vizsla jó gyerek mellé, de ez nagyon egyed függő lehet. Sokat kell vele foglalkozni, testileg és szellemileg is, következetesen kell nevelni. Egy kölyökkutya valóban lehet nagyon nehéz eset is, főleg kisgyerekkel együtt, de én azért nem tartom olyan elvetemült ötletnek.

A növényeket vagy kiássa, vagy nem, de erre is lehet tanítani, ha pedig minőségileg is foglalkozol vele, lefárasztod, akkor ez elkerülhető. Eddig három vizslám volt, mindegyiket kiskorától én neveltem és nem ástak ki semmit. Most tacskóm van (ráadásul szálkás) és ő sem nyúl hozzá semmihez.

Tehát, ha tényleg úgy érzed, hogy lesz rá elég időd a kisfiad mellet (és nem csak az első néhány hónapban vagy amikor jó idő van és egyébként is kint lennétek az udvaron), akkor a vizsla jó választás szerintem.

Azt azért semmiképpen se felejtsd el, hogy ha meghozod ezt a döntést, akkor az elkövetkező kb. 15 évben ugyanolyan felelősséggel tartozol a kutya iránt, mintha a gyereked lenne. Amit nem tennél meg a gyerekeddel, azt vele se tedd meg!

Sok boldog kutyás évet kívánok.

2015. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!