Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi szőrrel kapcsolatban...

Piriiiii kérdése:

Mudi szőrrel kapcsolatban vannak kérdéseim, mudisok, jönnétek?

Figyelt kérdés

Van egy fehér, lassan 5 hónapos mudim.

Először is, akinek fehér van, tapasztalt olyat, hogy ilyentájban, tavasz előtt, vagy féléves kora körül kicsit besárgult a szőre? Mert az enyémnek sárgás, de nem hiszem, hogy azért, mert koszos.

És néztem mudi kölykökről képeket, sok kölyöknek még nem olyan dús a szőre, a farkán is gyérebb és rövidebb, és az enyémnek is ilyen, ez ugye változni fog, és dúsul majd? Mikor? Csak mert végül is ez is fontos jellege a kutyának, a csigás, dús szőr, meg a zászlószerű farka.

És egy szőrön kívüli kérdés, az én ebem egyik füle még igen kajla, ez is majd "rendeződik", ugye? Az egyik folyamatosan feláll, a másik szinte sosem. Azt hallottam, hoyg 3-6 hónapos kora között majd egymáshoz igazodik, és mindkét füle feláll majd.


2015. márc. 14. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha besarful, akkor lehet, hogy genetikailag nem feher, hanem fako (fakozott fehernek is mondjak) kutyad van. Az enyem fako es nyaron teljesen feher, de telen besargul. Teljesen normalis jelenseg.

Valoszinuleg meg noni fog a szore, de vannak rovidebb szoru kutyak is. Ez a folyamat tobb evig is eltarthat, a 8 eves mudim az utobbi 2-3 evben is meg novesztette a szoret. A kanoknak altalaban hosszabb szore van, nagy sorennyel, de a szukak is lehetnek szep dus szoruek. Ha telen kint van, akkor is dusabb szort noveszt.

Igen, a fule meg rendezodni fog valoszinuleg, de termeszetesen vannak hibas peldanyok, akiknek kajla marad a fule (de jo helyrol veve ennek kicsi az eselye).

Mutatsz kepet a szuleirol? Kan vagy szuka kutyad van? Igy tobbet tudnek mondani.

2015. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
5-6 hónapos mudi kölyök fogzási időszakban van..előfordulhat,hoyg egyik füle még kajla,az enyémnek is az volt,6 hónapos korára tökéletesen állt már mindkettő :) vittem is kiállításra..Most mi a helyzet a kutyáddal? Különben nagyon kevés igazán fehér mudi van,pedig nekem nagyon tetszenek..az egy dolog hogy a származási lapjára az van írva hoyg fehér.aki igazából fakó..igaza van az előttem hozzászólónak.
2015. jún. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!