Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok, kertben élő kutya miért...

Sok, kertben élő kutya miért ilyen agresszív idegbeteg?

Figyelt kérdés

Elmegyek egy kisebb utcában egyenesen, aztán a kertekből a kutyák máris rohannak a kerítésekhez hogy vadul ugassanak, annyira, hogy jó hogy szívrohamot nem kapnak már vagy agyvérzést a nagy ugatásban.

Amikor én csak ott megyek az utcában, és egyáltalán nem akarok átmászni a kerítésen. Ezek meg már akkor ugatnak mint a vadállat, fülsiketítő hangon.


2015. márc. 16. 19:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Emberekre csak ritkán ugat a kutyám a kerítésnél (kivéve kézbesítők :D), de kutyákra gyakran (bár mostanában annyira már az sem). Viszont többször is kipróbáltam már, mi történik ilyenkor, ha kiengedem és ha kimegy, épp olyan barátságos az idegen kutyákkal, mint mikor sétálunk. Szaglászik, csóválja a farkát, satöbbi. Vicces dolog ez :)
2015. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Aki azt írta, hogy azért mert nincsen lemozgatva, az jó nagy butaságot írt! Egyszerűen őrzik a területüket. Az enyém is ilyen, sőt a kutyáknak a 90%-a. Pedig mi minden nap 2 órát futunk kint vele. Szóval normális kutya viselkedés, jelez és őrzi a területét.
2015. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12%
Mert neveletlenek.Egy kutyának nem kell rögtön örjöngeni mert mászkálnak az utcán.Lekell tiltani a kutyát erről, hogy örjöngjön mert egy szép napon majd valaki megmérgezi őket.
2015. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem lennének tele a menhelyek ha minden ugató kutyát megmérgeznének. Ez is orbitális hülyeség, de ugye van aki magából indul ki...
2015. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
22%
Az én kutyám meg olyan, hogy jó ha hetente egyszer hallom a hangját. Nem ugat ha elmennek a kerítés előtt, akkor sem ha megállnak a kapuba és még ha beszélnek hozzá sem (nincs csengőnk, úgyhogy ezt ki szokták próbálni :)). Egyedül akkor ugat, mikor az utcában már az összes kutya nyomja vagy fél órája, mert épp buli van valakinél este és nagy a járkálás. Na de ha az enyém belekezd az ugatásba a többi abbahagyja. Ezt nem tudom miért csinálják, lehet az indokolatlanul mély hangjától megszeppennek.
2015. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hozzád hasonló ember kötekedett vele. A mi kutyánk a biciklis svédeket útálja, az előző kutya is gerjedt rájuk. Csak ezek a dolgozni nem akaró tudatlanok nem tudták, hogy kamera van a háznál, így szépen vissza tudtuk nézni, hogy kötekedtek a kutyákkal..

Amúgy pont valamelyik nap kint voltam a kertbe, mikor jött egy biciklis egy kisbabával, mondtam egyből a kutyámnak, hogy nem kell..És nem is ugatta, csak nézte őket.

Plusz az is jellemző a miénkre, nem is kicsit, hogy ugatja az idegeneket, de ha beljebb kerül, és mi barátságosan üdvözöljük, kb. 10 perc múlva kidől neki, és kéri, hogy simogassák a hasát:D De előtte 10perccel még kinézetre szét akarta kapni :D

Csak szimplán védi a területét. Szakember segíthet abban, hogy ha beengeditek az idegent, ne támadjon, hanem figyelje a gazdái reakcióját, és abból induljon ki..

2015. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!