Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik akkor ha külföldrő...

Mi történik akkor ha külföldről rendelek kutyát és nem felel meg a hirdetésben találhatóknak?

Figyelt kérdés
Rendeltünk egy husky kiskutyát Németországból és tartunk attól hogy mi történik ha a kiszállító több pénzt kér a megállapodottnál vagy ha nem fajtiszta a kutyus esetleg nem olyan amire számítunk? Vissza küldhető vagy mondhatjuk azt a szállítónak, hogy nem vagyunk hajlandóak kifizetni?
2015. márc. 16. 20:15
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztőtől jön akkor nem hinném hogy nem azt kapnád amit vársz. Ellenkező esetben viszont jogosan aggódsz.
2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát nem rendelni szoktak!

Kiválasztod az adott kutyát ha nem azt a kutyát küldik természetesen nem kell kifizetni! Vettem én is kintről kutyát de még rossz tapasztalatom nem volt! A kutyát meg csak megismered amit választottál!!!

2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Így nem szabad kutyát venni.

Tenyésztőtől kell fajtatiszta kutyát venni, persze lehet külföldről is, de akkor észszerűbb érte menni. Eleve a tenyésztővel hogy egyeztetek meg? Hogy ő hozza el? Vagy mint élőállatot szállítja nektek? Törzskönyvet meg postázza? Vagy nem értem igazából.

2015. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
65%

A szállítás független avásálsától, az oda ésa vissza utat is köteles vagy fizetni, ha visszaküldöd.


Továbbá menj egy egy pszichiáterhez, mert erősen pszichopata gyanús vagy.

2015. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a hirdetések átverések. Ilyen helyről nem szabad kutyát rendelni, mert sem a kutyát, sem a pénzt nem fogod látni többé! A fajtisztasággal nem lesz bajod, mert minden kutya fajtiszta. FajTAtiszta meg akkor lesz, ha van törzskönyve!

Egyébként meg, milyen gondolkodás ez? Egy kutyát 15 évre választasz nagyjából! Képes lennél rendelni csak úgy, meg visszaküldeni, ha nem tetszik? Ez nem egy csomag, nem egy tárgy, hanem egy ÉLŐLÉNY!

2015. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

Hát honnan rendeltétek? Tenyésztőtől, aki majd törzskönyvvel küldi a kutyádat, és szerződés is köttetett?

Akit a tenyésztő megbíz a szállítással, az megmondja az összeget, amit általában a szállítónak a kutya átadásakor oda kell adnia a tenyésztőnek, és azt az új gazdi megtérítette a tenyésztőnek, még a szállítás kezdete előtt(egy tenyésztő se fogja a maga vállára venni a vevő költségét, ha autóba ülve vagy repülővel mennél érte, akkor is te fizeted magadnak, a félreértések végett). A szerződésnek nem csak arról kell szólnia, hogy xy eladott egy xy ivarú, tk+chip számú kutyát melynek anyja apja xy xy tk számmal, hanem garanciára is ki kell terjedni.

2015. márc. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

Nem szorul kezelésre a kérdező, mert rengeteg átverés van. Ezért mondják, rongyosra jártatott szájjal a tenyésztők hogy a kutyát személyesen kell megtekinteni, a törzskönyveket se dugdossa el a tenyésztő, megmutatja szívesen, a kutyák életkörülményeit is csekkolhatod, azt is láthatod, hogy a többi kutya milyen idegrendszerrel rendelkezik stb stb.... de amúgy nem volt Magyarországon tenyésztő? Akihez el is tudtatok volna utazni?

Nagy zsákbamacskába nyúltál....50-50% hogy mi sül ki belőle...fejleményeket is írd, ha pozitívan jársz, mi csak örülünk, ha nem akkor igyekszünk tanácsokkal ellátni.

2015. márc. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha rosszul írtam de nem igazán vagyok tisztába a kifejezésekkel. A dolog úgy történt hogy a saját megyémben találtam a hirdetést és email-eztem a hirdetőnek aki azt mondta németországba dolgozik orvosként de nincs ideje a született kölykökre igy ingyen elajándékozza őket de a szállítást nekünk kell àllnunk. Amikor kértem hogy küldjön képeket a kutyusról volt olyan kép amiket megtaláltam google keresőbe és így meghátráltunk egy picit.
2015. márc. 16. 20:38
 9/39 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Ha megtaláltad a keresőben, más weboldalon, akkor nyilván kamu. Jobb, ha kutya vásárlásakor személyesen mész el megnézni a kölyköt a tenyésztőhöz!
2015. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutyus gondolom nem fog megérkezni, remélem nem adtatok ki előre semmi pénzt. Ajándék kutya esetében meg teljesen mindegy, hogy keverék vagy sem. Senki nem ajándékoz el fajtatiszta kutyusokat. Gondolom a doktornak arra se volt ideje+humora, hogy a fajtatiszta kutyáját fajtatisztával fedeztesse. Aki a kölykökre nem szán időt, az arra se szánna, hogy a szomszédba elvigye a kutyáját pároztatni. Gondolom én ezt józan paraszti ésszel.... Menhelyről hoznátok ki inkább kutyát, ti is, mentett kutyus is jobban járna.
2015. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!