Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a garancia arra, hogy a...

Mi a garancia arra, hogy a kutyafuttatóban nem támadják meg a nagytestű kutyák az én 3,4 kilós kiskutyámat, ha beviszem?

Figyelt kérdés
Többször jártunk már a kutyafuttató körül pórázon (csak ez az egy van a városban) és rendszeresen nagytestű kutyák voltak ott. Volt köztük elég ijesztő, tipikus harci kutya is, éppen ezért még sosem mentünk be. Most 1 éves a kutyám, bichon havanese és elég kistestű. Nem szokott kötekedni, ha pórázon van. Mar nagyon rég szeretném végre elengedni szabadon a természetbe, de sajnos félek, hogy a nagyok megtámadják és megölik. Ez a rémálmom az utcán is. Örülnék, hogy ha valaki elmondaná, hogy működik egy kutyafuttató, oda csak "normális" kutyákat engednek be, tehát nem kellene félnem?

2015. febr. 21. 21:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
Nincs rá garancia. Ha a kutyád jól nevelt, nem lesz baja, persze ez igaz a nagytestű ebekre is. Ha rámorognak, nem kell egyből felkapni. Meg kell tanulnia más kutyáktól, hogyan kell viselkedni, mit szabad, és mit nem. Egyébként mi az a harci kutya? Pitbullra, meg amstaffra gondolsz?
2015. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
92%
Nincs garancia, de elég jó közelítéssel megtippelheted, hogy mi fog történni, ha megkérdezed a bent lévő gazdákat, hogy bemehettek-e :))
2015. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%
Ez engem is érdekelne, de azt túlzásnak tartom, hogy megölné egy másik kutya a te kutyádat. Még a kóbor kutyák sem ölik meg egymást, pedig ők aztán tényleg magukra vannak utalva. Ha meg gáz van, akkor neked és a másik kutya gazdájának kell közbelépnetek. De ha rettegsz akkor tuti hogy a kutyád is rettegni fog, hiszen tőled várná a biztatást, ha meg azt látja hogy félsz, ő is félni fog "a gazdi nagyon fél, tuti hogy valami baj van, nekem is félnem kell". A külső meg nem minden! Néha a nagyobb testű kutyák sokkal jobban meg vannak nevelve, mint a kistestűek akik minden mozgó dolgot megugatnak/meghágnak/megharapnak, stb.
2015. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: olyasmi tipusúak amit írtál, de nem ezek, mert úgy tudom, hogy nem lehet ilyet tartani Magyarországon. Azt hiszem straffordshire terrier volt, amik szerintem nagyon ijesztőek. Én azt hittem egyébként, hogy a futtatókba csak jólnevelt kutyák mehetnek. Tehát akkor idegeskedjek végig, ha bemegyünk?
2015. febr. 21. 21:24
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Menj be amikor üres, vagy kérdezd meg, hogy bemehettek-e.

Így szinte biztos nem lesz gond.

2015. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
A többieknek is köszi a választ. Nem akarok beképzelt lenni, de az én kutyusom feltűnően jólnevelt és nyugodt, nem tudom ez mennyire az én érdemem, mert már kiskorától ilyen. Tehát vele nem lenne gond, csak sajnos nekem azóta a rögeszmém ez, amióta Fekete Lacinak is széttépte egy nagy kutya az ő német pincherét, amikor szegényke kiszökött.
2015. febr. 21. 21:28
 7/40 anonim ***** válasza:
90%
Az amstaff az a staffordshire terrier :) És de, lehet tartani őket! :) Ne idegeskedj, mert azt megérzik a kutyák. Csak lazán!
2015. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Sajnos, amikor mi járunk arra, sose üres, mindig vannak ott.
2015. febr. 21. 21:30
 9/40 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon ritka az, hogy gyilkolászás törénjen, olyan kutyák között meg gyakorlatilag nulla az esélye, akik rendszeresen járnak futtatóba változatos társasághoz. De azért érdemes megkérdezni, ha olyan kutya van bent, aki fizikailag képes lehetne komoly sérülést okozni a tiédnek.

Viszont ha ennyire parázol, akkor azzal generálhatsz problémát. A kutyád is megérzi, hogy félsz, azt hiszi, hogy félni kell, elkezd a többiekkel nem normálisan viselkedni, azok megpróbálják helyretenni, és ugyan még mindig nem ölik meg :)), de egy ijesztő nyálas-hörgős veszekedés lehet azért belőle.

Ha szeretnél kicsit magabiztosabb lenni ilyen társaságban, javaslom, hogy keress meg egy jó kutyasulit, szoktak lenni tanfolyamok kifejezetten kistestű kutyáknak, ott jó esetben egyrészt megszokhatod, hogy vannak nagyobb kutyák a tiéd körül (a kiképzők jól nevelt kutyái), meg megtanulhatod értelmezni a többi kutya jelzéseit, hogy időben közbe tudj avatkozni, mielőtt baj lesz.

2015. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

A stafik is lehetnek épp úgy jól és rosszul neveltek. A külalakjuk olyan amilyen, erről nem ők tehetnek. Ha nem akarsz görcsölni menj el egy kutyasuli szocializációs foglalkozására (ha külön olyan nincs, menj el egy csoportos képzésre), ott meglátod hogyan viselitek a nagyobb kutyákat, illetve megtanuljátok kezelni a helyzetet.

Amikor a futtatóban vagytok, nyugodnak, de akciókésznek kell lenni. Nincs mitől rettegni, ha a te kutyád jól szocializált. A futtatóba általában jól szocializált kutyák járnak.


Egy saját élmény: Az első kutya, amit megtanítottam leülni a szomszéd stefije volt. A kutya hosszú láncon volt az udvaron, nem foglalkoztak vele. Egyszer amikor senki sem volt otthon át kellet mennem. A kutya úgy örült, hogy egyből a nyakamba ugrott (na a szobatisztaságom nem sokon múlott). Amikor rájöttem, hogy örül és nem bánt (kb 1 másodperc) hátraléptem, és amikor (véletlenül) leült nagyon megdicsértem. A harmadik alkalom után, amint meglátott vágta magát "ül" helyzetbe. Szerencsére pár hónap után jobb gazdához került.


A terriereknek az agya ugyan az, mint a többi kutyáé, azonban a fájdalomküszöbük jóval magasabb, ezért ha úgy vannak nevelve sokkal többet tűrnek, mint a többi hasonló méretű eb

2015. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!