Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis termetű kutya jó...

Milyen kis termetű kutya jó lakásba? Ami kevesebb mozgást igényel?

Figyelt kérdés
Most van egy kutyánk, mindenféle faj van benne, középtermetű. Kertes házban lakunk, jó nagy kerttel egész nap kint van, rohangál, este pedig bent alszik. Viszont pár hónap múlva elköltözöm (egyetem), de mivel a kutyusom már 6 éves és ilyen "szabadon" nőtt fel, inkább a szüleimnél hagynám. De mindenképp szeretnék kutyust, egész életemben volt kutyám! Olyan lenne jó, aminek napi 3x fél óra séta elég, és nem baj neki ha egyedül van, esetleg alomra szoktathatom, és menhelyeken is található :)
2015. márc. 18. 21:29
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A mostani kutyánkat az útszélén találtam egy dobozban kölyökkorában, 5 halott mellet. Valóban nagyon hálás és ragaszkodó, nem rosszalkodik, csak a zsepiket valamiért utálja és darabokra tépi :D :D Köszönöm a linket, körül nézek az oldalon, és a pelenkás tippet is! :)
2015. márc. 18. 21:52
 12/25 anonim ***** válasza:
12%

Mi egy csivava és jack russel terrier keveréket kaptunk, amit barátom apja talált. Nagyon pici, 3-4 éves lehet.

Ha kinyitom az ajtót és fut a körfolyosón 5 kört, már elfárad.

2015. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
17%
Mármint úgy nagyon pici, hogy törpe. Rövidek a lábai. Mi csak megtippeltük, hogy milyen keverék lehet, de nem biztos hogy valóban az, csak arra hasonlít.
2015. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
De miért állítasz valótlan dolgokat? Imádom a kutyámat és pont ezért nem viszem magammal. Pontosan tudom, hogy rossz lenne neki egy hatalmas kertből és családi házból átkerülni egy panelba. Pont akkor vinném magammal ha nem szeretném ennyire !! Szerinted 6 év után mennyire lenne jó neki?! Istenem... A macskaalmosat ahogy már írtam, azért találtam ki, mert bármilyen oknál fogva lehet hogy kell pisilnie vagy kakilnia azután, hogy levittem és elmentem otthonról.. de ott van ez a pelenkás dolog. Úgy csináltok mintha azt írtam volna, hogy ketrecbe akarom zárni. Istenem.
2015. márc. 18. 21:58
 15/25 A kérdező kommentje:
A többi válaszért pedig hálás köszönetem. :)
2015. márc. 18. 21:59
 16/25 anonim ***** válasza:
56%

Istenem. Én is ezt mondom, csak én más okból. Most őszintén, mi a francnak neked kutya?! NEM, az alomra szoktatás NEM!!! jó ötlet, érted?!

Séta, mentális fárasztás, hétvégi túrák, túlélni a babakutyás időszakot, nevelni... Ez nem olyan egyszerű!

Mellesleg a kutyának semmi baja nem lenne a lakásba költöztetéstől, ha rendszeresen foglalkoznál majd vele. 7 éves kutyával költöztem lakásba, most 9 éves, köszöni szépen, boldog.

Mellesleg most van sétáltatva? Mert nem, csak a kert nem elég.

2015. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%

Simán be lehet szoktatni a panelban is. Nekem egy csomó ismerősöm költözött kertesből panelba és a kutyák gond nélkül megszokták. Első 2-3 napban sűrűbben vitték le őket,de első perctől fogva szobatiszták voltak,mert kintre voltak szokva. Ha nagy kötődés lenne,nem hagynád a szüleidnél. A kutyák pedig szinte bármit megszoknak,csak a gazdájukkal lehessenek.


Alomra meg nem fog szokni,mert nem macska,a kutyák nem végzik el a dolgukat egy helyre. Azt jól jegyezd meg ha bent lehet lényegtelen,hogy alom,újság,pelenka az bent van a kutya nem tud különbséget tenni. A szőnyegre,ágyra is vígan oda végzi a dolgát,mert bent lehet!


Mi is kezdő kutyásként elb..tuk a szobatisztaságot pelenkával. Pisilt a pelenkára is azt nem tagadom,de 4 éves a kutya és a mai napig időnként a szőnyegre,ágyra,kanapéra pisil. Pedig rendesen levisszük, nem 5 percre!!! Csak kölyök korában rögzült,hogy bent lehet. Ha lehetne vissza csinálnám,tök gáz tud lenni,hogy ha a vendégeket várunk és a kanapén helyet foglalva a pisibe ülnek.


Ezt nem javaslom.


Ha csak 4-5 órát lenne egyedül azt vígan kibírják a kutyák.


3x fél óra meg nagyon kevés.


Minimum reggel 20-30 perc, délután 1-1,5 óra, este 20-30 perc nálunk kb így néz ki az átlag. Két kistestűnk van,nekik ennyi elég.

2015. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Igen, van sétáltatva. Hétvégén szoktam vele menni erdőbe is, ismerőseim gyakran mennek egy tóhoz oda viszik magukkal a kutyusom. Szerintem pedig nem jó a kutyának ekkora környezet változtatás, de hát te vagy a kutyaszakértő :D Én nem fogom ennek kitenni a kutyámat, bocs. Haza fogok jönni gyakran úgy is, akkor játszhatok vele, és hoznám a másik kutyát is. Utoljára írom le, a macska almos csak egy FELTEVÉS volt. Érted? Egy ismerősöm egyébként alomra szoktatta a kutyáját (yorkie) havi max 2.-szer csinál bele ha nagyon kell neki és nincs otthon a gazdi. 5 éves kutya, és semmi baja nem lett tőle. Utoljára írom le azt is, hogy nem ez lesz az első kutyám, csak tanácsot szerettem volna kérni,mivel sem kis termetű kutyám, sem lakásom nem volt még. de te csak lehurrogni tudod a másikat.
2015. márc. 18. 22:32
 19/25 A kérdező kommentje:

A délutáni sétáltatást szerintem megtudom oldani hosszabban is, úgy is csak akkor hozok ha már be rendezkedtem, meg van a napi rendem és már tudom, hogy mennyire fér bele a mindennapokba.

Továbbra is azt állítom, hogy jobb helye van a szüleimnél a kutyámnak :) Ismerem őt, tudom milyen, ha ki akar menni de nem tud.

2015. márc. 18. 22:37
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

Ja, mert azt hiszed, hogy neki nem lenne jobb napi háromszor sétálni, meg egész nap veled lenni? :) Próbáld ki, aztán ha tényleg szar neki, költöztesd haza. De a legtöbb kutya imádja, ha bekerül lakásba.

A pelenka meg pont ugyanaz, mint az alom, csak más anyag. Ne csináld. Ha kell neki pisilni meg kakilni, majd visszatartja, mint minden rendes kutya. Te sem ott ereszted el magad napközben, ahol vagy, hanem kivárod, amíg vécé közelébe kerülsz - legalábbis remélem :D

2015. márc. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!