Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffom lesz. Határozott...

Amstaffom lesz. Határozott nevelés? Mit és hogyan?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam, hogy nem jó túlzottan babusgatni a kutyát,mert az ember fejére nő. Ágyra felengedni, saját ételből adni neki se szabad, stb..


Hogyan lehet megszabni azt a bizonyos határt? Mindenkitől hallottam már mindent, és eléggé tanácstalan vagyok.

Ami az én kutyáimnál bevált anno, az mások szerint az amstaffnál nem fog, mert nagyon önfejű, és kissé tartok attól, hogy nem jók a módszereim. Nem akarok egy agresszív kutyát nevelni,tovább rontani az amstaff hírét,mikor ők is csodálatos kutyák...


Gondolom fontos, mit hogyan csinálok. Szóval:


- felengedem az ágyamra, de csak ha én hívom,akkor jöhet

- alkalmanként előfordul, hogy adok neki a saját kajámból, de csak és kizárólag a legutolsó falatot (a farkasoknál is a domináns egyed eszik legelőször, nem?)

- nem szoktam verni a kutyákat, erélyesen szólok rájuk, és inkább pozitív megerősítéssel nevelem

- ha séta van, nem engedem magam elé pórázon,mindig a lábam mellett tartom, és csak akkor mehet előre, ha megengedem neki.


Ennyi lenne. Jöhetnek tanácsok.


2015. márc. 19. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Következetesen neveld. Ha valamit nem szabad, akkor azt nem szabad! Ne legyen olyan, hogy "olyan cuki, csak most az egyszer". De úgyis mindjárt ír valaki, aki jobban ért hozzá, mint én. :)
2015. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amivel nem értek egyet, hogy alkalmanként adj a saját kajádból. A kutyát nem fogja érdekelni, hogy csak néha adsz, meg hogy utolsó falatot, hanem állandóan ott fog koldulni csöpögő nyállal :) Jobb úgy szoktatni, hogy csak a saját táljából eszik, és soha, senki, kivételesen sem ad neki a saját kajájából. Így nyugodtan lehet majd enni tőle.

Személy szerint én az ágyra sem engedtem fel a kutyáimat soha, de ez a te döntésed.

Verni nem is szabad, viszont néha nem elég a pozitív megerősítés, kell a fegyelem. Lényeg, hogy higgy magadban, legyél mindig határozott, de nyugodt, és következetes (amit nem lehet, azt soha nem lehet; amit kell, azt mindig kell első szóra).

Egyébként ami fontos még, hogy kicsi korától hozzá legyen szoktatva más kutyákhoz, emberekhez, mindenféle helyzethez, magyarul szocializálni kell. Nagyon javasolt vele a kutyaoviba, majd suliba járás. Ott te is egy csomó hasznos dolgot megtanulsz a nevelésről, és meg tudod neki tanítani az alapvető engedelmességet, ami nagyon fontos, például, hogy megbízhatóan behívható legyen.

2015. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. Amit szabad, azt mindig szabad. Ami tilos, az mindig tilos. Ha ezt betartod, nem zavarod össze a kutyát.

Nálunk pl nemhogy nem kap a kajánkból, a konyhába se jöhet be, ha eszünk. (Ha asztalnál ülünk, kimegy, vagy be se jön a konyhába)

Az ágyrajárás viszont küzdelem, mert a sógornőm néha felengedi maga mellé. Így hiába tiltjuk, nem érti, hogy mi van.

2015. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Staffim van, a legtökéletesebb kutyám, aki eddig volt. És nem azért, mert akkora szakértő lennék, hanem mert alapból egy elképesztően alkalmazkodó és gazdacentrikus kutya. A kajámból néha adok neki, mondjuk heti 1x, az ágyba is bejöhet heti egy-két alkalommal, ez őt nem kényezteti el, csak érzi a szeretetet. Marha nagy szerencsém van vele.
2015. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amstaffom van! :) Imádom! Odaadó, hűséges és tanítható kutya!

-> Ha sétálunk, és nagyon elkezd húzni, megfordulok és elkezdek a másik irányba menni, így éreztetem vele, hogy velem együtt kell haladnia, ha lemarad, megrántom egy kicsit a pórázt, hogy felzárkózzon, ha előrébb megy, visszahúzom magamhoz.

-> Soha ne engedd, hogy megharapjon! Kölyökkorban ezt súlyosan büntetni kell, különben 40-50kg-san nem fogod tudni leszedni magadról!

-> A kutyát szeretetben kell nevelni, nem vagyok én sem a verés híve, csak ha harap! Éreznie kell, hogy neked is fáj amit csinál! Ha végképp nem emelsz rá kezet, fogd meg a grabancát ilyenkor és ráncigáld meg! Érteni fog a szóból.

-> Ha felugrál rád, guggolj le hozzá, hidd el, tovább nem fog ugrálni, hiszen ő is egy szeretetigényes állat, aki közel szeretne hozzád kerülni.

-> A saját ételedből ne adj neki, mert a következő étkezésednél ugatni, ugrálni és szenvedni fog, amíg te meg nem unod, és sajnálatból nem adsz neki.. Saját étrendje legyen.

Szeresd és legyél a gazdája úgy, hogy Ő ezt érezze.

A kutya is élőlény, aki tanul a hibáiból :)

Sok sikert és üdv a klubban.

2015. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!